Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Dziwnie zachowujące się serce w nocy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kardiologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nitrox



Dołączył: 10 Cze 2007
Posty: 35

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 06, 2008 9:44 am    Temat postu: Dziwnie zachowujące się serce w nocy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czasami mam takie coś, że budzę się w środku nocy (2, 3, czasami 5:00). Nie byłoby w tym nic dziwnego, to u mnie akurat normalne. Ale ostatnio doszło do tego coś takiego, że jak tak się obudzę w środku nocy i leżę, to często podczas wdechu powietrza serce wykonuje jakiś taki dziwny manewr, jakby chciało mi wyjść z klatki piersiowej. Podczas wydychania tego nie ma. Po prostu taki silny skurcz, że aż kaszleć się chce. Nie, żebym miał jakiś duży puls, normalny jak w nocy, ok. 50-60 uderzeń. Żadnych dodatkowych objawów nie ma, oprócz tego, że przyjemne to to nie jest. Nie wiem jak to dokładnie opisać, coś w stylu: pyk, pyk, pyk (normalne uderzenia), łuuuup (podczas wdechu) i potem znowu pyk pyk pyk. Jak usiądę, albo wstanę, od razu ustępuje i nie ma tego. Ale jak się położę, to znowu wraca. Mam coś takiego tylko w nocy, w dzień nie. I tylko czasami (nie co noc). Jak się uda zasnąć przy czymś takim, to potem z rana już tego nie ma.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dragonette87



Dołączył: 03 Paź 2008
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: ...z drugiej strony lustra...
PostWysłany: Pon Paź 06, 2008 7:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moze byc to nasilenie sie arytmii, ale najlepiej idz jak najszybciej do kardiologa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Nitrox



Dołączył: 10 Cze 2007
Posty: 35

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 07, 2008 7:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale gdyby to była arytmia, to chyba te dolegliwości odczuwałbym również w dzień, nieprawdaż? Poza tym jak wstanę, albo siądę, to mija. Czy to naprawdę może być arytmia? Pytam, bo z tymi kardiologami, to ostatnio jest tragicznie. Jak się teraz zapiszę, to mnie przyjmie za pół roku jak nie więcej, chyba, że bym umierał. Oczywiście istnieje jeszcze inne wyjście - iść prywatnie, ale to też mi się nie uśmiecha... Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dragonette87



Dołączył: 03 Paź 2008
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: ...z drugiej strony lustra...
PostWysłany: Sro Paź 08, 2008 10:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moze byc arytmia, bo z nia to roznie bardzo bywa. Mozna nic nie odczuwac przez dlugie lata, a potem zadziala jakis czynnik i serducho zaczyna dokuczac. Pewne badania mozna porobic ze skierowania od rodzinnego lekarza, wiec zacznim od wizyty u niego.
edit. A nie masz czasem problemow z tarczyca?? Stad tez sie moga nasilic problemy z sercem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
SkylinePL



Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sty 15, 2010 11:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam

Posiadam dokładnie takie same dolegliwości jak Nitrox.
Badania z krwi mam zrobione i wszystko jest okej (dokładnie 6 badan w tym tarczyce która w pierwszym badaniu wyszła kiepska a w 2 plus t3 wyszło wszystko okej )

Do tego dochodzi jeszcze ból klatki piersiowej przy niektórych ruchach.
Wysoki puls kiedy dochodzi do tego czegoś pewnie spowodowany jest wystraszeniem się. Tetno mam jak u zdrowego czlowieka najczesciej 120/70.

Możecie coś doradzić??
Aha lekarz rodzinny przepisał mi na jakiś czas Hydroxyzinum VP. Ale nie wiem czy ono coś daje.

No jest jeszcze jedna sprawa bardziej śmieszna mianowicie jak idę do lekarza to zaczynam się jąkać bo nie wiem jak mam mu wytłumaczyć co się ze mną w takich momentach dzieje a on patrzy na mnie z politowaniem jak na chorą psychicznie osobę Wink

Ale to tak na marginesie:)

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sob Sty 16, 2010 12:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

SkylinePL
SkylinePL napisał:
Hydroxyzinum VP.

pewnie przepisał Ci to bo stwierdził że objawy występują na tle nerwowym.
tak naprawdę to hydroksyzyna jest lekiem przeciwalergicznym działającym uspokajająco.
na niektórych działa- na innych nie.

czy miałeś robione badania krwi łącznie z oznaczeniem CRP lub OB?
ja miałam bardzo podobne objawy- okazało się, że mam zapalenie mięśni które łączą się z mostkiem (czy jakoś tak). było to bardzo uciążliwe i bolesne. minęło po antybiotyku i lekach przeciwbólowych i przeciwzapalnych.
oczywiście przeszłam jeszcze przez ekg i rtg klatki piersiowej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
SkylinePL



Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sty 16, 2010 1:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

OB - 4 mm/h <12
do tego jeszcze :

Biochemie
Morfologie
Jonogram
immunochemiczne

CRP nie widzę
Generalnie wyniki mam dobre. I zastanawiam się co z tym fantem zrobić.
Najbardziej przeszkadza mi nie to coś co jakiś czas wariuje w klatce tylko ten ból przy ruchach bo raz jest taki sobie a czasami boli mocniej. Ból jest podobny do naderwanego mięśnia. Nie wiem czy ktoś z was miał problemy z mięśniami pleców. Jak się nadwyręży to boli coś jak by korzonki Wink

A mam jeszcze takie pytanie dodatkowe: Czy męczyłaś się szybciej i czy serce czasami bilo troszkę szybciej ?? Bo wiem, że u niektórych przyspieszony puls to reakcja na ból od strony nerwowej.
Ja mam tak ze przyjdę do domu po spacerze serce bije mi trochę szybciej ale czuje je w całym ciele ale czuje się dobrze, a te dolegliwości jak u nitroxa występują zazwyczaj w nocy jak kładę się spać. A jeśli chodzi o ten kaszel to ja mam częściej takie uczucie jak bym miał zaraz kaszlnąć ;P dlatego na początku myślałem ze to oskrzela.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sob Sty 16, 2010 3:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

SkylinePL ob to raczej nie wynika że masz stan zapalny..
ja mam tendencje to różnego rodzaju zapaleń mięśni, ot tak sobie genetyka Wink

co do serca- to może rzeczywiście masz to na tle nerwowy.
ps. normalne, że przy wysiłku wzrasta puls i "czujesz" serce w całym ciele.
jak dla mnie to nie jest nic niepokojącego Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
SkylinePL



Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sty 16, 2010 3:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale niepokojące są dolegliwości które posiada również Nitrox. Plus ból w klatce piersiowej przy rożnych ruchach. Jest jeszcze jedna sprawa Mianowicie Sex to wysiłek dosyć spory a ja nie czuje różnicy Przed i po jeśli chodzi o serce. Czyli to raczej z sercem nic się nie dzieje czy może się mylę?? bo po takim wysiłku serce chorego człowieka powinno się odezwać w jakiś niepokojący sposób ??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kardiologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group