Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

egocentryzm

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Freya



Dołączył: 01 Sty 2006
Posty: 312

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: małopolska
PostWysłany: Nie Kwi 09, 2006 11:19 am    Temat postu: egocentryzm Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"Osoba egocentryczna postrzega cały świat wyłącznie z własnego punktu widzenia, poprzez absolutyzowanie własnych doświadczeń, obserwacji i przemyśleń, a marginalizowanie opinii pochodzących od innych osób. Jest głęboko przekonana, że świat wygląda dokładnie tak, jak jej się wydaje i na tej podstawie określa własne relacje z resztą otoczenia, a szczególnie wobec innych ludzi"

skąd tacy ludzie się biorą?
nie sądzę, aby zmiana toku myślenia u tego typu ludzi jest możliwa..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Nie Kwi 09, 2006 12:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie ma jednoznacznego typu osobowości. Zawsze mozna pracować nad sobą i go zmeinić przecież.

Owszem trzeba chcieć takiej zmiany i zajmuje to czas, czesto kilka lat.

Skąd sie biorą, hmmm bo ja wiem, poprostu są, wpływa na to wiele czynników. Charakter, wychowanie, środowisko w którym przebywa, doświadczenia życiowe.

Wszystkich nie zmienisz na iedałów, zawsze będą ludzie "dziwni" dla nas. Jedni są swoim "dziwactwem" niegroźni, czasem zupełnie nie idzie ich zrozumieć ale nie wyrządzają krzywdy; inni zaś nie nadają sie do funkcjonowania z innymi.

Jeżeli jest to możliwe to poprostu nie pzrebywać z takimi osobami, a jeżeli już jest to konieczne to mieć przeciw wage w postaci innych znajomych, z którymi potrafimy sie dogadać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Freya



Dołączył: 01 Sty 2006
Posty: 312

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: małopolska
PostWysłany: Nie Kwi 09, 2006 1:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bynajmniej nie miałam tego na myśli..
Świat składający się z ideałów?
Przecież to nie realne..
Pytałam dlaczego bywają tacy samolubni
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Nie Kwi 09, 2006 1:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ten typ tak ma Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Freya



Dołączył: 01 Sty 2006
Posty: 312

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: małopolska
PostWysłany: Nie Kwi 09, 2006 2:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Paweł napisał:
Ten typ tak ma Wink


Smile Paweł .. zbyt dobrze (chyba) mnie znasz Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Nie Kwi 09, 2006 3:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy ja wiem czy znam, staram sie Ciebie słuchać.

Pomijając fakt iż jestem małym ziwerzaczkiem zwanym facetem, który nie zawsze wszystko rozumie co tworzy Piękny Umysł Julii, to myśle że udaje mi sie do Ciebie dotrzeć i w miare rozumieć.

Przełom maja i czerwca zbliża sie, myśle że coś uda sie zorganizować Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Freya



Dołączył: 01 Sty 2006
Posty: 312

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: małopolska
PostWysłany: Pon Kwi 10, 2006 3:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przykro mi to stwierdzić, ale jeżeli chodzi o "te zwierzątka" to jestem "za" przeprowadzaniem doświadczeń na nich : ]
Kolejne dni coraz bardziej utwierdzają mnie w tym przekonaniu : ]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Jah



Dołączył: 18 Kwi 2006
Posty: 86

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Gdańsk
PostWysłany: Sro Kwi 19, 2006 6:41 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziwnie trochę do tego podchodzisz. Przecież egocentryk to poprostu kolejny typ charakteru , a nie jakiś wybryk natury. Posiadam wiele cech egocentryka, na szczęście da się z tym żyć - gdy człowiek nauczy się ustępować. Mi to trwało kilka lat - ale samo z wiekiem przyszło.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Sro Kwi 19, 2006 7:22 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No tak, z tego np. ja za diabłą nie mógł bym być z egocentryczką bo dostał bym załamania nerwowego i depresji gdybym miał ustempować ciągle.

Poprostu strasznie bym sie z tym czuł i było by mi z tym źle.
Musze mieć też poczucie odrębności i niezależności, niezależności która prowadzi też do realizaji moich rozwiązań i pomysłów.

Dla tego nie dziwie sie że niektórzy nieprzychylinie patrzą na egocentryków.

Nie wyrzucam ich ze społęczeństwa, nie, niech sobie będą, lecz ja wiem napewno że z takimi ludzmi zbyt blisko nie potrafie być i nie chce (moje święt prawo do tego).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Jah



Dołączył: 18 Kwi 2006
Posty: 86

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Gdańsk
PostWysłany: Sro Kwi 19, 2006 3:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja jestem właśnie w takim związku;) Ale jest już coraz to lepiej, ludzie się zmieniają - a jak naprawdę kochają to dla danej osoby potrafią wiele zrobić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group