Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Escapelle part.7

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 28, 29, 30  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pon Lis 28, 2011 1:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mis-puchatek napisał:
O braku rozsądku z mojej strony nie ma co wspominać...

dokładnie.


mis-puchatek napisał:
Poza tym, oprócz tego, że wpakowałam w siebie masę hormonów,

3 esc w ciagu 5 dni?
myslisz ze okres pojawi sie w terminie?
napewno nie.
bedzie ostro spozniony bo nafaszerowałas sie mega duza dawka hormonow, z reszta sama wiesz ...

dziwne ze organizm wytrzymuje takie "powery". niezle moze odbic sie to na Twoim zdrowiu. ciekawi mnie postawa gin. zeby nie przestrzec tylko wypisywac bez opamietania recepty? no nic.. tez w to nie wnikam,
sobie narobiłas biedy a nie mi.

co do ciazy:
dlaczego nie uzywacie zabezpieczenia? tym bardziej jesli zbliza sie owulacja? przeciez wiadomo ze w połowie cyklu ochota na sex jest najwieksza..
jesli Wam nie pasuje ten srodek anty to mozesz zaczac brac tabletki...
rozwiazan jest wiele a esc to ostatecznosc.
skoro nie jestescie gotowi na dziecko to poprostu zadbajcie o odp zabezpieczenie i nie bedzie powodu do obaw.
tak czy siak uwazam ze nie masz sie co przejmowac jesli chodzi o ciaze, chyba ze...
- facet nie zdazyl wyjsc na czas i poleciała kropelka nasienia a on nawet o tym nie wiedział..

no i pamietaj ze @ nie nadejdzie w terminie.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mis-puchatek



Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lis 28, 2011 3:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej,

Tak, oczywiście zdaję sobie sprawę z głupoty, na którą jeszcze lekarstwa nie wynaleziono.

1 tabletkę miałam w zanadrzu, natomiast 2 gin wypisał wiedząc o tym, że dzień wcześniej wzięłam i powiedział, że można 4 w cyklu i że mogę wziąć. A co do 3 - tutaj akurat nie wspomniałam lekarzowi (innemu de facto), że 2 dni wcześniej wzięłam 2. Więc tak to się potoczyło.
1wsza na pewno opóźniła owulację, 2 - nie mam pojęcia, jak zadziałała, a 3 to już zupełnie. W każdym razie wyglądało na to, że owulację miałam z soboty na niedzielę, patrząc tylko na śluz i temp.36.8. Ale to są tylko moje przypuszczenia...
Myślisz, że po tej 3, jeśli sperma dostała się do środka - a tego nigdy nie można być pewnym - tabletka nie zadziała odpowiednio ?
W końcu wtedy jej zadaniem powinno być albo utrudnienie dostania się plemnikom przy założeniu, że owulacji nie było, albo utrudnienie zagnieżdżenia się, jeśli już faktycznie miała miejsce.
Najbliżej owulacji była środa kiedy to seks był jak wspomniałam bez zabezpieczenia wieczorem i rano ponownie, ale partner w tzw. międzyczasie oddał mocz...I ta ostatnia sytuacja najbardziej mnie stresuje.

Kiedyś juz raz wzielam ecs. i nie mialam zadnych ef.ub. - teraz też nie, ale późniejszy okres był bardzo bolesny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pon Lis 28, 2011 4:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mis-puchatek ja lekarzem nie jestem wiec ciezko mi powiedziec czy sie udało czy tez nie.
podam Ci tylko przykład pewnej laski z forum.
zabezpieczali sie podczas stosunku ale pekła gumka i nasienie dostało sie do srodka, w ciagu 16h przyjeła esc ale bylo juz za pozno. 9m-cy pozniej urodziła synka Smile
to tylko taka przestroga ze nie zawsze te 72h to minimum.
skoro gin nie widział na usg pecherzyka to byc moze wogole nie pekł ?
nic wiecej powiedziec nie moge.
musisz doczekac do terminu @, jak nie pozniej.
a wraz z kolejnym cyklem pomyslec o zabezpieczeniu.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sekutnica



Dołączył: 21 Sie 2010
Posty: 131

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Nie Gru 04, 2011 7:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mnie ginekolog powiedział, że nie można przyjąć więcej esci niż 2 w miesiącu (o ile db pamietam), bo mogą wystąpić trwałe zmiany i problemy w związku z okresem.
Wiadomo, że to bomba ale czy faktycznie trwale może namieszać?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Gru 11, 2011 5:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Owszem może! Nawet 2 escapelle w miesiącu.

Nawet w ulotce jest napisane:

Cytat:
Lek Escapelle ® tabletka 1500 mikrogramów jest metodą antykoncepcji w przypadkach nagłych, która może być stosowana sporadycznie po niezabezpieczonym stosunku płciowym
lub w przypadku niepowodzenia zastosowanej metody antykoncepcyjnej. Taką metodę antykoncepcji często nazywa się „antykoncepcją po stosunku”. Metoda ta w żadnym przypadku nie powinna zastępować innych regularnych metod antykoncepcji.


Zmień lepiej lekarza bo zdaje się ze nie ma pojęcia o tym co robi. Ja bym się nigdy nie odważyła przepisać pacjentce drugiej tabletki w tym samym cyklu...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sekutnica



Dołączył: 21 Sie 2010
Posty: 131

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Pon Gru 12, 2011 12:09 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To też zdziwiłam się, że aż 3 i warto wiedzieć o jakiś rozbieżnościach w informacjach.
Lekarz, u którego byłam chyba nawet z oporami mi przepisał receptę x2 (poprosiłam) i poinformował o możliwych komplikacjach, ale tak na wszelki wypadek lepiej było mieć ją w zapasie, gdyby się nie "przyjęła".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Gru 18, 2011 4:10 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A co rozumiesz przez słowa "nie przyjęła"??

Tu nie ma się co przyjąć czy nie przyjąć...

Ta tabletka działa w ten sposób:

1. jeśli nie doszło jeszcze do owulacji - zostaje ona zablokowana
2. Błona śluzowa jamy macicy zostaje tak zmieniona, że jeśli była owulacja i doszło do zapłodnienia, zarodek nie zagnieździ się
3. Jeśli proces zagnieżdżenia rozpoczął się, ciąża jest podtrzymywana.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ania92



Dołączył: 18 Gru 2011
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Gru 18, 2011 11:01 pm    Temat postu: ESCAPELLE Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kochałam się z moim chłopakiem (15.12.2011 ) i po stosunku zauważyliśmy, że prezerwatywa została głęboko wewnątrz pochwy. Po 2-3 minutach udało mi się ją wyciągnąć ale trochę spermy z niej wypłynęło. Zażyłam po 39 godzinach "Escapelle" ale strasznie się martwimy czy nie "wpadliśmy". Dodam, że okres miałam 26 Listopada a przeciętna długość mojego cyklu to 29 dni. Wyczytałam też w internecie coś o śluzie w pochwie, wskazywałby on że miałam tego dnia dni NIEPŁODNE, według kalendarzyka też. Jak wielkie są szanse na to, że zaszłam w ciążę ? Strasznie się denerwujemy. Bardzo proszę o pomoc. Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sekutnica



Dołączył: 21 Sie 2010
Posty: 131

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Pon Gru 19, 2011 2:27 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nowicjuszka napisał:
A co rozumiesz przez słowa "nie przyjęła"??

Tu nie ma się co przyjąć czy nie przyjąć...


W sensie, gdybym ją zwymiotowała bo taka opcja też istnieje i wtedy trzeba przyjąć drugą. Kolejnego biegania za lekarzem i stresu już bym nie zniosła, ponieważ był to weekend, bardzo daleko poza dużymi miastami. Dlatego wolałam od razu 2 kupić i ewentualnie zostawić jedną na kiedyś. To w ogóle był jakiś cud, że udało się znaleźć od razu lekarza, dzięki dobrej jakości Internetu jaki teraz oferują telefony. Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pon Gru 19, 2011 12:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ania miałas dni niepłodne wiec powinno byc ok.
poza tym przyjełas esc wiec @ moze sie spoznic, zebys nie martwiła sie na zapas gdyz to nie wit C a dawka hormonow ktora moze poprzesuwac cykl.
nie martw sie na zapas.
wg mnie było juz po owulacji.
chyba ze...
przesuneła sie ...

a nie odczuwałas kłucia w jajnikach? typowego dla jajeczkowania?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 28, 29, 30  Następny
Strona 17 z 30

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group