Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Enterococcus species

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
natalia23



Dołączył: 03 Paź 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Paź 03, 2008 7:18 pm    Temat postu: Enterococcus species Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam serdecznie
już prawie rok czasu leczę się, antybiotyk za antybiotykiem, zmieniałam już lekarzy i w końcu znalazłam dobrego, ale jestem dopiero po drugiej wizycie u niego, czekam na następną, a sytuacja wygląda jak wcześniej. Skończe opakowanie leku, nie mijają dwa tygodnie i znowu to samo... robiłam wymaz z pochwy i wykryto enterococous spesis, nic więcej. Jedynym objawem zakażenia są tylko obfite i nieprzyjemne w zapachu upławy. Co mi może być? czy komuś dolegało coś podobnego? to takie przykre i męczące... proszę o radę... Crying or Very sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Paź 04, 2008 9:54 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Enterococcus species to oznacza rodzaj enterococcus a species to gatunek bez określenia konkretnego gatunku czyli może to być faecalis czy jakiś inny. a one mogą być inaczej wrażliwe na antybiotyki, dlatego powinnaś zrobić obowiązkowo posiew z pochwy z antybiogramem, tylko porządny posiew gdzie określą rodzaj i gatunek i odpowiednie leki. najlepiej zarówno doustne i dopochwowe. powiedz jakie brałaś leki konkretnie i czy były dobrane wg antybiogramu. równocześnie powinnaś wzmacniać swoją odprność, mogą to być zastrzyki, szczepionki a już na pewno musisz w trakcie leczenia i jeszcze po kuracji łykać probiotyki, czyli kupujesz lacibios femina i zaczynasz łykać jedną tabletkę dziennie.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
natalia23



Dołączył: 03 Paź 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Paź 04, 2008 3:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziękuję za odpowiedź, wszystkie leki mam podawane z antybigramem, nie pozwoliłabym sama sobie łykać w ciemno takiej ilości leków, dbam o swoje zdrowie, biorę niezbędne witaminy, a naturalną florę bakteryjną również wydaje mi się że dbam dobrze, bo biorę doustnie to mi polecasz i biorę dopochwowo jeszcze lactovaginal, oprócz tego to tak jak pisałam biorę antybiotyki doustne i game innych leków również dopochwowych. Kończę kurację i wszystko jest super przez dwa tygodnie, a po tym czasie znów to samo. Zaczyna się od upławów lekich a w przeciągu trzech dni jeśli znów nie wezmę leków to płynie ze mnie po prostu. Leki które brałąm do tej pory to: (tylko nie wymienie ci po koleji bo nie pamiętam już który był pierwszy a który drugi czy trzeci) więc: pimafucin dopochwowo, gyno-femidazol dopochwowo, zinnat brałam trzy razy najpierw 250mg, potem 500,varixinal, doxycylinum, betadine dopochwowo, trzy antybiotyki z grupy cefalosporyn, calendulin dopochwowo, gynoxin globulka i maść, lacidzone, lactovaginal, falvit, no i jeśli chodzi o dbanie o higienę to używam tantum rosy w płynie i raz lub dwa razy w tygodniu w zależności od potrzeby saszetka. I tyle pamiętam tylko, coś mi mogło umknąć bo tak jak pisałam wcześniej to już trwa rok... a jesli chodzi o szczepionki, jestem pielęgniarką (choć wstyd się przyznać w tej chwili bo sama nie potrafię pomóc sobie i proszę kogoś...) i dbam o takie rzeczy. Dziękuję ci bardzo mocno za pomoc, fajnie że w dzisiejszej dobie są jeszcze ludzie którzy chcą dać z siebie innym... Pozdrawiam cię serdecznie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Paź 04, 2008 4:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

cholerka, no to sporo tego było faktycznie i to zarówno leki przeciwgrzybiczne (zastanawiam się w jakim celu skoro grzybów nie wyhodowano tylko ten enterococcus) i silne antybiotyki. może autoszczepionka? aha, a jaki gatunek enterococcusa wyszedł?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
natalia23



Dołączył: 03 Paź 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 06, 2008 10:34 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam serdecznie
na wyniku miałam tylko enterococcus spesis poj.10^2/ml
jak to możliwe że non stop wraca to wszystko? a naprawdę dbam o higienę, a mój partner również dostawał leki... co może być przyczyną tego?
ślicznie Ci dziękuję za pomoc!!!

------

a leki przeciwgrzybicze dostałam na poczatku od fenomenalnego lekarza który leczył mnie bez żadnych badań. lekarzy też zmieniałam, ale teraz już mam jednego mam nadzieję że na zawsze już, i jestem z niego bardzo zadowolona, dużo bierze za wizytę, ale myślę że warto


posty połączyłam. emilka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Paź 06, 2008 1:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja to bym na Twoim miejscu jeszcze raz dokladny posiew zrobiła z określeniem też gatunku enterococcusa, bo tego nie masz zrobionego
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group