Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Dni płodne i niepłodne - temat specjalny (part.3)

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 22, 23, 24  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Metody naturalne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mala_mi
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 3310

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 134 podziękowań w 134 postach


PostWysłany: Pon Mar 29, 2010 10:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dokladnie tak Smile My lekarza nie zastapimy.

Jedynie mozemy doradzic.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jaaaa19



Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 31

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 27, 2010 12:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej Wink
okres miałam 17 marca miałam dostać kolejny 14 kwietnia a dostałam 20 kwietnia.Najkrótszy cykl miałam 28 dni a najdłuzszy 32 dni... kiedy teraz wypadna mi dni płodne . Prosze o odp:)
Dodam ze staramy się o dzidzie Wink:0
pozdrawiam ;0
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Wto Kwi 27, 2010 2:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jaaaa19 przy staraniu o dziecko przyjmujemy schemat taki:
- 7 dni przed owulacją i 4 dni po owulacji są dniami w których można ewentualnie zasiać fasolkę.
Oczywiście nie wiemy w jakim dniu występuję owulacja więc ustalamy środek cyklu i odejmujemy 7 dni od środka i dodajemy 4 dni od środka . W tym zakresie dni (szacujemy ,że są to dni płodne Wink ) należy współżyć co drugi dzień .
I teraz jeśli Twój cykl trwa różnie -28-32 to uśrednij to i dla bezpieczeństwa dodaj do zakresu dni płodnych po jednym dniu.
I jeszcze jedno bawienie się w kalkulatory jest zdradliwe Wink ale odczytuj sygnały swojego organizmu. Obserwuj śluz bo on jest największym wyznacznikiem dni płodnych.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jaaaa19



Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 31

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 27, 2010 3:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czyli to bedzie od 29.04 do 7 maja ? ( ;
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Wto Kwi 27, 2010 6:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak od 29 kwietnia do 9 maja działajcie co dwa, trzy dni i tylko raz dziennie aby nasionka były silne.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
brandsterboy



Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Wrz 09, 2010 9:41 pm    Temat postu: Możliwa ciąża? Bardzo proszę o informacje. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,

Proszę o jakieś informacje, bo cały ten temat jest dla mnie i mojej dziewczyny nowy...
Dzisiaj po raz kolejny się kochaliśmy, akurat dzisiaj bez prezerwatywy. Moja dziewczyna nie używa żadnych tabletek, jedynym naszym zabezpieczeniem z reguly jest prezerwatywa. Dzisiaj doszedlem, ale wczesniej zdazylem "uciec".. Wybuchlem niby na zewnatrz, ale sperma byla na jej wargach sromowych, dosyć blisko wejścia do pochwy (3-4 cm).
Mi się wydaje, że wytrysnąłem na łóżko, a dopiero potem dotknąłem członkiem jej ciała (prawdopodobnie warg).
Miesiaczkę miała raptem tydzień temu, więc termin też nie jest sprzyjający.
Moja dziewczyna twierdzi kategorycznie, że w środku nic nie czuła...

Żadne tabletki po stosunku nie wchodzą w grę. Długo przed rozpoczęciem seksu ustaliliśmy pewne reguły... Oboje nie chcemy zabijać komórki czy tam płodu, bo to jest tak jakbyśmy zabijali dziecko...

Poradźcie, proszę o jakieś informacje, które mogą nam pomóc.

Pozdrawiam
brandsterboy.

Przyłączyłam do najbardziej odpowiedniego moim zdaniem. Następnym razem nie zakładaj nowego tematu, skoro jest ich tyle,że spokojnie do któregoś Twój problem można podłączyć.

Zapoznaj się z REGULAMINEM. / nowicjuszka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Czw Wrz 09, 2010 10:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wcale nie zabijacie ! to po 1wsze. gdyby tak było to zadna firma by nie wypusciła na rynek escapelle itp. one maja za zadanie niedopuszczenie do zapłodnienia a jesli juz sie tak zdarzy to nie maja wpływu na rozwijajacy sie płod,rozumiesz? takze ja bym radziła isc po recepte,chyba ze dziecko to nie koniec swiata dla Was Smile
co do ciazy..
- zalezy jak długie ma cykle..
okres tydz temu to rzeczywiscie niezbyt sprzyjajacy moment.
zapewne zaczely sie dni plodne.
jestes pewien ze zdazyłes wyjsc?
brandsterboy napisał:
Moja dziewczyna twierdzi kategorycznie, że w środku nic nie czuła

i nigdy nie poczuje! tego nie da sie czuc. plemniki to nie winogrona.one sa tak małe ze tylko pod mikroskopem jestes w stanie je zobaczyc, a co dopiero poczuc!? bzdura. nawet jak dojdziesz w srodku to tylko Ty bedziesz o tym wiedział, gwarantuje.

podsumowujac:
tabletki "po" nie zabijaja dziecka tylko plemniki.
i ja na waszym miejscu bym sie wybrała po nie,bo moze byc nieciekawie..
ale decyzja nalezy do Was. chyba ze.. mineło juz 72h
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Czw Wrz 09, 2010 11:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

One nie zabijają plemników...Blokują owulację jeśli do niej nie doszło i tak zmieniają charakter błony śluzowej jamy macicy że nie dochodzi do ewentualnego zagnieżdżenia się zapłodnionej komórki jajowej, więc nie dochodzi do ciąży.

Działa to tak samo jak "tradycyjne" tabletki antykoncepcyjne.

Poza tym, jak długie Twoja dziewczyna ma cykle. Bo bez tego nic nie da się sensownego powiedzieć. Aczkolwiek ja bym nie ryzykowała, tylko poszła po escapelle. To nie jest tabletka wczesnoporonna, tylko antykoncepcyjna.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
brandsterboy



Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Wrz 10, 2010 8:11 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Około 24 dniowe cykle.
Jestem pewny, że zdążyłem wyjść i wytrysnąłem już na zewnątrz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_mi
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 3310

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 134 podziękowań w 134 postach


PostWysłany: Pią Wrz 10, 2010 9:26 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Primo najpierw poczytajcie troche ale nie z gazet typu Cosmopolitan gdzie pisza wlasnie o pigulkach wczesnoporonnych ktore sa w polsce zabronione. Pigulka wczesno poronna a pigulka 72h po to dwie rozne sprawy, wiec sobie poczytajci zdabadzcie wiedze a potem ustalajcie reguly.

24 dniowe cykle... powiedz jeszcze ktoregod nia cyklu dokladnie sytuacja miala miejsce. Dziewczyna ma krotkie cykle wiec zaraz po miesiaczce zaczynaja sie dni plodne.... co za tym idzie jesli wyszedles na styk, a na to wychodzi z tego co piszesz to ciaza jest BARDZO MOZLWA. A skoro sperma znalazla sie i tak na wargach sromowych... to zostaje wam czekac 2 tyg i zrobic test
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Metody naturalne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 22, 23, 24  Następny
Strona 17 z 24

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group