Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Dni płodne i niepłodne- temat specjalny (part.2)

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 53, 54, 55  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Metody naturalne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość










PostWysłany: Nie Kwi 09, 2006 1:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czy można liczyć dni płodne od ostatniego okresu, nie znając daty kolejnego (który się spóźnia)??
Powrót do góry
drapaka
Przyjaciel forum


Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 832

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Nie Kwi 09, 2006 5:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jajeczkowanie (owulacja) w 28-dniowym cyklu występuje w połowie cyklu mniej więcej około 14 dnia cyklu, określając pierwszy dzień ostatniej miesiączki jako pierwszy dzień cyklu. Kobieta jest płodna czyli może zajść w ciążę tylko w tzw. okresie około owulacyjnym. Biorąc pod uwagę średnią długość życia komórki jajowej określaną na 24 godziny (jajo jest zdolne do zapłodnienia 10-24 godzin)i plemników określaną na 76 godzin (plemniki są zdolne do zapłodnienia 2-5 dni) przyjęto że okres płodny przypada na czas od 10 do 18 dnia cyklu (jest to okres okołoowulacyjny). Oblicza się to w prosty sposób. Długość własnego cyklu należy podzielić na pół. Przy 28 – dniowym cyklu będzie to 14 dzień. Określając margines bezpieczeństwa wynoszący 3 dni ( średnie przeżycie plemnika ) otrzymujemy wynik iż dni płodne przypadają pomiędzy 10 a 18 dniem cyklu. Ta metoda określania dnia owulacji i tak zwanych dni płodnych i niepłodnych , może być stosowana tylko przez kobiety absolutnie zdrowe i mające bardzo regularne cykle, a i u tych bywają odchylenia od jej reguł, spowodowane np. stresem czy zmianą klimatu .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Wto Maj 02, 2006 10:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja mam taki pytanie: otóż czy kobieta może zajść w ciąże zaraz po skończeniu się miesiączki?
Powrót do góry
drapaka
Przyjaciel forum


Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 832

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Wto Maj 02, 2006 11:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to zależy ile czasu trwa jej cykl no i kiedy ma jajeczkowanie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
root



Dołączył: 17 Sie 2005
Posty: 168

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Wto Maj 23, 2006 4:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://www.biomedical.pl/antykoncepcja/kiedy-kobieta-jest-plodna-a48.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
duszeczek_1984@o2.pl
Gość









PostWysłany: Wto Maj 30, 2006 10:29 am    Temat postu: Kazda kobieta ma inny organizm. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam. kobietki Laughing kazdy organizm jest inny. ja mam 22 lata, staram sie o dziecko od 16 miesiecy, pierwsza ciaza byla martwa Crying or Very sad co miesiac wyliczam sobie dni plodne wlasnie na tych kalkulatorkach tu w google i nic mi sie nie sprawdza , ostatnio bylam u ginekologa i powiedzial, ze to nie ma sensu, kazal mi mierzyc temperaturke po kazdej konczacej sie miesiaczce, z rana jak wstane o tej samej porze albo w pochwie albo wpod jezykiem, dni najwyzszej temperatury to dni plodne, narazie minal dzien wiec troche jeszcze napierze ale mysle ze mi sie uda, kiedy macie najwyzsza temperature to sa dni plodne, tylko jest takie 3 dni w miesiacu i mozecie zajsc w ciaze, modle sie by mi sie udalo, zycze wam z calego serca rozniez stanu blogoslawionego. jak cio to piszcie, pozdrawiam i 3majcie sie. kasia. Laughing Laughing Laughing Confused

---- edit by Paweł:
Prosze nie pisać całych postów wielimi literami.
Powrót do góry
kredka



Dołączył: 03 Gru 2005
Posty: 16

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 30, 2006 3:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej ja tez sie staram juz pare miesiecy i nic od 7 miesiecy nie biore tabl.anty.tez tak mysle ze te kalendazyki to na nic wszyscy mi mowia ze najlepiej nic nie liczyc nie myslec odprezyc sie ni nawet sie nie spodziejemy a juz drugie serduszko bedzie bilo nam pod piersia.Ja mocno w to wierze i mam nadzieje ze wszystkim starajacym sie rowniez bo jak sie bardzo pragnie kochac to malenstwo to innaczej byc nie moze!! Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Canon



Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 27, 2006 6:21 pm    Temat postu: Dni płodne i nie płodne. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak to u kobiet jest z tymi dniami niepłodnymi???Kiedy one są a kiedy nie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anulka
Gość









PostWysłany: Sro Lip 05, 2006 2:23 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja ci wytłumacze a więc tak:
cykl u kobiety trwa 28 dni. 1-4 dnia występuje okres potem od 5-9 dnia są dni niepłodne od 10- 18 występują dni płodne z których 14 i 15 dzień jest większą możliwościa zajścia w ciąże i od 19- 28 są już niepłodne
Powrót do góry
ankaaaa
Gość









PostWysłany: Sro Lip 05, 2006 12:10 pm    Temat postu: ale.... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zgadzam sie z tym co napisala przedmowczyni Very Happy bo juz tyle ksiazek na ten temat czytalam i te schematy ogladalam ale i tak nie umiem tego zrozumiec 1-4 miesiaczka ale u wiekszosci kobiet to trwa 1-7 wiec to nie ma znaczenia?? poprostu nawet jak sie ma okres tego 5 dnia to to jest dzien nieplodny??? blagam napiszcie czy dobrze to rozumiem blagam Sad najlepiej ty Pawle ty wiesz wszystko Very Happy pozdrawiam papapappapa czekam na odpowiedz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Metody naturalne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 53, 54, 55  Następny
Strona 2 z 55

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group