Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

EMETOFOBIA- od kiedy sięgam pamięcią

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Weronika_1991



Dołączył: 21 Mar 2008
Posty: 30

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Mar 27, 2010 4:40 pm    Temat postu: EMETOFOBIA- od kiedy sięgam pamięcią Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cierpię na pewną fobię od około 10 lat. W tym momencie mam lat 19. Emetofobia tak dla wyjaśnienia jest to lęk przed wymiotowaniem lub przebywaniem w pobliżu osób wymiotujących. .
Generalnie problem tkwi w tym, że nie radzę powoli sobię z tym. Chodziłam jakiś czas do psychologa-nic nie pomagało, brałam leki uspakajające valused m.in- również bez wielkich efektów.
Może zacznę od początku.. Jako 6 letnie dziecko miałam salmonellozę- niestety nie wiem czy po miesięcznym pobycie w szpitali został mi uraz i złe skojarzenie ze szpitalem.. Pamiętam, że ostatni raz wymiotowałam może jako 9 letnia dziewczynka. Od tamtej pory do dnia dzisiejszego nie wymiotowałam- co nie wyklucza, że źle się nie czułam. Generlanie od 10 roku życia do 17 mdliło mnie rzadziej niż teraz od tych dwóch lat. Dzień w dzień po posiłku. Nikt mi nie powie, że jestem chora, miałam robioną morfologię krwi, badany kał, mocz, miałam gastroskopie przeznosową, leżałam 2 tyg w szpitalu na szczegółowych badaniach- WSZYSTKO JEST OK ZE MNĄ.
Rodzina i bliska mi osobą ewidentnie się męczą ze mną. Znaczy są apatyczni jeśli chodzi o moje problemu związane ze zdrowiem. Nawet tak naprawde nie wiadomo kiedy jestem chora, jak ja nieustannie źle się czuję- czy to dzień czy to noc. Czasem mnie mnie mdli czasem mocniej. Generalnei złe samopoczucie nasila się gdy zachodzi słońce- nie wiem co idzie za tym. Tak po prostu gdy idzie noc. I mogę się świetnie bawić, mogę uprawiać seks, czy być nawet na wakacjach- bd źle się czuła.
Mam chore filmy związane z moją chorobą- boję się po prostu, żę którakolwiek z czynności może doprowadzić do wymiotów. Generalnie boję się schylać gwałtownie i wykonywać jakichkolwiek ćwiczeń, boję się tańczyć, boję się jeść owoców, warzyw ze skórką, szynek ze skórką, pić zimnych napoi, jeść jogurtów, jak nie wypróżniam się przez 2/3 dni wkręcam sobie, że jestem chora, jak nie odbije mi sie po posiłku to już myślę, że jak odbije się później to zwymiotuję. Nie jadam fast foodów. Boję się w ogóle jeść, bo wiem, że jak zjem to bd mnie mdliło. Nie wiem jak sobie poradzić z tym. Biorę pełno leków na zgagę, refluksy, na mdłośći diphergan- CHCIAŁABYM RÓWNIEŻ WIEDZIEĆ CZY JEST SZKODLIWY. I jak w ogóle sobie radzić z tym czy jedynym wyjściem będzie zwymiotowanie? A jak bd w ciąży? Proszę o radę. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sob Mar 27, 2010 5:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie zastanawiałaś się nad tym aby wznowić terapię u psychologa?
niekoniecznie tego samego do którego chodziłaś.
to, że wtedy nie poczułaś się lepiej nie oznacza, że teraz też tak będzie.

co do leku- podczas stosowania zalecają aby co 3-4 dni robić jednodniową przerwę gdyż długotrwałe stosowanie leku może powodować zmianę jego działania.
poza tym trzeba kontrolować morfologię i profil wątrobowy. zresztą- tak jest przy wszystkich lekach stosowanych długotrwale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fasolka
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 752

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 9 podziękowań w 9 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Czw Cze 17, 2010 12:36 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

badali Ci przysadkę?
_________________
Serce kobiety jest na kształt róży, którą każdy kochanek po listku odkrywa, tak, że dla męża tylko cierń pozostaje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group