Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Dretwienie palcow lewej reki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krystian0412



Dołączył: 24 Gru 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Gru 24, 2008 11:44 am    Temat postu: Dretwienie palcow lewej reki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.
Od razu napisze ze szukałem wszędzie mojego przypadku ale nic takiego nie było..

otóż od ok 2 miesięcy drętwieją mi palce lewej ręki V , IV oraz czasami też III. Nie wiem co może być dokładną przyczyną tego.

07.2007r miałem dosyć poważny wypadek samochodowy, rozpoznano wtedy u mnie:
- Złamanie kości udowej prawej
- Złamanie talerza kości biodrowej prawej
- Uszkodzenie prostownika palca V właśnie tej lewej ręki (drętwienie mam od ok 2 m-cy)

Badania kręgosłupa: " Kręg C7 nie ujęty na zdjęciu bocznym. Zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej. Nie znaczne obniżenie wysokości przestrzeni m-k C2/C3 i C4/C5. Poza tym kręgosłup szyjny na wykonanych zdjęciach RTG w normie

Dokładnie 2 m-ce temu miałem kolejny zabieg w celu usunięcia zespolenia z kości udowej...

Proszę o pomoc bo nie wiem co mam dalej robić
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Gru 28, 2008 4:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Możliwe ze masz porażenie nerwu łokciowego towarzyszące urazowi prostownika palca V. Mogli tego nie wykryć wcześniej, mogłeś na to sam wcześniej uwagi nie zwracać. Ja udałabym się z tym do lekarza. On powinien dać skierowanie na badania.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
krystian0412



Dołączył: 24 Gru 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Gru 28, 2008 9:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A jeśli jest to właśnie to porażenie nerwu łokciowego to jest to coś poważnego ?? można to jakoś leczyć ??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Gru 28, 2008 11:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Można rękę unieruchomić na jakiś czas i odciążyć. Jeśli po tym zabiegu stan się nie poprawi to wtedy stosuje się leczenie operacyjne. Ale tutaj dużo zależy czym to porażenie zostało wywołane. A to stwierdzi lekarz po odczytaniu wyników badań.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
krystian0412



Dołączył: 24 Gru 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Gru 30, 2008 12:52 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Więc dziękuję bardzo za informacje.. na pewno wybiorę się z tym do lekarza..


Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group