Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Długotrwały niedobrór żelaza, omdlenia,krwotoki,bóle brzucha

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Hematologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Paula1989



Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Dąbrowa górnicza
PostWysłany: Czw Sty 14, 2010 1:38 pm    Temat postu: Długotrwały niedobrór żelaza, omdlenia,krwotoki,bóle brzucha Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,

od ok 4lat borykam się z niedoborem żelaza. Zacznę od tego, że zaczęło się od silnych skurczów mięśni, nie mogłam chodzić ani nawet mrugnąć powieką. Lekarze zbagatelizowali to sądząc, że wróciłam z jakiejś imprezy. Jednakże znalazłam się w szpitalu ponieważ przez ponad tydzień nie oddawałam moczu. Wtedy jeszcze wyniki były ok. Teraz czuję się już dużo gorzej, cierpię na bóle brzucha oraz wzdęcia, zaparcia (czasami nawet do 2 tyg, później pojawia się biegunka), puchną mi kostki. Nie mam obfitych miesiączek. Mam 20 lat, od 4 lat przyjmuje żelazo z kwasem foliowym. Miałam wykonane usg brzucha na którym mam powiększoną śledzionę.

Wyniki krwi: HCT 30.6%, HGB 9.5g/dl, MCV 65.1m3, MCH 20.2pg, MCHC31g/dl, RDW 17% Limfocyty 43% AST 14U/L natomiast żelazo 19ug/dl. temp mierzyłam różnymi termometrami i waha się od 34.5 do 35.2 (czy to możliwe?). Jestem coraz bladsza i słabsza, włosy wychodzą mi garściami, tracę na wadze (a właściwie objętościowo, a nie w kg (każdemu wydaje się chudsza mimo tego, że waga stoi). Ciągle bym spała, a męczy mnie nawet podniesienie szklanki. Ostatnio mam omdlenia, krwotoki z nosa, szybkie bicie serca. Czasami mam chwile, że wszystko widzę jakby za mgłą, wtedy pojawia się silny ból głowy i mdłości. Po paru chwilach mi przechodzi. Zauważyłam również, że bardzo widać mi wszystkie żyły, są koloru fioletowego (nie wiem czy to ma znaczenie).
Miał może ktoś podobne objawy?

nadawaj tytuły bardziej sugerujące problem
zmieniłam
Gosia85
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Sty 14, 2010 1:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kiedy ostatnio robiłaś pełną morfologię?
mi to wygląda na silną anemię.
dziwię się, że lekarze nic z tym nie robią oprócz podawania żelaza..
warto zasięgnąć opinii innego lekarza jeśli obecny nie robi nic w kierunku żeby wykryć co Ci jest.
dodatkowo zrób badanie moczu i enzymy wątrobowe.
zbadaj też OB i / lub CRP
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paula1989



Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Dąbrowa górnicza
PostWysłany: Czw Sty 14, 2010 1:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hmmm...
Ostatnio robiłam w na początku grudnia. Właściwie już pare razy zmieniałam lekarza ale mimo tego ciągle nie trafiam na odpowiedniego. Gdy chciałam skierowanie do hematologa usłyszałam "na razie niepotrzeba".
Badanie moczu:
przezroczystość zupełna
pH 7
C. właściwy: 1,020g/cm3
Białko nb
cukier nb
urobilinogen w/n
bilirubina, krew, ciała ketonowe nb
krwinki białe 5wpw
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Sty 14, 2010 2:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Gdy chciałam skierowanie do hematologa usłyszałam "na razie niepotrzeba".

przecież od 4 lat borykasz się z niedoborem żelaza. i nie pomagają leki, dodatkowo masz nowe objawy.
wprawdzie lekarzem nie jestem ale moim zdaniem powinnaś pójść do hematologa.
bo coś ewidentnie jest nie tak .
co do badania moczu- wyniki idealne. wprawdzie krwinki białe trochę w górnej granicy ale to ciągle norma. choć to też zależy od laboratorium.

za jakiś czas powtórz badanie moczu żeby sprawdzić co się dzieje z leukocytami - czy nie wzrasta przypadkiem ich ilość. bo jeśli tak to może to świadczyć o stanie zapalnym dróg moczowo- płciowych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paula1989



Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Dąbrowa górnicza
PostWysłany: Czw Sty 14, 2010 2:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A jakieś podejrzenia odnośnie moich wyników. Bo ja już nie wiem czy to oby na pewno tylko anemia z niedoboru żelaza...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Sty 14, 2010 3:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

niestety- nie jestem specjalistką.
poza tym dobrze by było gdybyś podała normy laboratorium, w którym wykonywałaś badanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paula1989



Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Dąbrowa górnicza
PostWysłany: Czw Sty 14, 2010 3:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

HCT 30.6% norma 38-44,
HGB 9.5g/dl norma 12-15.5,
MCV 65.1m3 norma 81-99,
MCH 20.2pg norma 26.5-33.5,
MCHC31g/dl norma 31.5-37,5,
RDW 17%norma 7-15
Limfocyty 43% norma 25-40
AST 14U/L norma 17-59
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Sty 14, 2010 8:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wszystkie wyniki masz poniżej lub powyżej normy. niestety nie wiem dokładnie co to oznacza.
na Twoim miejscu jednak jak najszybciej zgłosiłabym się do lekarza i nie wyszła z gabinetu bez skierowania do hematologa.
możesz też spróbować dostać się przez np ginekologa. on także może wystawić Ci skierowanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
getii



Dołączył: 07 Sty 2010
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Nie Sty 17, 2010 9:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

popros o skierow.do porad.hematologicznej bo mi to wyglada na anemie ostra moze to byc nawet sferocytoza popytaj po rodzinie bo to jest dziedziczne a tak to ci beda szpik kostny pobierac a nie ptrzebnie

Dodano po 4 minutach:

skierowanie do hematologa wystawia lek.rodzinny w osrodku bez niczego a na hematol.cie zbadaja i wyjdzie co ci jest
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Sty 17, 2010 10:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

PRzede wszystkim powtórz morfologię ale pełną zrób, czyli:
HCT, HGB, WBC, baso, eos, neut, mono, lymph, RBC, PLT, RDW, MCV, MCH, MCHC oraz dodatkowo OB.
To co tu podałaś wskazuje na niedokrwistość z niedoboru żelaza, aczkolwiek bez pozostałych wyników nie da się nic konkretnego powiedzieć, a może być nieco gorzej.

Dostałaś preparaty uzupełniające żelazo?Zmieniłaś dietę?Nie pomaga to?
Ja bym poszła do hematologa na własną rękę...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Hematologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group