Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

dziedziczenie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Hematologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maria_Sk



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Jurata
PostWysłany: Czw Paź 27, 2011 10:03 am    Temat postu: dziedziczenie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiedzieliście, że coraz więcej chorób nowotworowych jest dziedziczna? tzn naukowcy odkrywają coraz więcej genów, które powodują choroby i obserwują ich przepływ w rodzinie. Jeśli ktoś ma mutację genu ATM to ma zwiększone ryzyko wystąpienia choroby hematologicznej, jego dzieci również. Jednak nie wiadomo do końca które geny odgrywają kluczową rolę, dlatego zaczęto prowadzić rejestr próbek DNA osób zagrożonych, powstają BANKI DNA. W Angli jest jeden, a u nas może ktoś wie i zbankował swój materiał genetyczny?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Winona



Dołączył: 01 Wrz 2011
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sty 20, 2012 5:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nic mi nie wiadomo o takich bankach w Polsce- zwyczajnie nie interesowałam się tematem, choć musze przyznać, że to ciekawe, co piszesz. Ale nawet jakbym była obciążona genetycznie to raczej nie chciałabym o tym wiedzieć - ciągle żyłabym w strachu że na pewno zachoruję, każdy najmniejszy objaw choroby zaraz oznaczałby raka... Wink .

A podobno choroby autoimmunologiczne też są dziedziczne, a przynajmniej skłonność do nich. U mnie w rodzinie choruje mama i dwie siostry, ja na razie nie ale może być tak, że po prostu jeszcze o tym nie wiem...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yola
Spamer


Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 44

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 14, 2017 4:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Myślę,że o niektórych rzeczach warto wiedzieć, bo są rożne szczepionki czy działania, które mogą zapobiec zarówno zachorowaniu jak i ewentualnemu rozwojowi choroby. Szkoda że takie badania nie są powszechne, ogólnodostępne albo że państwo nie ma obowiązku refundowania takich badań. Cóż pozostaje się cieszyć,że medycyna i tak poszła do przodu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
olaskibb22



Dołączył: 22 Sie 2017
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Szczecin
PostWysłany: Pon Sie 28, 2017 2:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czasem czytałam o tym że osoby u których w rodzinie występowało często, to mają większe prawdopodobieństwo na tą chorobe



_______________________
Jak obniżyć cholesterol
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
alek545



Dołączył: 22 Wrz 2017
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Wrz 22, 2017 7:22 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a dlaczego tak to wygląda

________________________________
http://kumulacjapowerball.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kasutd



Dołączył: 17 Lis 2017
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lis 17, 2017 10:46 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Twisted Evil
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tadeusz776



Dołączył: 08 Lip 2018
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lip 08, 2018 11:38 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mi lekarz mówił kiedyś na spotkaniu że choroby dziedziczy się do siódmego pokolenia.

_____________________________________________
odzież dla puszystych
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Hematologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group