Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Diagnoza alergii bez badań?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lukasz olszewski



Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 09, 2008 9:59 am    Temat postu: Diagnoza alergii bez badań? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To mój pierwszy post wiec serdecznie witam wszystkich.
Problem mój jest następujący moja dziewczyna jakieś 3 tygodnie temu zachorowała (przeziębiła się) lekarz przepisał jej antybiotyk, który szybko postawił ja na nogi. Jednak po wyleczeniu pojawił się suchy bolesny kaszel ( nasila się jak się położy, kaszel ma także w nocy). 3 dni temu udało mi się wreszcie ją namówić by ponownie wybrała się do lekarza tek kazał jej zrobić prześwietlenie klatki piersiowej ( było czyste), po czym bez żadnych dalszych badan czy nawet wywiadu stwierdził ze ma uczulenie na dym papierosowy. ( niestety jest ona palaczem biernym w domu) Wcześniej nigdy nie była na nic uczulona jej rodzice także.

Moje pytanie jest następujące:
czy lekarz może bez dodatkowych badań np. testu na uczulenia stwierdzić że ktoś ma uczulenie i zdiagnozować na co? Ewentualnie czy lekarz w przypadku podejrzenia alergii powinien skierować na jakieś badania? A moze ja poprostu jestem przeczulony?

Z góry dziękuje za odpowiedź.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Pią Kwi 11, 2008 8:03 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

niech pojdzie do innego lekaraza..

Chorobe stwierdzil ogolny lekarz czy pulmunolog czy jak to sie naywa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lukasz olszewski



Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 16, 2008 11:32 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"stwierdził" ogólny tz pierwszego kontaktu ja byłem u mojego rodzinnego zapytać sie co o tym sądzi i stwierdzil zę powinna zrobić badania w kierunku ksztuśca czy coś w tym stuly i zaproponował by sie do niego przepisała... jak bedzie sie zobaczy tak czy siak wychodzi niekompetencja tamtego lekarza
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Czw Kwi 17, 2008 9:35 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

u mnie lekasz poweidzial ze "istnieje mozliwosc alergi" po spirometri oraz zadzialal fakt ze kiedys lykalem ketotifen i pomagal..

Teraz dostalem jakies leki i za 2 tyg mam isc na spirometrie.. jak wyniki beda lepsze znaczy alergia Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karioka
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 843

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Czw Kwi 17, 2008 3:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lekarz może podejrzewać alergię, ale stwierdza się ją np na podstawie testów alergicznych (niekoniecznie jednoznacznie).

Poza tym tu dziwiłby fakt,że jest biernym palaczem długo a dopiero teraz wystąpiły objawy. (Nawet mimo tego,że w pierwszym kontakcie z alergenem z reguły się na niego nie reaguje).

Również radzę iść do innego lekarza.
_________________
I'm your little butterfly... Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pruedence



Dołączył: 23 Kwi 2008
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kołobrzeg
PostWysłany: Sro Kwi 23, 2008 2:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lekarz może podejrzewać alergię, ale dla pewności powinno się iść na test do alergologa. Mam taki sam problem, gdy jestem w pomieszczeniu, w którym koś palił też zaczynam kaszleć, dym tytoniowy jest bardzo szkodliwy i wydaje mi się, że lekarz ma racje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group