Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Drżenie rąk u młodej osoby

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krzyk_91



Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Mar 20, 2009 5:59 pm    Temat postu: Drżenie rąk u młodej osoby Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, mam 18 lat i problem z drżeniem rąk. Drżą mi cały czas. Praktycznie nie mogę utrzymać kartki, bo kiedy ją trzymam w rękach rusza się o około 0,5cm. Jak trzymam cięższe rzeczy ręce drżą mi jeszcze bardziej. Nie wspomnę o dużej, profesjonalnej kamerze, której nie mogę utrzymać i nagrany obraz strasznie lata. Co może być przyczyną drżenia rąk i jak można temu zapobiec??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Nedrin



Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 28

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Katowice
PostWysłany: Pią Mar 20, 2009 9:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najczęstszą przyczyną jest stres i zbyt szybkie tempo życia. Drżenie rąk, czy bóle głowy to pierwsze oznaki i warto potraktować je jako "ostrzeżenie". W takiej sytuacji zaleca się odpoczynek (czyt. relaks). Nie myl jednak odpoczynku z nic nie robieniem. Chodzi o to by się odprężyć i uspokoić swoje rozbiegane myśli, a nie o to, by oglądać telewizję przez cały dzień. Możesz wspomóc się ziołowymi herbatkami uspokajającymi.

Jeśli objawy nie ustąpią po paru dniach, warto będzie już odwiedzić lekarza, gdyż tu na forum ciężko będzie coś wskazać bez rozmowy i choćby podstawowego przebadania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sob Mar 21, 2009 8:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja też skłaniam się tu do zbytniego stresu.
ale możesz też tak mieć po lekach, bierzesz jakieś?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Anonimowa22
Zbanowany


Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 143

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Sob Mar 21, 2009 11:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja tak mam od dziecka i to niby ze stresu?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Mar 22, 2009 12:12 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Masz tak od dziecka i nie widział Cie neurolog??
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Anonimowa22
Zbanowany


Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 143

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Nie Mar 22, 2009 12:15 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no nie bo moich rodziców to nie obchodziło i szkoda im było kasy na wizyty a teraz juz od kilku lat jest to mniej zauważalne
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Nie Mar 22, 2009 12:17 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jeżeli nie ma żadnych medycznych przyczyn drżenia to najprawdopodobniej wchodzi tu czynnik psychiczny czyt. np nerwica.
ja czasem mam tak silne drżenia rąk że nie jestem w stanie utrzymać długopisu w ręce a co dopiero pisania czy wykonywania jakichś precyzyjnych ruchów.
czasem drżą mi tylko ręce a czasem ręce i nogi . czasem trzęsie mi się (dosłownie) całe ciało- mam wrażenie że zaraz spadnę z krzesła, do tego nie umiem utrzymać głowy w jednym miejscu bo ona też mi się trzęsie.
i z tego co wiem to mam to na tle nerwowym- tak oto mój organizm próbuje znieść napięcie, pozbyć się go.
teraz drżenie, ale takie lekkie z którym można żyć, trwa od ponad roku. w sumie idzie się przyzwyczaić. najgorzej jest tylko podczas egzaminu na prawo jazdy, kiedy to nie umiem trafić na odpowiedni pedał albo za bardzo go naciskam ;/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Anonimowa22
Zbanowany


Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 143

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Nie Mar 22, 2009 12:19 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja też przez to prawa jazdy nie zdałam ;/
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zyhdi



Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Polska
PostWysłany: Wto Maj 18, 2010 4:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja dla odpoczynku chodzę na spacery w otoczeniu morskich fal.Od tego czasu pozbyłem się stresu,drżenia rąk.Mam wewnętrzny spokój. Polecam morskirelaks.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group