Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Dlaczego miesiączki sa sobie nierówne?!

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pinia



Dołączył: 21 Kwi 2006
Posty: 67

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 16, 2006 1:50 pm    Temat postu: Dlaczego miesiączki sa sobie nierówne?! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam serdecznie;)

moje pytanko to nie problem,aczkolwiek mysle,ze pokoj do tego typu pytan odpowiedni.

a mianowicie:

Wiem,ze takie 'zjawisko'jest normalne,ale nie rozumiem mechanizmu dzialania. Prosze Was o rade i pomoc.
Wiele dziewczyn ( w tym takze ja) ma co drugi mieiac bardziej bolesny i intensywny okres. Trwa 1-2dni dluzej,jest obfitszy no i bardziej uciazliwy. W nastepnym miesiacu jest juz lepiej.No i za miesiac znow. Podobno to jest zwiazane z jajnikami ale co i jak to nie mam pojecia.

Mogłby mnie ktos oswiecic?!Very Happy
bede wdzieczna
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pinia



Dołączył: 21 Kwi 2006
Posty: 67

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Paź 18, 2006 11:18 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ludzie! no nie mówcie, ze nikt nic nie wie! Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
drapaka
Przyjaciel forum


Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 832

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Sro Paź 18, 2006 12:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiele z kobiet ma bole brzucha i piersi w czasie okresu, owulacji lub poprzedzajacym. Moga one trwac przez kilka ladnych dni i byc mniej lub bardziej dokuczliwe. Najczesciej jest to napiecie w podbrzuszu i bol po prawej lub lewej stronie w zaleznosci od jajnika aktywnego w danym miesiacu. Kiedy napiecie zniknie ( pokrywa sie to z mnie wiecej pierwszym lub drugim dniem wzrostu temperatury) oznacza to, ze komorka jajowa zostala wydalona.
Tak więc w zależności od tego który jajnik jest aktywny w danym cyklu, ten odpowiada za bóle podczas okresu. Jeżeli co 2 miesiąc masz takie bóle, może powinnaś pójść do ginekologa żeby sprawdzić przyczynę tego.
_________________
miłość uskrzydla, uczy latać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pinia



Dołączył: 21 Kwi 2006
Posty: 67

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 19, 2006 2:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No dobrze, ale nie do konca o to mi chodzi.


Boli mnie zawsze podczas okresu,ale co drugi miesiac mam obfitsze krwawienie. I moje pytanie brzmi DLACZEGO?
(Wy tak nie macie?!)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agusia39



Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 780

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Czw Paź 19, 2006 3:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

taki masz organizm poprostu Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
KOBIETA



Dołączył: 01 Sie 2006
Posty: 424

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Krakow
PostWysłany: Czw Paź 19, 2006 10:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja tak nie mam. Mozliwe ze cykle z bardziej skapym krwawieniem masz po prostu bezowulacyjne. Pewna ilosc takich cykli jest normalna dla organizmu ale co drugi?- hmm. Ja bym sie z tym przeszla do ginekologa.Bo byc moze taki masz po prostu organizm ale co szkodzi sie upewnic Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tarlama



Dołączył: 04 Sty 2006
Posty: 26

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Paź 21, 2006 9:29 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja tak mialam.
Czesc cykli mialam bezbolesnych i trwalu one dluzej (max 7 dni), a czesc bylo bardzo bolesna i trwala max 5 dni.
Teraz wiem, ze czesc cykli po prostu byla bezowulacyjnych.
Nie nalezy sie tym oczywiscie przejmowac Wink po prostu organizm robi sobie co jakis czas "wolne" Wink
Normalny, zdrowy organizm kobiety w ciagu roku moze miec 2-3 cylke bez owulacji Idea
Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group