Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Fotelik/nosidełko czy gondola

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
deiry



Dołączył: 19 Gru 2008
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Rumia/Gdynia
PostWysłany: Pią Gru 19, 2008 7:06 pm    Temat postu: Fotelik/nosidełko czy gondola Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, 11 grudnia 2008 urodziłam córeczkę i powoli nadchodzi czas werandowania i spacerów a ja nie mam gondoli tylko spacerówkę z wpinanym fotelikiem, większość znajomych wogóle gondoli nie używała nawet dla maluszków, natomiast położna powiedziała, że foteliki/nosidełka maja zły wpływ na kręgosłup w późniejszych latach. Czy powinnam jednak dokonać zakupu gondoli by nie zaszkodzić maluszkowi??? z góry dziękuje za odp.Pozdrawiam Smile

temat przeniosłam do odpowiedniego działu i prośba o niepisanie całych tematów wielkimi literami. emilka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Gru 28, 2008 6:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie tak. Gondola pozwala na odpowiednie ułożenie kręgosłupa maluszka, tak, że ten nie będzie się deformował.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sprezyna



Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 257

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 15, 2009 10:07 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja chyba nie do końca się z tym zgodzę. Gdyby to źle wpływało na maluszkato czy byłby to produkt z atestem? Sama mam fotelik do samochodu od 3,5 kg do 11 kg, w związku z czym jadąc gdzieś mała zawsze w nim przebywa podróż. On jest lekko pochylony do tyłu. Na pewno dziecko które nie siedzi samodzielnie nie powinno zbyt dużo czasu spędzać w takiej pozycji, ale przecież takie foteliki opracowali naukowcy żeby naszym pociechom było jak najwygodniej i bezpiecznie.
A z drugiej strony gondola ci się przyda, będzie wam wygodniej, tym bardziej że w gondoli łatwo jets przykryć maluszka dodatkową warstwą, a w w rzypadku fotelika niezbyt to wychodzi. No i skoro córeczka jest taka mała to dużo czasu upłynie zanim mała usiądzie więc mimo wszystko radziłabym się zaopatrzyć w gondolę.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
deiry



Dołączył: 19 Gru 2008
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Rumia/Gdynia
PostWysłany: Czw Sty 15, 2009 12:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niom dziękuję za wasze opinie Smile maluszek ma już miesiąc i 4 dni coraz bardziej już rozmowna i ciekawska, patrzyłam w necie za gondolą pasującą do tego wózka ( dostałam go z Anglii od szwagierki) firmowo wogóle nie ma gondoli w zestawie:( a i ma dziwne wejścia, a u nas nic nie dopasuje bo nie mają podobno takich przejściówek:( powiedzcie mi proszę kiedy dzieci zaczynają trzymać pion by siedziały??? i jak długo woziłyście maluszki w gondoli Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tytus



Dołączył: 28 Sie 2015
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Sob Sie 29, 2015 1:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie polecam gondolę, gdy dziecko podrośnie i będzie już w stanie samodzielnie siedzieć, można pomyśleć o foteliku. Czas wożenia w gondoli jest indywidualny, wszystko zależy od dzieciaczka Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
orfeuszka



Dołączył: 23 Sie 2015
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Wrz 17, 2015 10:56 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja też jestem za gondolą. Jest moim zdaniem dużo lepsza od zwykłego nosidełka. Jak moja siostra był mała to czułam się spokojniejsza o jej kręgosłup jak leżała w gondoli niż w nosidełku. Zawsze można ją sobie dokupić jak stwierdzimy, że by się przydała a w necie jest ich mnóstwo i w rozsądnych cenach. Dla przykładu taka gondolka bardzo ładna [zakaz umieszczania linków] A cena to prawie jak za darmo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
joanna45



Dołączył: 22 Cze 2015
Posty: 39

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Wrz 17, 2015 12:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W szpitalach też polecają gondole. Pielęgniarka raz powiedziała mi, że nie może patrzeć, jak rodzice przychodzą z nosidełkiem i na w takiej pozycji zabieraj je do domu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marta349



Dołączył: 27 Paź 2016
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lip 23, 2017 2:44 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mogę Wam polecić wózki od adamexu, ten producent ma duże gondole, bardzo wygodne, przestronne, także niemowlęciu jest wygodnie. Poza tym mają materacyki kokosowe z poszewkami, które można ściągnąć i wyprać. Na takie detale warto zwracać uwagę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nutka87



Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 77

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Sob Wrz 30, 2017 9:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale jedno i drugie jest do czego innego...
Poza tym... właśnie długie przebywanie w dziecka w nosidełku nie jest dobre dla jego kregosłupa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group