Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Duża męczliwość, problemy ze wzrokiem, 37st C,kaszel

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotr25



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Gorzów Wlkp
PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 7:27 pm    Temat postu: Duża męczliwość, problemy ze wzrokiem, 37st C,kaszel Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie jestem w stanie określić gdzie to wkleić, więc tworze nowy temat i na stronie Zdrowie psychiczne bo możliwe że jest to jakieś podłoże.

Od około półtora miesiąca czasu mam problemy ze zdrowiem, męczę się przez cały czas. Zaczęło się od okropnego bólu w lewym boku, który nie pozwolił mi zasnąć przez 48 godzin, po czym wylądowałem na oddziale ratunkowym, zostały zrobione wszystkie badania (przynajmniej mi tak wmawiają) Miałem : Amylazę, Białko C_reaktywne, Magnez, Glukozę, Krwinki białe, RBC, Hemoglobina, Hematokryt, MCV, MCH, MCHC, RDV, PLT, MVP i USG jamy brzusznej. Wykazało jedynie niedobór potasu co uzupełnili. Niestety nie pomogło wylądowałem po raz drugi na oddziale ratunkowym gdzie dopiero miałem konsultację z gastrologiem, nie wiem co stwierdził ale przepisał mi coś takiego jak Afobam, który przyznam był bardzo dobry do zasypiania, natomiast ból w dalszym ciągu dokuczał. Pokombinowałem trochę na mieście i dostałem się do kolejnego gastrologa, który stwierdził IBS- dostałem kolejne lekarstwa i teraz jest trochę lepiej (śpię bez Afobamu więc jest plus). Natomiast podczas tego wszystkiego zaczęły być inne objawy, takie jak: tracenie wzroku, stan podgorączkowy (który utrzymuje się cały czas 37), susza w ustach kiedy wstaje, kaszel, plucie flegmą i dziwne uczucie i ciepło w głowie (dotykam czaszki w kilku miejscach i czuje się jak by komputer się przepalał). Zacząłem dalej chodzić po lekarzach, zacząłem robić prywatnie badania i dalej nie mam żadnej odpowiedzi… Glukoza w normie, TSH w normie jedyne co to na prześwietleniu płuc wyszło coś takiego: „W polu dolnym płuca prawego widoczne są pojedyncze ogniska zagęszczeń miąższu płucnego. Poza tym płuca wolne od zmian ogniskowych. Wnęki naczyniowe. Przepona wolna. Serce w granicach prawidłowych.”
Nie wiem o co chodzi ale moja doktor rodzinna mówi, że nic nie jest i zero leków ze względu na stosowanie w niedawnym okresie antybiotyku i wiadomo flaki. Dostałem skierowanie do pulmonologa i Pani doktor kazała przejść się prywatnie do psychiatry. Dwa dni temu kolejny objaw to dostałem wysypki na policzkach między nosem a ozami. Co to jest? Czy to na tle nerwowym? Czy organizm może takie rzeczy sam robić na tle psychicznym? Proszę pomóżcie, bo w moim mieście dostać się do psychiatry jak i w ogóle nawet do jakiegokolwiek lekarza (nawet prywatnie) w ciągu tygodnia, dwóch to graniczy z cudem.
Z dnia na dzień odczuwam dyskomfort i nie wiem co mam robić.

jako, że moim zdaniem problem leży w ciele, nie w psychice przenoszę do działu Lekarz rodzinny.
zmieniłam też tytuł- powinien on w skrócie sugerować w czym leży problem.
Gosia85
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 7:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Piotr25
owszem- organizm może tak reagować na silny stres/ uraz psychiczny.
ale żeby na bóle przepisywać lek silnie uspokajający? jeśli możesz się obejść bez Afobamu to bardzo dobrze bo nie wiem czy lekarz Cię uświadomił ale jest to lek silnie uzależniający - należy go brać wyłącznie doraźnie .

moim zdaniem w płucach nie powinno być żadnych zmian dlatego też skonsultowałabym wynik (razem ze zdjęciem) z innym lekarzem- ogólnym lub pulmonologiem. tym bardziej, że jak piszesz utrzymuje się kaszel i wydzielina.
czy miałeś wykonywane CRP lub OB?
czy lekarze osłuchiwali Ci płuca?
palisz lub paliłeś?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Piotr25



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Gorzów Wlkp
PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 7:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

paliłem przez okres 10 lat zacząłem dość wcześnie bo w wieku 13 lat od 2 lat jestem bez papierosa. Nie miałem robionego CRP ani OB, a co to jest?

Dodano po 6 minutach:

Przepraszam już wiem co to, Białko C_reaktywne tak jak pisałem miałem robione i w normie tak samo jak morfologia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 7:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Piotr25
są to wskaźniki pokazujące czy w organizmie jest stan zapalny.
trzeba jednak pamiętać, że OB wolno rośnie i wolno spada. podwyższony poziom spowodować wszystko- od kataru zaczynając po zepsuty ząb kończąc.
bardziej miarodajne jest CRP Smile jednak nie pokażą gdzie leży problem.

na Twoim miejscu poszłabym skonsultować się z innym lekarzem rodzinnym.
bo : kaszel, flegma, ogólne rozbicie, bóle i zmiany w płucach wcale nie świadczą o tym że nic Ci nie jest.
ja miałam takie objawy i okazało się, że mam silne zapalenie płuc. i uwierz- w tym akurat psychiatra by nie pomógł Smile

nie twierdzę, że coś Ci na pewno dolega tylko że dziwne wydaje mi się odsyłanie Cię do psychiatry kiedy masz objawy choroby.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Piotr25



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Gorzów Wlkp
PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 7:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam skierowanie do pulmonologa tylko terminy dopiero za miesiąc czasu, czy to nie za późno? A do innego rodzinnego można iść bez skierowania?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 8:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Piotr25
Cytat:
A do innego rodzinnego można iść bez skierowania?

no pewnie Smile lekarz rodzinny to to samo co:
* internista
* ogólny
* pierwszego kontaktu

To do niego jako do pierwszego idziesz. To on wystawia skierowania na badania i do specjalistów. bez tego specjalista Cię nie przyjmie- no chyba, że idziesz do niego prywatnie lub masz skierowanie od innego lekarza Smile
może się pojawić problem w przychodni- u mnie jest tak, że najpierw idzie się do lekarza do którego jest się zadeklarowanym. jeśli Twojego lekarza nie ma możesz pójść do innego ogólnego.
chyba, że zapytasz bezpośrednio tego innego lekarza czy Cię przyjmie a on wyrazi zgodę. Smile
choć może być i tak, że przyjmie Cię bez problemu Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Piotr25



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Gorzów Wlkp
PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 8:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to udam się do innego rodzinnego tylko to będzie dziwne bo w mojej przychodni przyjmuje tylko dwóch lekarzy rodzinnych Smile A powiedzcie mi jak tak się znacie czy przy płucach mogą być lodowate kończyny?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 9:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Smile
lodowate kończyny są przeważnie przy kłopotach z sercem lub krążeniem .
nie wiem czy przy płucach też- to pewnie zależy od organizmu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group