Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Dna moczanowa

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Urologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
natka83



Dołączył: 03 Cze 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Cze 03, 2006 12:46 pm    Temat postu: Dna moczanowa Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
Pytanie jak w temacie, jeżeli osoba po 50 roku życia choruje od 30 lat na niewydolność nerek, ogólnie do zdrowych osób nie należy (serce, itp) i do tego przyplątała sie dna czy w skutkach może być groźne? Dodam, że zaczęło sie od tego ze palec u ręki zaczął puchnać, pulsować zrobił sie czerwony. lekarz stwierdził, że jest to własnie dna i przepisał tabletki ale nie skierował na zadne badanie. Nigdzie nie moge odszukać informacji na temat tej choroby a dokładnie jakie powoduje skutki u i tak chorej osoby. Jezeli ktos sie spotkał z ta chorobą bardzo proszę o podzielenie sie wiadomościami. Z góry dziekuje. Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mama Julki
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 210

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 05, 2006 10:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dna powstaje wskutek zwiekszenia ilosci kwasu moczowego w organizmie.Jest to bardzo zadka choroba i czesciej dotyka mezczyzn niz kobiety.U kobiet moze wystepowac w okresie menopauzy(zazwyczaj)
Dnie towarzyszy czesto otylosc i nadcisnienie tetnicze.Lekarz powinien wykonac badania!Nie wiem dokladnie jakie ale podejrzewam ze oznaczenie zawartosci kwasu moczowego w surowicy.Przed tym badaniem konieczne jest wstrzymanie sie od niektorych pokarmow ktore zawieraja tzw."puryny"ale jakie to potrawy i jakie dokladnie badania to juz lekarz.Szansa kolejnego napadu dny zalezy od zawartosci kwasu moczowego we krwi.Nie jestem lekarzem,ale uwazam ze specjalista powinien koniecznie wykonac badania!Mam nadzieje ze troszke pomoglam.Nie znam sie za bardzo na tej chorobie.Interesuje mnie troszku medycyna,ale nie spotkalam nigdy nikogo z taka przypadloscia.Trzymam kciuki i napisz jak sie sprawa potoczyla

---- edit by Paweł:
Powtarzające postu już uporzadkowane Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Pon Cze 05, 2006 11:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O dziekuje. Wreszcie ktos napisal Smile chodzi o moja mame.Niby wszystko jest ok zazwyczaj dobrze sie czuje (albo nie pokazuje ze jest zle) ale tak naprawde wiem ze jest chora, wspomniane nerki, serce, nadcisnienie. A najgorsze jest to ze po dwoch dniach zeszlo to z palca, a mama nie da sobie wytlumaczyc zeby szla do lekarza. Uwaza ze pewnie jej "zyłka pękła" i juz wszystko jest ok.postaram sie zrobic wszystko zeby ja jakos zmusic. Tez sie zdziwiłam postawa lekarza. Nie skierował nigdzie a mało tego wymijal sie od odpowiedzi kiedy mama pytała czy to grozna choroba (znajomy lekarz). Jak mi sie uda tego "osiołka" zaciagnac do lekarza to napisze co i jak. W kazdym razie dziekuje za informacje. Pozdrawiam
Powrót do góry
natka83



Dołączył: 03 Cze 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 05, 2006 11:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to wyżej to ja pisałam. Pozno juz wiec wybaczcie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
del
Gość









PostWysłany: Nie Lip 02, 2006 8:33 pm    Temat postu: Podagra lub jak kto woli DNA Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wlasnie osobiscie sie zapoznalem z objawami - na szczescie dobry fachowiec- PRAWDZIWY LEKARZ !! - przepisal mi metindol (indometacine). Lekarstwo dziala piorunujaco, juz po 24 godz oceniam ze bol obnizyl sie o polowe!! Kuracja ma trwac tydzien, niestety musze zmienic diete na niskobialkowa, jednym slowem kromka chleba dziennie, pare ziarenek ryzu i platki owsiane z duza iloscia wody.
Powrót do góry
Gość










PostWysłany: Nie Lip 02, 2006 10:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dna to zbyt duza ilość kwasu moczowego w organiźmie. Lekarz powinien skierować na badanie na zawartość tego kwasu.
Powrót do góry
L.R.
Gość









PostWysłany: Pon Lip 03, 2006 3:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wlasnie , dowiedzialam sie ze ja mam , jestem kobieta , po menopalzie i chyba hormony tak skacza , a wyszlo mi w badaniach z krwi .-kwas moczowy . M am dobra lekarke piewszego kontaktu i palec mnie jeszcze nie boli , ani tym podobne objawy mi nie towarzysza ,wiem ze mam miec diete , musze poczytac to za kilka dni napisze -jest to choroba krolewska , to nie jest zart , mam miec zrobione badanie moczu na kwas moczowy ,wiem ze odklada sie w surowicy krwi , skorze i w nerkach . lek to milurit . ktory zastosowano u mnie , ale dopiero zaczelam leczenie , pozdrawiam , odezwe sie za kilka dni .
Powrót do góry
pizmaczek



Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 17, 2007 1:21 pm    Temat postu: dna moczanowa Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

właśnie sie dowiedziałam , ze jestem chora na podagrę czyli dna moczanowa . przyznam sie , że pierwszy raz o niej słysze ...
strasznie się boje ... jestem załamana i nie wiem czego mam sie spodziewać ...
czy ktoś mógłby mi powiedzieć , czy można normalnie zyc z tą chorobą ?

:(
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
smerfetka



Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 54

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 17, 2007 4:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

[zakaz umieszczania linków na forum] tu wszystko pisze na temat tej choroby
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pizmaczek



Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 17, 2007 8:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czytam już to ... ale chciałabym poznac doswiadczenia osób chorysh na to skorzenie ... jeśli na tym forum są takowe ...

Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Urologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group