Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Dziwne objawy w jamie ustnej

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mi-hao1



Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 10, 2008 2:10 pm    Temat postu: Dziwne objawy w jamie ustnej Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Od jakiś trzech miesięcy mam problem z jamą ustną i nie tylko,tak że z nosem.A sprawa jest naprawde dziwna.Otóż wszystko zaczęło się od momentu złamania koronki zębowej,a że akurat nie miałem możliwości kontaktu ze stomatologiem,więc (o zgrozo) postanowiłem za namową zanjomych przykleic to klejem typu super glu czy kropelka (nie pamiętam dokładnie).Początkowo nie było żadnych objawów,aż po około 1,5 tygodnia zacząłem czuc jakos "dziwnie" w ustach,następne dołaczyły sie wymioty,lekka gorączka.Zaczeło sie to po spożyciu alkoholu,więc pomyślałem ze to zatrucie alkoholem.Ale trwało to 3,4 dni i nie przechodziło,postanowiłem zerwac te koronkę i po paru godzinach ustąpiło.Następni zmuszony faktem trafiłem do dentysty,który po prostu zaopatrzył mi ząb,tzn założył wypełnienie i wyznaczył termin założenia koronki.Jednak po jakimś cztach zaczeło byc gorzko,czułem jak bym usta wypłukał jakimś wybielaczem lub czyms w tym rodzaju.Trafiłem znowu do dentysty,znowu czyszczenie kanału i opatrunek.I znowu po jakimś czasie poczułem gorzko,pieczenie itp,poza tym zaczałem odczuwac w nosie jakies draznienie.Wysłano mnie do szpitala,gdzie na toksykologii,po tylko wywiadzie stwierdzono ,że nie zachodzi sytuacja zagrożenia życia i odesłano mnie.Dodam że mam tez wypełnienie protezowe w postaci protezy szkieletowej.Sytuacja trwa juz bardzo długo,dentystka rozkłada ręce bo nie można założyc koronki,poza tym nie wiadomo czy zaszła jakas reakcja z materiałami użytymi w kornce czy w protezce,czy doszło do uszkodzenia błony śluzowej,czy ślinianek,ale dlaczego to pieczenie w nosie,czasem aż wydaje mi się ze pieka mnie delikatnie oczy.Czasem wszystko sie uspokaja,a za chwilę zaczyna się od nowa.Nie wiem co mam robić,próbowałem nie nosic protezki i reakcje tez są różne.Wiem ze sytuacja jest niecodzienna,jeśli ktoś mądry powie mi gdzie sie udać i coz tym robic bo czasem to wydaje mi sie że juz żoładek mi wysiada,myślałem ze moze uczuliłem sie na wypełnienia użyte w kanale zęba,i to wraz ze śliną(mam koronke tymczasową)wydziela sie ,naprawdę nie wiem,proszę o pomoc
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Lip 10, 2008 4:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

o żesz Ty.. niezbyt to było mądre ze sklejeniem sobie kropelką koronki.. tzn. nie powinno się nic dramatycznego stać patrząc po składzie, ale w takich środkach, które nie maja przeznaczenia medycznego do kontaktu z ciałem/organizmem nie mają tez odpowiednich badań i nie przechodzą tylu kontroli, więc w rzeczywistości wszelkie zanieczyszczenia jakie tam się mogą znajdować, są jedną wielką niewiadomą i tym samym reakcja organizmu jest niewiadomą.
a rtg było robione?
żadnej ropy nie ma? jakiś gulek? przetoki?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group