Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Dlaczego złoto brudzi

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Wto Maj 01, 2007 11:39 pm    Temat postu: Dlaczego złoto brudzi Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kilka lat temu zauwazylam,ze brudzi mi zareczynowy pierscionek i tylko ten jeden,mimo ze nosilam i nosze kilka,ale od jakiegos czasu brudza mi rowniez pozostale pierscionki i obraczka,/ale nie codziennie/.A wczoraj zauwazylam tez brudne slady na szyji od lancuszkow.Co to moze byc,czy to jakas powazna choroba?
Wspomne jeszcze,ze m-c temu robilam podstawowe badania/krew+mocz/ i wyszly w normie,wiec juz tybardziej nie wiem o co chodzi i dlaczego najbardziej i codziennie brudzi mi ten jeden pierscionek.Troche to dziwne.Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sro Maj 02, 2007 12:31 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie nosze złota, więc z doświadczenia nie mogę nic powiedzieć, ale podobno brudzenie skóry może wystąpić tylko jeśli w złocie są domieszki innych metali, mniej szlachetnych. i to tak wyglada, że cienka warstwa złota się stopniowo ściera, aż dochdzi do warstwy gorszego stopu, który zaczyna brudzić.

nie wiem, na ile ta teoria się sprawdza, ale cos w tym może być.

poza tym słyszałam rózne opinie, że to od chorej wątroby, serca, tarczycy, gorączki, stanu zapalnego w organizmie, ale osobiście jakoś nie chce mi się w to wierzyć...
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Sro Maj 02, 2007 3:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziekuje za odpowiedz.Dzis sie tez dowiedzialam,ze jak sie zloto wygotuje w wodzie z plynem/np.ludwik/ to przestanie brudzic skore.Ide zaraz wyprobowac.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sro Maj 02, 2007 6:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

napisz, czy poskutkowało, bo sama jestem ciekawa Smile
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
comet



Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 325

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 03, 2007 12:05 am    Temat postu: cecha Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Złoto nie powinno brudzić, gdy jest dobrej próby, gdyż nie wchodzi w reakcję z większością odczynników chemicznych.
Tak, że nie może pozostawiać śladów.
Jednak nie występuje ono w czystej postaci, ma różne domieszki metali, i które mogą właśnie brudzić.
Na pierścionku powinna być wybita próba mówiąca o jego czystości.
Tutaj masz wzory i opisy jego prób: http://pl.wikipedia.org/wiki/Pr%C3%B3ba_z%C5%82ota
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Moras



Dołączył: 13 Gru 2017
Posty: 35

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sie 20, 2018 11:49 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Złoto raczej nie brudzi, więc pewnie nie było to prawdziwe złoto. Polecam zajrzeć na stronę http://szuchman-gold.pl/, gdzie można znaleźć biżuterię z prawdziwego złota, która będzie słuzyć przez długie lata.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group