Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Dieta na stawy!

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
helenabonn



Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lis 13, 2008 3:05 pm    Temat postu: Dieta na stawy! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Choruję na RZS i od niedawna jestem na diecie - dowiedziałam się o niej od znajomych, ale podobno działa i naprawdę może poprawić jakośc stawów. Generalnie polega na spozywaniu potraw nie bedacych zrodłem histaminy - to jest czynnik powodujący stany zapalne, więc im mniej go bedziemy dostarczać tym mniej stawów zapalnych, czyli mniej bólu Smile z innego źródła co prawda, ale też sprawdzona informacja - kwasy omega-3 są dobre na stawy! dorzuciłąm je do diety, łącząc te dwa czynniki i na razie jest spoko. Kwasy omega-3 są w rybach tłustych więc można dużo ich jeść, albo tak jak ja w jakiś suplement diety zainwestować (polecam Omega Artre, dal chorych na RZS). Nie wszyscy wierzą że dieta ma wpływ na RZS, ale jak dla mnie to jest oczywiste - RZS to jest choroba autoimmunologiczna, więc wszystko co wprowadzamy do organizmu ma znaczenie na jej przebieg. dleatego trzeba się przede wszystkim zdorow odrzywiać! Inną opcją jest dieta optymalna Kwaśniewskiego, ale osobiście nie stosowałam, więc nie wiem Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Nie Lis 16, 2008 7:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moja siostra choruje na stawy, ale do tej pory lekarka nie mówiła jej o żadnej diecie. wie, że powinna jeść żelatynę i dużo się ruszać.
musi też dbać o utrzymanie stałej wagi ciała.
ale żeby specjalna dieta? Surprised
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helenabonn



Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lis 17, 2008 3:22 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no właśnie, to jest dosyć nowe "odkrycie" - dieta jest ważna zwłaszcza przy RZS, ale także przy innych schorzeniach stawów - tutaj podobno ważne są właśnie kwasy omega-3 (i omega-6) a dokładnie stosunek tych kwasów do siebie. poczytałam o tym trochę na stronie www.nutrivia.pl , to jest strona producenta omega artre - w końcu to jest suplement diety przeznaczony właśnie dla chorych na RZS , więc skoro takie coś powstało to chyba ma to znaczenie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Lis 17, 2008 7:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziękuję ! Smile
zapoznam się z tym i siostrę w temat wprowadzę ! Smile
a co! trzeba sobie pomagać w chorobie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group