Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Dziwne objawy neurologiczne

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
koms



Dołączył: 28 Paź 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Paź 28, 2009 10:55 pm    Temat postu: Dziwne objawy neurologiczne Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od kilku miesięcy odczuwam z różnym skutkiem objawy neurologiczne.
Są to m.in. drgania mięśni, pojedynczych mięśnie. Drgania nie są bolesne. Głównie drży mi w nogach, rzadziej w rękach, tułowiu, twarzy i plecach. Czuje też takie jakby bezbolesne przepływanie prądu w nogach po z lewej częsci i po prawej nóg, jest to coś co można by określić uczuciem takim jakby przepływanie krwi które czuć. Czasem w nocy stopy drętwieją , i gdy wstane to czuję lekkie ukłucia, po tych mrowieniach wydają się byc ciepłe, chociaż po dotknięciu mają normalną temperaturę. Drgania w rękach - głównie w lewej, choć w prawej też. W lewej przedramie, dłonie, cierpniecie opuszków palców - zróżnicowane, raz jednego palca, raz trzech innym razem dwóch. Mam uczucie, jak coś trzymam jakbym miał troche słabszą lewą rękę, chociaż w rzeczywistości tak nie jest bo mogę nią wykonywać wszystkie czynności. Drgania występują m.in. na bicepsach, z tyłu pleców koło łopatek, czasami drętwieje mi górny mięsien brzucha. Drgania występują również na skroniach, bardziej w lewej, koło wargi górnej i dolnej - ale rzadko, częsciej drgania są w konczynach. Miałem również lekko odrętwiałą skórę głowy z lewej strony od potylicy do czoła, ale teraz mniej jest drętwe. Ogólnie objawy są różne, jednego dnia takie drugiego inne. Często czuję się zmęczony, odczuwam szum w uszach-mniejszy bądz większy.

Nie mam opojęcia z czym to wiązać. mam 25 lat, robiłem rtg kregosłupa który wykazal lekką skoliozę i zwyrodnienia kręgosłupa piersiowoledzwiowego. Byłem u neurologa, który powiedział, ze wszystkie odruchy mam prawidłowe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sro Paź 28, 2009 11:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

koms
Stosuj magnez.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
koms



Dołączył: 28 Paź 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 29, 2009 7:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W jakich dawkach, bo biorę Magnefar z B6 2 tabletki dziennie przez ok miesiąc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Czw Paź 29, 2009 7:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzienne zapotrzebowanie w Twoim wieku to 350 mg.Nie ma obawy przedawkowania,gdyż nadmiar zostanie wydalony.Wskazane jednak jak najwięcej spożywać w pokarmach(lepiej są przyswajane) dobrze też wprowadzić potas gdzie dzienne zapotrzebowanie to 1600-2000mg.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
koms



Dołączył: 28 Paź 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 29, 2009 7:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

carboczar mógłbyś powiedzieć ile to tabletek, bo nie wiem jak to przeliczać. A po jakim czasie stosowania magnezu odczuwa sie poprawe?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Czw Paź 29, 2009 8:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

komsNa opakowani pisze ile ma tabletka, reakcja nie prędzej jak po 3 dniach i powinna się zwiększać odczuwalność działania leków
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
koms



Dołączył: 28 Paź 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 29, 2009 11:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

2 tabl zawierają 250mg - magnefar z b6, powinienem zwiekszyć dawke?

Ogólnie troche jestem podłamany bo boje sie sm.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pią Paź 30, 2009 7:41 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

koms
czyli 3 x dn po jednej tabletce.Nie przesadzaj z SM.Za wcześnie w Twoim wieku.Jak potrzebne informacje co należy jadać( witaminy i pierwiastki w jakich produktach spożywczych to napiszę na pw)Czy robiłeś badanie moczu i badanie krwi?Jeśli Masz wyniki to wypisz ( z normami dla danego labo)
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
koms



Dołączył: 28 Paź 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Paź 30, 2009 6:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Badania krwi i moczu wpięto do mojej karty, ale jak byłem na interpretacji u lekarza rodzinnego to powiedział tylko: "Idealnie"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Katka74



Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Poznan
PostWysłany: Nie Lis 01, 2009 8:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pytanie pierwsze-czy robili tobie rezonans(z kontrastem)?.Jeżeli będzie ok, to bież te witaminy o ktorych wszyscy piszą. Co do drgania, sama przed pierwszą operacją mialam takie objawy ,cala w srodku latalam chociaż tego nie było widac .Ręka zrobiła mi sie slabsza, tak jak tobie ,ale robilam nią wszystko( to po operacji).Mi także badali kręgosłup i znależli tylko zalamanie na drugim kręgu.Odwiedzilam paru lekarzy m in neurologa i wszedzie mialam odruchy prawidlowe.Odczuwalam szumy w uszach i pisk w głowie..Nie chcę ciebie straszyc , ale twoje objawy kojarza mi sie ze mna.Wiec wszystkich teraz przestrzegam , aby nie było za pózno (nawet corce zrobilam już rezonans)Przeszłam już dwie operacje znależli oponiaka, trafilam narescie na dobrego lekarza (a bylo ich paru)ktory mnie uratowal.Mam nadzieje że wszystko u ciebie bedzie ok.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group