Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

dzieci z AZS

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Agatawawa2



Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 20, 2009 12:48 pm    Temat postu: dzieci z AZS Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mój 2 letni synek ma AZS, kosmetyki dla dzieci z atopowym zapaleniem skóry są drogie a i z efektów ich stosowania nie jestem w 100 % zadowolona.
Bardzo proszę o opinie rodziców borykających się z tym problemem, pomoc, radę, jakie kosmetyki mogę stosować aby nie wysuszać skóry mojego dziecka. może jest krem/maść natłuszczająca i eliminująca świąd. Pozdrawiam wszystkich, którzy maja podobne problemy z pociechami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
barbara123



Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 16

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sty 24, 2009 11:44 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To długotrwała dolegliwość. Nawet nie wiem czy wyleczalna.U nas to się ciągnie latami.Zwróć uwagę czy nie ma podłoża alergicznego.Ale testy raczej robi się od 3 roku życia. Polecam konsultację u alergologa. Co do pielęgnacji to ciągłe natłuszczanie. Tania maść bardzo tłusta robiona tylko 5zł w składzie vit. A i cholesterol.Receptę może wystawić choćby pediatra. Skóra nie lubi mycia, kąpania i środków typu mydło i płyn do kąpieli.Raczej myć szybko pod prysznicem mydłem -bez mydła np. kostka myjąca olilatum. Teraz stosuję mydło dla dzieci NIVEA hipoalergiczne. Jeśli kąpiele to z olilatum lub innymi płynami specjalnymi, raczej w letniej niż gorącej wodzie nie dłużej niż 15 min, możesz spróbować kąpać dziecko w sodzie oczyszczonej.(dodawałam do kąpieli w wannie kilka łyżeczek.Czasowo pomagają maści z hydrocortizonem, ale to silne maści na receptę, nie można ich długo stosować zwłaszcza na twarzy.Dość dobry krem specjalny emolium- 20zł tubka. Zwróć uwagę w czym pierzesz, może być np. proszek jelp. Skóra nie lubi kontaktu z wełną czy włóknami sztucznymi, lepsze polary, bawełna. A porad sama posłucham.Mój syn to nastolatek- ciągle z tym walczymy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
halinaab-zgora



Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: zielona góra
PostWysłany: Wto Sie 18, 2009 1:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie mam pomyślnych wiadomości. Ja mam 35 lat i borykam się z tym problemem od dziecka. Moja 7 letnia córeczka niestety również ma ten problem. Tak że w leczeniu AZS mam spore doświadczenie. Nie ma jednego sprawdzonego środka który by pomógł uporać się szczególnie ze świądem skóry. Ciągle próbuję czegoś nowego, gdyż skóra się przyzwyczaja i później gorzej reaguje. Unikam maści i kremów z dodatkami sterydów. Dziś jest to możliwe - jest wiele kremów z dodatkiem ogórecznika, ktory zmniejsz święd - jednak go nie likwiduje, podobnie jak wszelkie środki p/histaminowe. Ja podaję dziecku Zyrtek nawet 2 tabl dziennie. Oczywiście dziś dołączyła do tego alergia wieloczynnikowa (pokarmowa i wziewna) ale najbardziej uciążliwy dla dziecka jest świąd skóry - szczególnie nasilony nocą. Na to nie znalazłam żadnego skutecznego sposobu. Wszystkie zalecane kąpiele od krochmalu, siemienia lnianego po bardziej profesjonalne dla AZS łagodzą jedynie czasowo. Stosowałam już chyba wszystko od tych reklamowanych po mniej znane jak seria SFR (francuska dostępna tylko w aptekach) różowa po robione preparaty ale tylko na eucyrynie a nie lanolinie (lubi zaostrzać objawy) bez domieszki kwasu bornego a za to z witaminami A i E. - kosmetyki te są niestety drogie. Ostatnio z powodzeniem stosuję serię A-derma exomega - mydła do mycia , emulsje i kremy do ciała. Dużo tańsze a równie skuteczne. Ciekawi mnie ostatnio reklamowana bielizna dla dzieci z AZS Dermasilk - może ktoś ma doświadczenie z korzystania. Jest dość droga, więc chciałabym coś wiedzieć od użytkowników.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
masia21



Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 42

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Wrocław
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Wto Sie 18, 2009 2:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leki miejscowe na AZS:
- Tacrolimus-
-Picrolimus- w mniej nasilonych przypadkach
Duze znaczenie ma nawilzenie i natluszczenie skóry (np. Vaseline Intensive Care). Korzystnie dzaialaja kremy zawierajace oleje roślinne i antyutleniacze
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
halinaab-zgora



Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: zielona góra
PostWysłany: Sro Sie 19, 2009 2:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

proszę o opinie jeśli ktoś stosuje u dziecka z AZS bieliznę DermaSilk
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group