Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Dziwny "guzek" na nadgarstku.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lowplace



Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 16, 2010 6:46 pm    Temat postu: Dziwny "guzek" na nadgarstku. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od kilku lat, cyklicznie, na lewym nadgarstku pojawia się lekkie wybrzuszenie, dokładnie na środku. Widać je dopiero przy zgięciu nadgarstka. Boli przy każdym naciśnięciu i obciążeniu dłoni np. kiedy chcę się o coś oprzeć.
Około 3 lata temu wybrałam się z tym do lekarza, jako że zaniepokoiła mnie ta ciągle nawracająca dolegliwość. Po prześwietleniu usłyszałam, że jest to nieleczone zwichnięcie, wsadzono mi rękę w gips na tydzień i tyle. Ból rzeczywiście minął, ale po paru miesiącach znów powrócił.
Obecnie sytuacja powtarza się co około 2/3 miesiące, ręka boli przez 2-3 tygodnie, przy czym są dni, kiedy jest to do wytrzymania, a są takie, jak dziś, kiedy ból promieniuje na całą dłoń nawet, kiedy ręka jest w spoczynku. Jest to o tyle uciążliwe, że mam ją prawie wyłączoną z funkcjonowania na ten czas, ponieważ trudno mi np. otworzyć cięższe drzwi.
Bardzo proszę o jakieś sugestie, co może się dziać z tym stawem lub co ja mogę zrobić, aby to sprawdzić.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Wto Mar 16, 2010 7:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lowplace
Proszę wykonać usg nadgarstka i będzie wiadomo co sie dzieje ,na odległość bez badania trudno ocenić.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lowplace



Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 16, 2010 7:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na zdjęciu nic nie wyszło wtedy, diagnoza była raczej domysłem lekarza, ale oczywiście zrobię usg.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Wto Mar 16, 2010 9:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lowplace
Podejrzewam Ganglion.jednak bez badania nie można określić.Trochę zaskakujące jest,że się pojawia i znika(tak zrozumiałem)
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lowplace



Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 16, 2010 11:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Torbiel w dotyku jest raczej miękka? Bo ten guzek jest po pierwsze "sztywny", po drugie twardy, początkowo myślałam, że mam tak wystającą kość, ale na drugim nadgarstku wystaje minimalnie. Poza tym przy wyprostowanej dłoni nie czuć tam nic - przynajmniej ja nie dostrzegłam różnicy między stawami.
Jednak ewidentnie to "coś" bardzo ogranicza ruchy, odgięcie nadgarstka w tył jest niemalże niemożliwe. Może to jakaś deformacja stawu? Z drugiej strony nie znikałaby sobie ot tak na kilka miesięcy, żeby później znów się pojawić.
W najbliższym czasie wybiorę się na to usg, mam nadzieję, że wszystko wyjdzie w badaniu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Czw Mar 18, 2010 4:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lowplace
To mogą być różne przyczyny więc tak jak mówię badanie,bez tego to tylko gdybanie.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sstones



Dołączył: 02 Maj 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 02, 2011 11:33 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam,

Lowplace - czy udało się tobie znaleźć powód dolegliwości?
Mam dokładnie to samo. Odgięcie dłoni w nadgarstku do tyłu jest praktycznie niemożliwe, a wygięcie jej do przodu ograniczone. Do tego dochodzi ból oraz guzek - który uwidacznia się przy zginaniu ręki w przód. Dolegliwości ostatnio mi zniknęły na ok 4 miesiące, po zabiegach pomocniczych, a teraz ponownie powracają od ok 2 tygodni, sprawiając coraz większe trudności ruchowe.
RTG wykonywane w stanie, kiedy nie mogłam już prawie wogóle ruszać nadgarstkiem, przed zabiegami usprawniającymi, nie wykazały żadnych nieprawidłowości.
Jeżeli ma ktoś jakiś pomysł, co to może być lub gdzie się najlepiej z tym zgłosić - proszę o podpowiedź.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
AncyQ



Dołączył: 23 Gru 2012
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Gru 23, 2012 7:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja również borykam się z tym problemem. Objawy są takie same jak wyżej wymienione.. (cyklicznie pojawiające się bóle pośrodku nadgarstka, pojawia się guzek, a raczej jest cały czas jednak boli co miesiąc, dwa. Też z początku myślałam że to kość,) Czy już ktoś znalazł przyczynę? Ciężko się dowiedzieć cokolwiek od lekarzy, ale może ktoś miał większe szczęście;)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group