Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Dodatnie przeciwciała kardiolipinowe a kolejna ciąża?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
madzia01



Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Cze 29, 2008 6:06 pm    Temat postu: Dodatnie przeciwciała kardiolipinowe a kolejna ciąża? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.Może któraś z Was mogłaby mi pomóc?Zrobiłam jakiś czas temu wyniki przeciwciał kardiolipinowych,wyszły niestety dodatnio.Nie wiem dlaczego,nie miałam żadnych poronień,które niby przy tym się zdarzają często.Moje wyniki to 17,1 RU/ml ,gdzie tłumaczenie jest takie:<12 ujemne,>=12 dodatnie.Proszę o pomoc .Może ktoś był w takiej sytuacji jak ja.Chcę mieć dzidzię ale nie wiem czy to się leczy,jak ?Co lekarz radzi w takich przypadkach???Czekam na odpowiedz i pomoc.To dla mnie bardzo ważne.


-----edited by emilka----
nie pisz wielkimi literami całych tytułów tematu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Cze 29, 2008 6:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

z tego, co wiem, to nie mają one wpływu na zajście w ciązę a jedynie na donoszenie (ryzyko powstawania mikrozakrzepów w łożysku) i w zasadzie przy odpowiednim leczeniu ryzyko niedonoszenia ciąży jest porównywalne z innymi ciążami bez komplikacji. najczęściej w ciąży się podaje acard ale o tym decyduje oczywiscie lekarz.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
madzia01



Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Cze 29, 2008 7:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z tego co czytałam to niby przy dodatnich zajście w ciąże jest trudniejsze,tak jak piszesz donoszenie jest zagrożone .Ale czytałam też że mogą wystąpić wady maleństwa i przedwczesny poród przed 30 tc.Czy to prawda??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Cze 30, 2008 12:31 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

co do wad płodu nie wiem, ale co do porodu przedwczesnego, to może wystąpić. ale tak jak mówię - jak podaje się odpowiednie leki, to powinno być wszystko ok.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group