Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Escapelle part.7

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 28, 29, 30  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Maj 25, 2011 12:33 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na test stanowczo za wcześnie (musi upłynąć min. 14-16 dni od stosunku), poza tym skoro wystąpiło krwawienie no to raczej w ciąży nie jesteś bo escapelle ciążę do której wcześniej dojdzie podtrzymuje...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fasolka
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 752

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 9 podziękowań w 9 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Sro Maj 25, 2011 2:16 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a co gdy żadne plamienia nie występują?
_________________
Serce kobiety jest na kształt róży, którą każdy kochanek po listku odkrywa, tak, że dla męża tylko cierń pozostaje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sro Maj 25, 2011 9:41 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

fasolka spokojnie.
wziełas esc po 5h wiec jak mozesz byc w ciazy?
w ciaze nie zachodzi sie od razu po wytrysku...
a u Was go nie bylo... (w srodku) oczywiscie.
nie panikuj.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sebooo92



Dołączył: 26 Maj 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 26, 2011 4:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam. dzis o godzinie 8.30 podczas stosunku pękła prezerwatywa o 10.30 czyli 2 godziny po stosunku moja dziewczyna zażyła Escapelle. Problem jest w tym ze około 14.30 czyli jakieś 4 godziny od zażycia tabletki zwymiotowała. Martwię się czy tabletka zaczęła działać w ciągu tych 4 godzin. Dodam że dziewczyna ma 16 lat. Z góry dzięki i liczę na szybką odpowiedz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gola



Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 26, 2011 9:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To mógłby mi ktoś powiedzieć jak jest z tym odmawianiem wypisania recepty? tj. jakich argumentów przeciw można się spodziewać?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fasolka
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 752

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 9 podziękowań w 9 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Czw Maj 26, 2011 9:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

można się spodziewac, bo lekarze jak maja jakies swoje przekonania to potrafią nie wypisac. ja juz 3ci raz w zyciu bralam taka tabletke, za dwoma pierwszymi pojechalam do ginekologa ktorego znalazlam na portalu ktory sie reklamowal z 6 lat temu w telewizji, byla to taka kreskowkowa, bajkowa reklama, byl taki niebieski koles ala "superman" i chyba nazywalo sie wpadka czy jakos tak. i tam wlasnie byli lekarze z tej kampanii ktorzy na pewno wypisza Ci taka recepte. A teraz byla sobota i nie mialam zamiaru jezdzic po szpitalach i szukac ginekologow i wydawac bagatela 50 zł za wypisanie recepty jak kiedys, tylko poszlam do apteki kolo domu i udalo mi sie kupic escapelle bez recepty, pani mnie spisala i obiecalam doniesc recepte w pon. w pon poszlam do mojego ginekologa ktory przyjmuje na nfz i po recepty na tabletki sie chodzi do rejestracji. Zadalam mu tylko pytanie czy mi da recepte bo potrzebuje, sam chcial mi dac tabletke bo mial w gabinecie, ale ja chcialam tylko swistek zeby zaniesc do apteki, i powiedzial pani w rejestracji zeby mi wypisala. generalnie jak sie chce, to mozna bez problemu dostac taka recepte, tylko trzeba wiedziec gdzie szukac.
_________________
Serce kobiety jest na kształt róży, którą każdy kochanek po listku odkrywa, tak, że dla męża tylko cierń pozostaje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Cissoux



Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 29, 2011 12:44 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czyli wystąpienie krwawienia (jako skutek uboczny, nie miesiączka) jest gwarancją działania escapelle?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
SamotnyWilk



Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 24

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 30, 2011 11:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

sebooo92 napisał:
witam. dzis o godzinie 8.30 podczas stosunku pękła prezerwatywa o 10.30 czyli 2 godziny po stosunku moja dziewczyna zażyła Escapelle. Problem jest w tym ze około 14.30 czyli jakieś 4 godziny od zażycia tabletki zwymiotowała. Martwię się czy tabletka zaczęła działać w ciągu tych 4 godzin. Dodam że dziewczyna ma 16 lat. Z góry dzięki i liczę na szybką odpowiedz.


Przyjmuje sie ze 3 h wystarcza zeby tabletka sie wchlonela, i tutaj ten czas zostal zachowany. Zgodnie z ulotka

"Podanie doustne. Tabletkę należy przyjąć jak najszybciej, najlepiej w ciągu 12 h i nie później niż po 72 h po stosunku płciowym bez zastosowania skutecznego zabezpieczenia. Jeżeli w ciągu 3 h od przyjęcia tabletki wystąpią wymioty, należy natychmiast przyjąć jeszcze jedną tabletkę."

Wiec powinna sie przyjac i byc wszystko okey, pod warunkiem ze ten okre 3h byl zachowany. Bo sam napisales - jakies 4h
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Windhund



Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 20, 2011 12:35 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,

Moja pierwsza akcja tego typu miała miejsce tydzień temu (ze soboty na niedziele) i niestety nie była w dobrym stylu.
Mianowicie do rzeczy: popiliśmy z koleżanką i to tak konkretnie, doszło do stosunku. Pękła prezerwatywa, czułem, że dochodzę więc wyciągnąłem. Okazało się wtedy, że gumkę szlag trafił i gdzieś połowa zawartości prezerwatywy prawdopodobnie została w niej.
Udało się załatwić tabletkę. Przyjęła ją po dokładnie w 12 godzinie.
Cykle ma nieregularne, okres miała 3 tygodnie temu, lecz z tego co mi mówiła to przez tabletki anty ma bardzo i to bardzo rozregulowany cykl i sama nie wie, kiedy będzie miała okres. Tabletek anty nie łyka od roku.
Tabletka przyjęła się bezobjawowo i żadnych krwawień, plamień i innych skutków ubocznych nie było.

Panie i Panowie, jakie jest prawdopodobieństwo ciąży i kiedy robić testy, bo ja już nic nie wiem.
Wiem, po co się zamartwiać, ale podświadomość tak ryje mi umysł, że już sam nie wiem.

Z góry dzięki za wszystkie posty i rady
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
vogue269



Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 20, 2011 2:13 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć wszystkim , mam takie pytanie. 4 dni temu zaczęłam przyjmować tabletki antykoncepcyjne Yaz , wczoraj podczas stosunku mojemu mężczyźnie pękła prezerwatywa. W ulotce jest napisane , ze Yaz działa od pierwszego dnia , ale mimo wszystko zamierzam wziąć Escapelle (to będzie jakieś 35 godzin po niefortunnym stosunku). Chciałam się zapytać ,czy po zażyciu tabletki mogę nadal kontynuować zażywanie Yazu ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 28, 29, 30  Następny
Strona 12 z 30

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group