Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

dziwne poziomki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cobba



Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 21, 2010 6:49 pm    Temat postu: dziwne poziomki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witajcie.. nie miałem pojęcia gdzie tego posta umieścić...
moja mama zjadła jakieś dziwne poziomki które rosły koło drogi i w ciągu nie krótkiego czasy zaczęła ją piec jama ustna a na języku wyrósł jej bąbel (pęcherz)...
na pewno te owoce nie były pryskane i właśnie minął deszcz...

co radzicie?? co to może być??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Cze 21, 2010 10:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

cobba
może i poziomki nie były pryskane ale skoro rosły koło drogi to na pewno miały w sobie tyle spalin i zanieczyszczeń że głowa mała.
poza tym- skoro jadła je nie umyte to mogła jej się zrobić afta- bały, bolący bąbel.
jeśli i to nie to to może to w ogóle nie była poziomka? może jakaś trująca/ szkodliwa roślina podobna do niej? stąd pieczenie.
niech mama kupi sobie wapno bezsmakowe i jeśli to afta to coś na afty. i niech więcej nie je żadnych roślin co do których nie jest pewna co to jest. a jeśli już to niech je przynajmniej porządnie umyje.
Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
cobba



Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 22, 2010 9:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kurde... mamie objawy ustąpiły... ale to mi się wydaje podejrzane...
właśnie znalazłem informacje o ciekawej chorobie która może być zagrożeniem życia... Shocked spowodowana jest właśnie zjedzeniem dziko rosnących owoców poziomki
zobaczcie
USUWAM.

ja zaczynam się bać.. wysyłam mamę do lekarza... Confused

podawanie stron pochodzących spoza biomedical jest zabronione.
usunęłam. następnym razem otrzymasz ostrzeżenie.
Gosia85
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agne8190



Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 131

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Cze 22, 2010 9:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To jest małoprawdopodobna droga zarażenia. Bąblowcem możemy zarazić się głównie poprzez kontakt zwierzęcy nie roślinny. Bytuje on w jelicie cienkim zwierząt mięsożernych z grupy psowatych. Człowiek zaraża się przez kontakt z siercią ów zwierząt która została skażona właśnie jajami bąblowca dotyczy więc bardziej małych dzieki które lubią wkładać paluszki do buzi.
Lokalizują się one zwłaszcza w wątrobie i płucach, czasem w śledzionie, nerkach, mięśniach, kościach, tkance podskórnej, gałce ocznej, doprowadzając do powiększenia ww narządów. Jest to zauważalne. Alergia jest pewnego rodzaju tu efektem ubocznym a więc współgra z objawami.
Wykryty może zostać w kale. Nie wiem czy jednak jest od razu konieczność robić ów badań. Spróbój wyleczyć alergię według tego, co napisałą Ci koleżanka i myśle, że będzie objawy ustąpia. Ja np dostaje takiego uczulenia od cytrusów Wink
_________________
Aguś Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group