Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

duszę się......

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lady_a



Dołączył: 28 Sie 2008
Posty: 73

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 14, 2008 6:22 pm    Temat postu: duszę się...... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam stwierdzoną nerwicę lękowo - depresyjną. Od jakiegoś czasu pojawiło się jeszcze uczucie jakbym zaraz miała przestać oddychać i się udusić, takie ściskanie gardła jakby...........Wcześniej często miałam problemy z oddychaniem ale to było tak jakby trudno było mi złapać oddech. Teraz mam wrażenie, że zaraz po prostu przestanę oddychać, że się uduszę..............Czy takie objawy mogą występować też w nerwicy??
Błagam, poradźcie co robić, jestem coraz bardziej załamana...........
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Wto Paź 14, 2008 10:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

masz jakieś leki obniżające napięcie?
chodzisz regularnie do lekarza?

ja jak mam napady lęku to pod ręką zawsze mam leki doraźne, które bardzo szybko działają i pomagają przetrwać napad.
próbowałam już ćwiczeń fizycznych- i muszę przyznać, że wysiłek pomaga znieść napięcie.
chodziłam też na zajęcia z jogi- idealnie odprężają.
u mnie nie działa myślenie, że zaraz mi przejdzie. że to tylko moje odczucie. kiedy mam atak to się zatracam. nie wiem co jest realne a co nie. czuję tylko "tu i teraz" także relaksacja też na mnie średnio działa.

a Ty, masz jakieś sposoby walczenia z lękiem?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Lady_a



Dołączył: 28 Sie 2008
Posty: 73

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Paź 15, 2008 12:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie chodzę do lekarza. ratuję się jedynie ziołowymi tabletki ale z marnym efektem. Niedługo idę do kliniki nerwic na leczenie-to moja ostatnia deska ratunku, jeśli tam mi nie pomogą nie wiem co będzie........
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Paź 15, 2008 6:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a czemu nie chodzisz do lekarza?
to dobrze, że jedziesz do kliniki. jednak może się okazać, że konieczne będzie leczenie farmakologiczne (no chyba, że tam stawiają wyłącznie na terapię).
skoro nie chodzisz do lekarza to kto postawił Ci diagnozę?
i czemu nie chcesz brać leków?

jestem :*
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Lady_a



Dołączył: 28 Sie 2008
Posty: 73

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 16, 2008 3:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Diagnozę postawili mi lekarze w szpitalu kiedy wylądowałam na oddziale neurologicznym z zawrotami głowy.
Brałam już przeróżne leki; po nich niestety nie widziałam znaczącej poprawy, a były minusy - otumaniały mnie, tyłam, generalnie bardzo źle toleruję tego rodzaju leki i ciężko mi jest je dobraćSad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Paź 16, 2008 4:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

niestety, taki już urok większości leków;/
ja po jednym preparacie w niecały rok.. przytyłam 30kg. do teraz nie umiem zrzucić wagi mimo, że tego leku już nie przyjmuję.
co do depresji orientuje się mniej więcej w lekach, jednak nie jetem pewna jak jest w przypadku nerwicy lękowo- depresyjnej.
co do otumaniania- to zależy jeszcze jakie leki próbowałaś stosować. przy niektórych jest tak, że otumaniają tylko na początku leczenia. potem objaw ten przechodzi.
mi też ciężko dobrać leki. po około roku stosowania trzeba je zmienić bo przestają spełniać swoje role. teraz też prawdopodobnie będę miała zmianę. ale wolę łykać leki niż się tak strasznie męczyć jak przedtem.
a próbowałaś może dziurawca? zażywany codziennie (ale nie wiem w jakich dawkach) działa uspokajająco i znosi niepokój. jednak o szczegółach musiałabyś dowiedzieć się w aptece, u lekarza lub zielarza.
a właśnie- zasięgałaś może porady zielarza?
może on mógłby Ci coś doradzić?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group