Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Endokrynologia

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Endokrynologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
groszek23



Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Wto Wrz 29, 2009 1:22 pm    Temat postu: Problem z tarczycą w wypadania włosów? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, jakiś rok temu zaczęły się u mnie problemy..byłam wiecznie rozdrażniona, nerwowa. Nie mogłam pogodzic obowiązków w domu i w pracy. Wszelka uwaga w moja stronę była powodem do większej awantury ...w końcu zrobiłam badania i okazało się ,że to nadczynność tarczycy. Oczywiście leczę się teraz, jestem na specjalnej diecie, widać już poprawę , obawiam się tylko trochę ,że po odstawieniu leków wszystko mogłoby wrócić do poprzedniego stanu Sad
dolegliwość już nie jest taka uciążliwa, ale zauważyłam u siebie niepokojące objawy, strasznie wypadają mi włosy, mam łamliwe paznokcie, i widoczne przebarwienia na skórze, czasami męczy mnie jeszcze bezsenność. Wszystko to nie wygląda za dobrze, a znajomi myśleli nawet ,że przeszłam jakąś ciężką chorobę Sad Pytałam lekarza co mogę zrobić ,żeby wrócić do normalnego, zdrowego wyglądu, ale on zalecał stosować się do diety itd. i jak sam stwierdził "wszystko powinno wrócić do normy"...tylko ,że ja nie czuję się dobrze Sad co jeszcze mogę zrobić żeby poprawić wygląd???


Przenoszę do tematu Endokrynologia/carboczar
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Wto Wrz 29, 2009 2:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

groszek23
dodatkowo należy wprowadzić pierwiastki takie jak:
 Cynk Cynk pomaga w utrzymaniu ładnych, lśniących włosów, pomaga na paznokcie i zmiany skórne, przywraca poczucie smaku.
 Jod pomaga w utrzymaniu zdrowej skóry, paznokci i włosów
Kwas foliowy
 Magnez  stany niepokoju, zdenerwowania,wypadanie włosów, łamanie się paznokci, nagłe zawroty głowy.
 Miedź anemia
Żelazo nadaje skórze zdrowy wygląd
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
whitewine



Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 20

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Wrz 29, 2009 7:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

sprawy z tarczyca nie są przyjemne sama cos o tym wiem. Tylko ,ze ja i tak zwykle mialam problem z nadwaga. A po kuracji mialam dodatkowo jeszcze z 8 kg. Czulam się naprawdę fatalnie. Musialam zmienic endokrynologa i dopiero ten dopasował mi odpowiednie leczenie, gdzie odzyskałam dawna wage.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kostonica



Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Wrz 29, 2009 10:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaj, a jaki poziom TSH wskazuja zwykle twoje badania?? wiesz ja naprawdę zmagalam się z tym od wielu lat. W końcu jestem po usunięiu całkowitym tarczycy...jestem ciagle na lekach. Mimo to mam dalej objawy niedoczynności.Takie skutki jak opisujesz występuja niestety bardzo często. Ja przez dlugi czas miałam też problemy z włosami i cerą. Zapytałam lekarza czy do diety mogę stosować jakieś suplementy, np. aminokwasy na wzmocnienie włosów i nie miał żadnych przeciwwskazań, brałam przez 3 miesiące, do tego witamine E, i widać poprawę. Pod koniec miesiąca mam iść jeszcze na kosultację do endokrynologa, zobaczymy czy zmieni mi leki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zimna_kropla



Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Wrz 30, 2009 8:07 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja jestem dopiero przed badaniami. Ale mój lekarz stwierdził już ,że prawdopodobnie jest to niedoczynność na 99% . Czy ktoś mógłby mi trochę więcej napisać o samym leczeniu, bo naczytałam się ,że kuracja lekami syntetycznymi w tym przydapku jest bardzo wyniszczająca...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mudiwola



Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Wrz 30, 2009 9:37 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lekami syntetycznymi????no jak w każdym przypadku a nie jak tylko w TYM. Dlatego dobrze jest wspomagać się lekami naturalnymi, witaminami czy suplementami . Każde długotrwałe leczenie przynosi jakieś straty w organizmie, dlatego, trzeba je uzupełniać .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Czw Paź 01, 2009 10:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

carboczar

Ten temat jest już zamknięty.Proszę pisać w dziale zdrowie/endokrynologia
jako nowy temat
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Endokrynologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group