Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

dermokosmetyki na łuszczycę?

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
johan



Dołączył: 09 Sie 2010
Posty: 39

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 29, 2011 4:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podobno nadal nie ma skutecznego środka na tę chorobę. Ale... ma powstać centrum czy raczej instytut badań nad łuszczycą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Bianka16



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 87

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Sro Lis 30, 2011 9:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rachamnow, clobex musiał zadziałać, spójrz na jego skład, masz tam jeden z najsilniejszych sterydów (prioprionian klobetazolu).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kowal28



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sro Sty 11, 2012 3:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sterydy to ostateczność, dłużej stosowane mogą doprowadzić skóre do strasznego stanu, a łuszczyca powróci. Najpierw lepiej sięgnąć po jakieś naturalne sposoby, chociażby wspomniane tu dermokosmetyki, niż od razu narażać skórę na takie zagrożenie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kowal28



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Czw Sty 12, 2012 5:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przy okazji ciekawa dyskusja o stosowaniu sterydów w leczeniu łuszczycy: usuwam. zapoznaj się z regulaminem.
Gosia85
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Annik



Dołączył: 03 Lut 2012
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 03, 2012 3:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No łuszczyca to faktycznie parszywa choroba :/. Nawet jak objawy powoli zaczynają znikać, to po pewnym czasie wracają Sad. Próbowałaś może Epaderm? Mi osobiście pomógł załagodzić objawy...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sofii



Dołączył: 08 Lis 2011
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lut 12, 2012 2:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

warto też zajrzeć do różnych sklepików z eko kosmetykami. tam preparaty dermatologiczne są bardzo dobre i bezpieczne. mogę polecic np ecoplant-sklep.pl może znajdziesz coś dla siebie Wink powodzenia !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
iloonka



Dołączył: 24 Mar 2011
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Mar 24, 2012 5:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

też się dołączę do dyskusji, nie wypowiadam się co do sterydów bo i tak musi polecić je lekarz... ale jeśli chodzi o kosmetyki to o ile wiem w łuszczycy jest problem z bardzo suchą i łuszczącą się skórą... i z pewnością zgadzam się z tym co mówiło kilka osób, trzeba znaleść taki kosmetyk czy dermokosmetyk który będzie dla danej osoby najlepszy (pomaga) ja osobiście dość często stosuję epikrem (choć z innego powodu - alergia przez którą mam bardzo suchą skóę) i jestem zadowolona z efektów, na pewno dobrze natłuszcza i nawilża skórę... nie jest drogi więc można spokojnie wypróbować tym bardziej że ma ciekawy skład
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
olesława



Dołączył: 24 Mar 2012
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Mar 24, 2012 7:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja też uważam, że Epikrem jest rewelacyjny na bardzo suchą skórę i każdemu będę polecać, a na suche usta maść z witaminą A Smile
Pozdro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kaliksa



Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 54

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Koło
PostWysłany: Czw Mar 29, 2012 9:36 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

sofii napisał:
warto też zajrzeć do różnych sklepików z eko kosmetykami. tam preparaty dermatologiczne są bardzo dobre i bezpieczne. mogę polecic np ecoplant-sklep.pl może znajdziesz coś dla siebie Wink powodzenia !



I tu się zgodzę. Zdaję sobie sprawę, że łuszczyca nastręcza wiele problemów, trzeba być bardzo uważnym ale może faktycznie lepszy efekt da pielęgnacja naturalnymi dermokosmetykami? Zerknij sobie też na linię dermokosmetyków Botani.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
czarnaewunia



Dołączył: 30 Maj 2012
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 30, 2012 2:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

używam epikremu i też mogę powiedzieć o nim same dobre rzeczy Smile dobrze natłuszcza i zmiękcza suchą skórę, ja mam atopowe zapalenie skóry i ciągle z tym problemy, mogę spokojnie polecić ten niedrogi krem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group