Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Dieta bez cholesterolu.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dieta i odchudzanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
brzózka



Dołączył: 24 Lip 2010
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Sob Lip 24, 2010 5:12 pm    Temat postu: Dieta bez cholesterolu. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam bardzo wysoki cholesterol i trójglicerydy. Nie mam nadwagi.
Jakich potraw powinienem się wystrzegać, a jakie jeść? Wiem, że powinienem wystrzegać się potraw tłustych, a co, np. ze słodyczami?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agne8190



Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 131

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sob Lip 24, 2010 7:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No słodycze tym bardziej. Przecież mają dużo kalori.
_________________
Aguś Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
brzózka



Dołączył: 24 Lip 2010
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Nie Lip 25, 2010 1:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ok, wiadomo, że słodycze mają dużo kalorii Laughing

Pisałem wyżej, że nie mam nadwagi, a wyniki fatalne (wysoki cholesterol i trójglicerydy). Przestałem jeść mięso, nie smaruję pieczywa. Ogólnie nie jem żadnych tłustych potraw, a cholesterol nie spada. Mam przepisane tabletki Tritace, ale ich nie biorę, ponieważ chcę obniżyć cholesterol naturalnymi sposobami. Niestety bez efektu. Jem prawie same warzywka i owoce i po dwóch miesiącach głodówki żadnej poprawy wyników.

Prosiłam o usunięcie linka z podpisu na PW - w związku z brakiem reakcji przyznaje ostrzeżenie.
Kolejne posty z podpisem w linku będą również karane ostrzeniami.
Mala_mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Borys



Dołączył: 20 Paź 2006
Posty: 61

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Pon Sty 03, 2011 1:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Poczytaj sobie na forum eksperckim, poza tym można też zadawać pytania specjalistce.----nie podajemy linków ----może Ci coś podsunie skutecznego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Pią Lut 11, 2011 11:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dietetyk
on najlepiej zbilansuje Ci jedzenie i doradzi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
krychaa



Dołączył: 23 Kwi 2008
Posty: 34

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 20, 2012 12:59 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

popieram - przy walce ze zbyt wysokim cholesterolem wskazane jest współdziałanie dietetyka i lekarza. Trzeba umieć dobrać właściwie składniki odżywcze, a przy tym wybrać dość lekką dietę. Ponadto warto zwrócić uwagę na takie produkty jak Sterolea czy Benecol - też są bardzo pomocne, ale tylko, jeśli regularnie ich używamy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Joanna Chudzicka



Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Gru 03, 2012 12:07 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,

W Pani przypadku warto podporządkować się pod zasady "zdrowego odżywiania". A konkretniej, podstawą posiłków powinny być pełnoziarniste przetwory zbożowe - kasze gruboziarniste, ciemne makarony, brązowy ryż, chleb graham, razowe pieczywo. Ponadto należy spożywać spore ilości warzyw, do każdego posiłku. Te dwie grupy produktów są bogatym źródłem błonnika, który ogranicza wchłanianie cholesterolu. Z mięs należy wykuczyć tłuste gatunki, a za to spożywać indyka, kurczaki, cielęcinę, chudą wołowinę. Dobrze by było spożywać je w postaci gotowanej, duszonej, grillowanej, smażonej beztłuszczowo. Należy zrezygnować także z tradycyjnych sosów, a za to wypróbować oliwę z oliwek czy olej lniany, bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe, mające pozytywny wpływ na profil lipidowy. 2-3 razy w tygoniu mięso powinno być zastąpione rybą - dorszem, łososiem, pstrągiem.
Można również wypróbować polecane już przez kogoś produkty wzbogacane w sterole roślinne - jogurty czy margaryny.

Jeżeli chodzi o słodycze, nalez z nich zrezygnować. Mogą byż przyczyną podwyższony wartości trójglicerydów. Podobnie z resztą, jak napoje alkoholowe.

Pozdrawiam serdecznie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
MarcinX46



Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 17, 2015 3:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o dietę niskocholesterolową, to warto spróbować śródziemnomorskiej (więcej informacji na jej temat:Moim zdaniem to najbardziej zrównoważona dieta, ponieważ nie każe nam się głodzić ani też spożywać wątpliwego dla zdrowia pożywienia. Do tego większości powinna zasmakować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
andrei



Dołączył: 22 Lip 2015
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 22, 2015 10:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zadnego smazenia ani tłustego. Nie tylko spadnie ci cholesterol ale i poczuje się generalnie zdrowiej. Jedz duzo grillowanej ryby, salatek warzywnych – mogą być gotowe salatki do kupienia w sklpach np. tez fit&easy. Jeżeli lubisz mieso to tylko indyk (bardzo dobry grillowany).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dieta i odchudzanie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group