Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Dieta w czasie ciąży.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Cze 16, 2007 11:22 pm    Temat postu: Dieta w czasie ciąży. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a więc tak. mam do Was ogromną prośbę. mam do napisania pracę, dotyczacą żywienia kobiet w ciąży. jakby Wam czas i chęci pozwoliły napisać, jak to u Was było, czy zmieniłyście żywienie, z czego zrezygnowałyście, co wprowadzałyście do diety, czy miałyście jakieś zalecenia od swoich lekarzy a nawet to, na co miałyście ochote w poszczególnych etapach ciąży, byłabym ogromnie dźwięczna Smile wszystko mnie interesuje na ten temat.

oczywiście, jak znacie ciekawą, godną polecenia literaturę na ten temat (artykuły, magazyny, książki), to jestem otwarta na wszelkie tytułowe propozycje (ale to na pw, zeby nie reklamowac Wink)

ps. i nie wiedziałam, czy temat umieścić tutaj czy w dietach, więc jakby co, prosze "starszego" i bardziej doświadczonego moderatora o przeniesienie Razz
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mama Julki
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 210

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Cze 17, 2007 12:05 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to ja zaczne Very Happy Jak dowiedziala sie o ciazy moj ginekolog stanowczo zakazal mi jesc slodycze oraz wszystkie slodkie owoce w obawie przed cukrzyca ciazowa(dodam ze nie mialam nadwagi)Zabronil jesc rzeczy typu ketchup ,musztarda pic napojow gazowanych,oczywiscie nie pisze o nie piciu alkoholu (bo to oczywiste Wink ).Co do samego apetytu to juz gdzies pislalam ale sie powtorze Wink 1 trymestr praktycznie nic nie chcialam jesc ewentulanie tylko ostre dobrze doprawione rzeczy -to sie bardzo mojemu lekarzowi nie podobalo ,ale tylko taki prowiant moglam przelknac.Drugi trymestr(tez ku niezadowoleniu doktorka)czekaolada,wszystko co slodkie..to bylo moje zycie Very Happy Trzeci trymestr cytrusiki i wszystkie inne owoce - tutaj gin byl zadowolony tylko kazal wykluczyc te z duza iloscia cukru np.winogrona(ale co ja poradze ze to bylo silniejsze ode mnie Wink Embarassed )Ja srednio (jak widac)stosowalam sie do zalecanej diety a raczej zalecen ale urodzilam zdrowe duze dziecko wiec mysle ze na to nie ma reguly ,albo ja mialam wiecej szczescia niz rozumu Rolling Eyes Pozdroweczka Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Cze 17, 2007 11:58 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzięki mamo Julki. bardzo fajnie. zalezy mi na wypowiedziach nie tylko "jak powinno być", ale też już realnie "co i jak było" Smile
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Pon Cze 18, 2007 3:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to teraz ja.Moja lekarka mowila mi ze moge jesc wszystko na co mam ochote,ale oczywiscie w granicy zdrowego rozsadku.Przez cala ciaze prawie wogole nie jadlam slodyczy,bo nie mialam na nie ochcoty/jedynie kwasne zelki i mamba/,najbardziej smakowaly mi owoce i najlepiej jeszcze te najkawsniejsze,dzieki ciazy polubilam ryby,jablka i pomidory,bo wczesniej to nie zbyt chetnie to jadlam.Niestety ok 6 m-ca musialam ograniczyc spozywanie pomidorow,gdyz mialam problemy z nerkami/piasek w nerkach/,a pomidory wlasnie powoduja tworzenie sie piasku,ale za to zeby oczyscic nerki to mialam zalecone jedzenie natki pietruszki,niestety nie stosowalam sie do tego,bo natki nie lubie.Jesli chodzi o napoje,to oczywiscie pilam soki,przewaznie pomaranczowe,ale pozniej musialam przezucic sie na wode niegazowana przez te nieszczesne nerki/wypijalam ok 2 litrow dziennie/.
Aha! i napoczatku ciazy to oczywiscie byly ogorki konserwowe po ktorych pozniej bolal mnie zoladek,bo za duzo naraz ich zjadalam.I to chyba wszystko,przynajmniej tyle pamietam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Cze 21, 2007 7:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Aga xs, merci beaucoup Smile
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
natalia szulc



Dołączył: 08 Gru 2009
Posty: 31

Wysłał podziekowań: 7
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 25, 2010 9:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tu mozecie pisac jak sie odzywiacie w czasie ciazy

Dodano po 13 minutach:

Podczas ciąży należy przestawić sposób odżywiania się na nowy. Nie oznacza to jednak rezygnacji z ulubionych potraw. Bardzo ważna jest obecnie właściwa dieta w ciąży czyli odpowiednie zestawienie składników odżywczych. Białko, tłuszcze, węglowodany płyny i składniki mineralne dostarczane w odpowiednich proporcjach spowodują spokojny i prawidłowy rozwój Twojego dziecka. W tym okresie nie powinno się ograniczać tylko do trzech posiłków na dobę. Powiedzenie jeść za dwoje oznacza ni mniej ni więcej jak spożywanie mniej obfitych posiłków ale za to 5 - 6 razy na dobę. Duży problem stanowi w odżywianiu dieta wegetariańska. Spożywanie tylko produktów roślinnych może nie dostarczyć ani kobiecie ani dziecku odpowiednich składników odżywczych. Przygotowując posiłki należy pamiętać aby w ciągu dnia zawsze starać się jeść owoce, warzywa, dania z twarogu, jogurty, chude mięso. Należy starać się urozmaicać swój jadłospis.

---Nie zakładaj nowych tematów skoro istnieją pokrewne---tosia81
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Sty 25, 2010 11:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://www.biomedical.pl/forum/dieta-w-czasie-ciazy-vt4761.html?highlight=%BFywienie
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group