Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Drenaż kości

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotr M.



Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Śląskie
PostWysłany: Pią Sty 05, 2007 11:11 am    Temat postu: Drenaż kości Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!
Chciałbym się dowiedzieć co to oznacza.W spisie klasyfikacji procedur medycznych ICD-9 taka pozycja nie istnieje. Czy usunięcie mechanicznych implantów z kości po stabilizacji śródszpikowej można nazwać drenażem kości?
Szukałem w literaturze, pytałem na innych forach, uważających się za medyczne, jednak nikt nie chce lub może nie potrafi mi tego wyjaśnić. Takie pojęcie znalazłem jedynie w wykazie operacji chirurgicznych w zał. do ogólnych warunków dodatkowego grupowego ubezpieczenia na wypadek operacji chirurgicznych PZU.
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Pią Sty 05, 2007 2:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://kalamazoo.pl/icd9/index/szukaj/a/1.html

Tutaj znajduje sie cała klasyfikacja. Być może że podałeś za szczegółową nazwę, być może że drenaż kości jest to zabieg mieszący sie w jakieś grupie zabiegów.

Każdy zabieg jest jednak dokładnie wyjaśniany przez lekarza, nie ma obaw, wystarczy sie go zapytać a wyjaśni Ci wszytko.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group