Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Gastrologia

Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lukun



Dołączył: 31 Lip 2009
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 31, 2009 5:03 pm    Temat postu: Ból brzucha Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,

No wiec nie wiem czy to ma zwiazek ale 4 dni troche pilem wodki no i 3 dni po ostatnim dniu chlania zaczal mnie bolec brzuch. Stwierdzilem ze to tylko taki bol i olalem to. Nastepne dwa dni to samo (bol tylko po posilku, zaczyna sie tak po 0,5-1h po posilku i trwa 2-3h) oraz promieniuje do plecow. Postanowilem isc do lekarza, no i ten stwierdzil ze to cos z zoladkiem i kazal zrobic badania moczu i krwi i dal recepte na ranigast. Oto wyniki:
http://img397.imageshack.us/img397/1696/skanuj0008.jpg
http://img187.imageshack.us/img187/5145/skanuj0009f.jpg

No ale przy okazji sobie zrobilem prywatnie badanie usg jamy brzusznej i na H.pylori oto wyniki:
http://img268.imageshack.us/img268/3081/skanuj0011her.jpg
http://img181.imageshack.us/img181/3041/skanuj0012o.jpg

No wiec badania sa OK, podczas badania usg lekarz powiedzial ze to pewnie od alko (no ale czy to mozliwe ze tyle czasu boli mnie brzuch?) No i dal mi recepte na helicid. Powiedzial, ze po tygodniu nie bedzie mnie juz bolec. Biore to 2 dzien i coraz gorzej mnie boli tzn dluzsze sa te ataki i czuje ze zaraz zwymiotuje (ale nie wymiotuje tylko takie uczucie).

Z tymi wynikami bylem u rodzinnego powiedzial ze badania sa ok dal mi Rennie i powiedzial ze jak za tydzien bedzie mnie jeszcze bolec da mi skierowanie na gastroskopie. Gdy mu zasugerowalem ze to moze jest np trzustka to zaczal sie smiac i powiedzial ze on juz tyle w zyciu trzustek wyleczyl ze wie jak by to wygladalo, o watrobe wiec sie juz nie pytalem.

Boli mnie w gornej czesci brzucha, na calej dlugosci (przynajmniej tak czuje) chociaz wydaje mi sie ze bardziej po prawej stronie, a w necie znalazem ze to moze byc watroba bo ona tez boli po posilku.

Co do nocy i jak sie budze na czczo to mnie nic nie boli, tylko takie dziwne uczucie.
Podczas ataku bolu mam problemy ze zrobieniem kupy chociaz mam uczucie ze mi sie chce.
Ostatnio czuje jakby takie plyny albo gazy w brzuchu.
Na wadze przez ten powyzej jednego tygodnia stracilem 1kg wiec to nic bo malo jem (2-3 posilki na dzien male, ale tez ostatnio wogule 0 ruchu, jeszcze na poczatku to z tymi bolami chodzilem na silownie).

Mam nadzieje ze ktos mi pomoze bo to juz mnie niezle w****ia i jesli to ma zwiazek z alko to przestane pic chyba na zawsze.

Pozdrawiam, Lukun
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Pią Lip 31, 2009 9:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja jakoś nie uważam że to ma związek z alkoholem chociaż ... po co Tyle piłeś Razz

Moim zdaniem jeszcze lekarz powinien Ci dac skierowanie na badanie funkcji wątroby (alat aspat i trzustki amylaza) to by wyjaśniło czy te narządy sa ok . No a wrzody wykluczył??
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Lukun



Dołączył: 31 Lip 2009
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 31, 2009 11:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

thx za odp

jesli chodzi o trzustke to mu to sugerowalem to sie zasmial i powiedzial ze nie, a chcialem mu powiedziec o watrobie ale stwierdzilem ze i tak bedzie taka sama reakcja

wrzody sie bada gastroskopia? bo na to chce mi dac skierowanie jak mi nie przejdzie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Pią Lip 31, 2009 11:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak wrzody mozna zbadać przez gastroskopię Wink tzn wykryc Smile
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Lukun



Dołączył: 31 Lip 2009
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sie 01, 2009 12:26 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moze zadam glupie pytanie, ale wydaje mi sie ze to polaga na tym ze wprowadzaja rurke przez gardo i tam do zoladka, ale czy naprawde wsadzaja rure w tylek?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sob Sie 01, 2009 1:59 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie myl gastroskopii z kolonoskopią Wink

Podczas gastroskopii rurę - jak to nazwałaś - wprowadza się przez gardło, a podczas kolonoskopii przez odbyt...

To są dwa różne badania, które pozwalają rozpoznać różne schorzenia Smile
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Lukun



Dołączył: 31 Lip 2009
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sie 02, 2009 8:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

anetka napisał:
Moim zdaniem jeszcze lekarz powinien Ci dac skierowanie na badanie funkcji wątroby (alat aspat i trzustki amylaza) to by wyjaśniło czy te narządy sa ok
to sie bada pobierajac krew czy jak? Jutro pojde sie spytac ile takie badania kosztuja, jak malo to zrobie sobie prywatnie

a co do wrzodow to wlsnie przeczytalem ze one wystepuja razem z H.pylori, a ja tej bakteri nie mam

a jelita albo nerki wykluczyliscie? bo ja dokladnie nie wiem w ktorym miejscu mnie boli (tylko mi sie wydaje ze w gornej czesci brzucha), ale dla mnie to jest proste bo przy jelitach wystepuja biegunki a przy nerkach trudnosci z oddaniem moczu (chociaz bol nerek czuje ale wedlug mnie to promieniuje)


a badania na alat aspat bilirubina amylaza lipaza zrobie w piatek bo kosztuja kolo 40zl i tylko krew beda badac a myslalem ze tez mocz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Pon Sie 03, 2009 8:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mocz na amylaze tez się robi ale myślę że krew narazie wystarczy Wink
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mat2508



Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sie 04, 2009 9:36 pm    Temat postu: Gastrologia Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzien Dobry. Mam 20 lat, jeste wysportowanym, młodym człowiekiem, diete mam zrownowazoną. Moj problem doskwiera mi od ok 6 miesiacy. Otorz zaczela sie od zwymiotowanie, a nastepnie doszly takie o to dolegliwosci:
- ból, kłucie w dotyku okolice nad pepmkiem i obszerny obszar pod pempkiem (gastrolog stwierdzil ze problem rozpoczyna sie od żoładka i cale jelita)
- zmniejszony apetyt
- puchniecie brzucha w dolnym obszarze
- raz na miesiac mdłosci
- stolec bobkowaty
- przelewanie
- minimalna utrata wagi

Podczas mojej konsultacji i leczenie poddałem sie tym badaniom:
-mocz, krew, obecnosc krwi utajonej w kale, obecnosc helikobakterylo pyroli, usg brzucha- wszystkie wyniki jak u zdrowego chłopaka, wrecz fantastyczne

Co do lekarstw do tej pory brałem tak
- poczatek schorzeni: Espumisan, Lanzul, biseptol, tribux, ispagul,
- niedawno, obecnie: IPP, Błonnik, debretin
Lekarstwa brałem roznie niektore razem niektore osobno, obecnie zazywam te ostatnie i odczuwam po nich minimalna poprawe, lecz pozostaje brak apetytu i kłucie w dotyku w/w miejsach

Co dalej robic? Czy wykonac jakies jeszcze badania? Czy to poprstou tzw zespol jelita drazliwego? Dlaczego wiec swoim zasiegiem obejmuje zoładek?

Pozdrawiam serdecznie Forum.

przyłączyłam do odpowiedniego tematu
Gosia85
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Lukun



Dołączył: 31 Lip 2009
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sie 07, 2009 5:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam, to ponownie ja ;d

nie bylem na tych badaniach krwi bo zapomnialem i juz wczesniej zjadlem sniadanie ;d, ale teraz sytuacja wyglada tak ze zadko mnie cos boli a jak boli to ten bol jest maly, tylko ze wczoraj wieczorem mne bolal ale zjadlem kebaba wiec moze to od tego

jak do nastepnego piatku nie przejdzie mi calkowicie (czyli nie bedzie mnie nic bolal i wogule czyli tak jak kiedys) to zrobie sobie badania i jak beda ok to pojde do lekarza po skierowanie na gastroskopie

a tabletek nie biore juz kilka dni
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group