Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

dermokosmetyki na łuszczycę?

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bianka16



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 87

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Pią Cze 01, 2012 10:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy Epikrem jest niedrogi ? To pojęcie względne, ponieważ jest go bardzo mało, w przypadku łuszczycy nawilżenia wymaga duża powierzchnia ciała, więc pojemność tego kremu nie jest imponująca. Podobnie działa Melkfett, jest go bardzo dużo za niską cenę, problem jest tylko jeden - jest dostępny jedynie w niemieckich drogeriach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
olesława



Dołączył: 24 Mar 2012
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 12, 2012 2:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

chciałam się jeszcze wypowiedzieć i dodać, że Epikrem jest też bardzo skuteczny na suche i popękane pięty, ja smaruję na noc tylko, bo jest tłusty , pozdro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pinto



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sie 01, 2012 11:51 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo dobrze objawy niweluje maść Scalp 8 Body Ointment, do tego bardzo wydajna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kowal28



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pią Sie 03, 2012 10:56 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pinto napisał:
Bardzo dobrze objawy niweluje maść Scalp 8 Body Ointment, do tego bardzo wydajna.


potwierdzam maść bardzo dobra.

Dodano po 12 godzinach 25 minutach:

@Szczypior: odpowiadam na twoje pytanie na pv, bo może innym też się przyda. Maść o której pisałem najtaniej kupisz przez neta: http://drmichaels.com.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
niasia



Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sie 16, 2012 7:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

[quote="kaliksa"]
sofii napisał:
Zerknij sobie też na linię dermokosmetyków Botani.


Widziałam te kosmetyki w sklepie gdzie zamawiałam miód. 100% naturalne i bardzo oliwne, jak to jednak z internautek kiedyś napisała. Stosowałaś je?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mandragora



Dołączył: 27 Paź 2011
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Pon Wrz 03, 2012 11:02 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A czy zauważyliście jakąś zależność między picem alkoholu a objawami łuszczycy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kowal28



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Wto Wrz 04, 2012 9:56 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja tam żadnej nie zauważyłem bo po prostu nie piję podczas, brania leków. Przecież to osłabia ich działanie. A przy silnych to już jest w ogóle zabronione.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mandragora



Dołączył: 27 Paź 2011
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Wto Wrz 04, 2012 1:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bo ja właśnie wyczytałam ostatnio na blogu luszczyca-blog.pl fajny wpis na temat badań jakie przeprowadzono odnośnie alkoholu. okazało się, że piwo jest ze wszystkich alkoholi najbardziej szkodliwe dla łuszczyków a to dlatego, że nie chodzi o sam alkohol zawarty w trunkach ale o inne składniki które są zawarte w piwie. np. w ziarnach zbóż (słodzie) występuje gluten, na który jest wrażliwa większa część chorych.
a badania przeprowadzono tylko na kobietach hehe Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tiya



Dołączył: 30 Lip 2012
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Olsztyn
PostWysłany: Sro Wrz 05, 2012 11:14 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja na szczęście silnych leków nie biorę i zauważyłam że nie szkodzą mi wysokoprocentowe alkohole pod warunkiem, że ograniczę się do jednego / dwóch kieliszków i że nie dodaję do nich soków etc. (drinki). Nie przeszkadza mi czerwone wino, którego i tak dużo wypić nie mogę, za to na białe reaguję znacznie gorzej. Piwo to już w ogóle porażka - wystarczy że wypiję trochę i po godzinie / dwóch mam problem murowany.
A wracając do tematu dermokosmetyków zauważyłam że ostatnio pojawia się ich coraz więcej, przymierzam się do wypróbowania jakichś mercedesów z tej kategorii, może dr Michaels może coś z tych tutaj: naluszczyce.com.pl, ale trochę przeraża mnie konieczność wydawania dużej kasy na coś, co i tak praktycznie kupię do eksperymentów, bo wiadomo - reakcje na te kosmetyki mogą być naprawdę różne, szkoda ze nigdzie nie ma próbek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kowal28



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sro Paź 24, 2012 1:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bianka16 napisał:
Nie ma czegoś takiego jak uniwersalna rada dla wszystkich chorych. Jednej osobie pomoże zwykła wazelina, inna musi niestety sięgnąć po leki biologiczne, dla danej osoby zbawienne okazują się kosmetyki z minerałami z MM, dla innej z dziegciem. To, co zupełnie nie działa na kogoś, dla Ciebie może być idealne. Trzeba samemu próbować. Sterydy warto mieć w domu, tak "na wszelki wypadek". Są sytuacje gdy niestety trzeba po nie sięgnąć. Nic w nich złego jeśli używa się ich właściwie i krótko. W tej chwili w medycynie jest trend,żeby na zmiany łuszczycowe działać krótko i agresywnie. Znam przypadki zaleczenia na bardzo długi czas właśnie po takiej kuracji. W przypadku sterydów problem pojawia się, gdy trzeba używać ich przez wiele tygodni, miesięcy czy lat. Żaden z dermokosmetyków nie wyrządzi Ci krzywdy, jedynie trochę kieszeń może okazać się lżejsza. Musisz szukać sama co na Ciebie działa najlepiej.


Właściwie to co napisałaś jest w 100% prawdziwe jeśli chodzi o łuszczycę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group