Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

drętwienie dłoni

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marta1
Gość









PostWysłany: Sro Lis 30, 2005 8:03 pm    Temat postu: drętwienie dłoni Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
W nocy drętwieją mi dłonie. Na co mogą wskazywać takie objawy?
Marta
Powrót do góry
root



Dołączył: 17 Sie 2005
Posty: 168

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Czw Gru 01, 2005 11:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podsaje Ci i objawy cukrzycy, bo jedną z objawów to drętwienie dłoni. Ale tak naprawde może to być objaw wielu chorób i bez jakiś podstawowych badań się nie obejdzie.
Objawy cukrzycy:
* Stałe uczucie pragnienia.
* Częste oddawanie moczu, także w nocy.
* Częste napady głodu, duży apetyt.
* Chudnięcie pomimo dużego apetytu.
* Łatwe męczenie się, osłabienie.
* Mrowienie i drętwienie dłoni i stóp.
* Zaburzenia widzenia.
* Częste infekcje skórne.
* Swędzenie intymnych okolic ciała.
* Zasłabnięcia lub utraty przytomności.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Iwa
Gość









PostWysłany: Czw Gru 08, 2005 10:34 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może coś kręgosłupem, jakiśucisk na nerwy. Nie masz problemów z kręgosłupem, zwłaszcza częścią szyjną? A masz również mrowienie rąk?
Pozdro
Powrót do góry
drętwiejąca
Gość









PostWysłany: Sro Maj 31, 2006 9:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mam cos gorszego, od dawna mi drętwiały kończyny przy lekkim "przyciśnięciu", poza tym mam chyba cos nie tak z krążeniem, gdyż wielokrotnie miewam zimne stopy i dłonie, a czasem np. jedna jest zimna, druga ciepła O_o , ostanio miewam w nocy drętwienie CAŁEJ RĘKI (!) OD PALCY AZ PO SAMO RAMIE, lekarka rodzinna zrobila badania podstawowe po czym stwierdzila ze nie ma obaw do niepokoju, ale to od moentu badan powtorzylo sie i w ciagu ostanich 4 nocy zdarzylo mi sie miec tą przykrą dolegliwość aż 2 razy.. dodam, że absolutnie wtedy nie mam czucia w ręku i musze "szukac" jej drygą ręka -dopiero po rozmasowaniu odzyskuje jakiekolwiek czucie, dodam, że budząc się z tym odrętwieniem śpie na plecach a ręka nie ejst przytrzasnieta glowa -luźno lezy na boku , co jeszcze bardziej mnie niepokoi..
cukier mialam badany, jest w normie, i mimo iz czesto szybko sie meczę
na bank nie jest to cukrzyca.. wiec co? bez prywatnej wizyty sie nie obejdzie, nie wiecie gdzie moge sie udac (kardiolog, reumatolog, czy inny jakis).
Czytalam ze w stwardnieiu rozsianym wystepuja min. takie objawy Sad
az strach się bać..
Powrót do góry
Iza 13



Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pon Cze 12, 2006 10:36 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Drętwienie dłoni może świadczyć o zespole cieśni nadgarstkowej lub uszkodzeniu nerwu łokciowego w zależności od tego które palce drętwieją Wink Najlepiej udać się do neurologa, on da skierowanie na specjalne badanie i ono wszystko wyjaśni Very Happy I nie daj wcisnąć sobie blokady, bo potem już jest ciężkie leczenie. Ja jestem po operacji cieśni prawej ręki, a lewa będzie ratowana ultradźwiękami. Jeśli szybko się zadziała, to drętwienie minie po rehabilitacji Smile Życzę powodzenia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Indian
Gość









PostWysłany: Sro Cze 28, 2006 8:11 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Arrow dretwiejaca

Kurcze, mam tak samo. W sumie często też mam tak (szczególnie zimą), że jedną rękę mam ciepłą, drugą zimną i trwa to już od jakichś 8-9 lat.
Też nie wiem co to jest i też się boję jak cholera. Mam tylko nadzieję, że to nie jest SM...

Pozdrawiam,
Indian
Powrót do góry
beata_13_12
Gość









PostWysłany: Sro Cze 28, 2006 9:34 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja zauwazylam że od jakiegoś czasu (2 miechy) dretwieje mi mały palec lewej dłoni i od tego własnie palca az po nadgarstek. Nie pomaga żaden masaż
Powrót do góry
dark



Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 27, 2009 1:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam
od wczoraj zaczela mi (nie wiem czy moge to az tak nazwac) dretwiec prawa dłoń , dokladnie dwa ostatnie palce,najbardziej najmniejszy przyczyna jest mi jak dotad nieznana. moze istotnym faktem jest ze tymi palcami podpieram myszke.
prosze o wszelaka pomoc,rady i wsazowki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Maj 27, 2009 7:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a jak zmieniasz pozycję dłoni/ nadgarstka , ruszasz palcami to drętwienie przechodzi? czy jest stale ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dark



Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 27, 2009 7:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

stale jest
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group