Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

dieta a niepłodność?

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Niepłodność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mineral



Dołączył: 01 Cze 2010
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 19, 2010 6:48 pm    Temat postu: dieta a niepłodność? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zauważyłam, że coraz więcej młodych małżeństw ma problem z płodnością. Trudno jest im cieszyć się potomstwem, kobietom ciężko jest zajść w ciążę.
Wiem, że są różne sposoby walki z niepłodnością, a ja jakiś czas temu czytałam, że niepłodność można leczyć za pomocą specjalnie dobranej diety.
Tylko zastanawia mnie co to jest za dieta???
Jeśli wiecie coś na ten temat będę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyborowa



Dołączył: 02 Cze 2010
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 20, 2010 3:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na pewno jedzenie tak zwanego "śmieciowego jedzenia" czyli fast foodów, kolorowych napojów, itd, a także wszelkie używki nie sprzyjają płodności. Wiem że istnieją diety płodności, ale na pewno są układane przez lekarzy i dietetyków odpowiednio do diagnozy przyczyn niepłodności. W klinice Vimed w Warszawie leczą niepłodność z tego co wiem nieinwazyjnymi metodami. Mają bardzo precyzyjną diagnostyką i świetnych lekarzy. Komponują tez diety dla kobiet w ciąży. Ale zdajesz sobie sprawę że nie każdą przyczynę niepłodności można wyleczyć dietą? Chyba tylko wtedy kiedy jest związana z metabolizmem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Wto Lip 20, 2010 9:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

od kiedy fast foody maja cos wspolnego z niepłodnoscia?! Neutral
głupoty i tyle. moga jedynie wpływac na wage i złe samopoczucie. juz palenie papierosow szybciej bedzie mialo negatywny wpływ niz hot dogi. zobacz ilu mezczyzn "faszeruje" sie tymi tłustymi potrawami i jakos maja 2,3 dzieci.. to nie ma nic do rzeczy czy je hot doga czy warzywa na parze.

inf z neta-->

"Wśród największych przekleństw męskiej płodności należy wymienić nieprawidłową budowę plemników, uszkodzenie jąder, nieprawidłową budowę prącia, zaburzenia hormonalne (często spowodowane np. sterydami anabolicznymi), cukrzycę typu 1, nadciśnienie tętnicze i nadużywanie alkoholu oraz innych środków, niekoniecznie z legalnego źródła."
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyborowa



Dołączył: 02 Cze 2010
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 22, 2010 2:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z przyczynami które podałaś, ale jednak będę obstawała że całościowy styl życia w tym także dieta, mogą mieć wpływ na płodność. Zdarzają się przypadki wyleczenia z niepłodności której powodem są zaburzenia owulacji na tle metabolicznym. Zmiana diety i się udaje. Nie wiem oczywiście czy konkretnie fast foodowe jedzenie może wpływać na jakieś zaburzenia, ale z pewnością jakieś składniki pokarmowe w niektórych przypadkach wpływają.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Czw Lip 22, 2010 9:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny prawda jest taka,że zła dieta wpływa tylko w bardzo minimalnym stopniu na płodność u niektórych osób. Oczywiście trzeba wiedzieć ,że złe odżywianie prowadzi do otyłości a to w konsekwencji może zaburzyć działanie prawidłowe hormonów. Nie jest udowodnione ,że faszerowanie się tłustym jedzeniem wpływa w jakiś sposób na płodność. Można jeść tylko zdrowe jedzonko i tez przytyć. Otyłość jest problemem a nie śmieciowe jedzenie. Jeśli jemy zapiekanki itp co jakis czas to nic się nie stanie i na pewno nie ograniczy nam to mozliwości zajścia w ciąże.
Kliniki niepłodności widząc osoby otyłe odrazu układają diety . A to dlatego,że często po zrzuceniu kilogramów przywracana jest u kobiet naturalna owulacja.
Mężczyźni cierpią coraz częściej na problemy z plemniczkami. Nie za sprawą diety oczywiście lecz od siedzącego trybużycia, laptopów na kolanach, komórek w spodniach. Jądra się przegrzewają i plemniczki cierpią
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Czw Lip 22, 2010 9:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no tak Tosiu ale nikt nie pisze ile trzeba nosic tel w spodniach czy trzymac lapsa na kolanach zeby mowic o niepłodnosci...? a co do laptopow: to przeciez baterie maja jakos po srodku wiec daleko od jader.. wiec jak moga wpływac na zywotnosc plemnikow? przez kolana? Confused Shocked uda? nie rozumiem tego. czy wysyłaja jakies fale?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agne8190



Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 131

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Czw Lip 22, 2010 11:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No podobno właśnie wysyłają.
_________________
Aguś Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Czw Lip 22, 2010 11:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardziej temperatura. Na dużo większą dawkę promieniowania jesteśmy narażeni podczas zwykłej jazdy samochodem czy tramwajem na przykład...bez paniki...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pią Lip 23, 2010 3:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dokładnie bez paniki;) ale jeśli szukamy przyczyn to to może wpływać na jakość plemników. Chodzi właśnie o przegrzewanie .
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pią Lip 23, 2010 3:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A tak a'propos przegrzewania...Do tej pory pamiętam jak prowadząca ćwiczenia z histologii narzekała, ze cyt.:"przez te spodnie w których mężczyźni ściskają swoje klejnoty i gotują" my kobiety mamy problemy z zajściem w ciążę...

Żebyście ją widziały jej minę, słyszały ton jej wypowiedzi...

Ja sobie od razu wyobraziłam mężczyzn chodzących w spódnicach Wink

Dodano po 36 sekundach:

Ale koniec off'a temat dotyczy wpływu diety na płodność Very Happy
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Niepłodność Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group