Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Gastritis chronica ,hyperplasia foveolaris mucosae

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bartek30



Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 15, 2010 12:44 pm    Temat postu: Gastritis chronica ,hyperplasia foveolaris mucosae Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, gastroskopia wykryła u mnie:
Gastritis chronica , hyperplasia foveolaris mucosae
Helicobacter Robiłem test z krwi ujemny - <0,40
Przełyk prawidłowy, Wpust bez zmian. Zoładek - przy odżwierniku pogrubiały fałdo przekrwionej nierównej śluzówce. Odżwiernik drożny. Opuszka i pozaopuszkowa cześć dwunastnicy bez zmian.

Leczyłem sie 2 miesiące Panzolem, 2x1 a potem 1x1, przed kuracja miałem straszne bule w klatce oraz zgagi tak mocne ze aż mnie zwijało. Przez miesiac miałem spokój; teraz bóle i zgagi wróciły, jednak są 1/5 łagodniejsze i rzadsze, jeden błąd zrobiłem w trakcie kuracji, nie przestrzegałem diety, (nie pije alkoholu od lat i nie pale papierosów od roku) ale uwielbiam pepsi, kfc, lody itd... Od mieśiąca prowadze diete 5 posiłków, 0 słodyczy.
Czy panzol wystarczy zeby sie wyleczyc? Czy mam ponowic kuracje bez konsultacji z lekarzem (terminy sa miesięczne a wydawać 200zł na 3 min wizyte...)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pon Mar 15, 2010 7:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bartek30
W tłumaczeniu:Przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka,rozrost dołeczkowy błony śluzowej.
Na tym etapie nie jest to jeszcze poważny problem.Wymaga jednak stosowania diety lekkostrawnej i odstawienie
Bartek30 napisał:
ale uwielbiam pepsi, kfc, lody itd
i stosowanie leków neutralizujących kwasy żołądkowe.Można ponownie wdrożyć do leczenia Pantoprazolum.W zw.że jest to nawrotowe proszę stosować jak poprzednio czyli 2x1 i następnie 1x1.Stosujemy przez 4 tygodni.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Bartek30



Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 15, 2010 11:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziekuje za odpowiedz, jest Pan lekarzem?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group