Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

dermokosmetyki na łuszczycę?

Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mandragora



Dołączył: 27 Paź 2011
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Czw Paź 27, 2011 1:08 pm    Temat postu: dermokosmetyki na łuszczycę? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od jakiegoś czasu choruję na łagodną łuszczycę, niedawno w gazecie wyborczej czytałem na temat dermokosmetyków, niestety egzemplarz gazety przepadł, a podawali ta wyniki badań i statystyki, wniosek był taki, iż u niektórych to dają dosyć dobre rezultaty jeśli chodzi o leczenie objawów choroby. Czy ktoś z was miał styczność z takimi dermokosmetykami? Co to jest w ogóle?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
waritsu



Dołączył: 29 Paź 2011
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Paź 29, 2011 5:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Córka na łuszczycę stosowała szampon leczniczy Clobex i szybko jej to pomogło, więc polecam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Bianka16



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 87

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Pon Paź 31, 2011 12:50 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pewnie,że szybko pomogło, bo to szampon ze sterydem. Jak skórę przyzwyczai się do sterydów, to już nic nie pomoże a i sama skóra przestanie reagować na kortykosteroidy dlatego dopóki się da, warto używać właśnie dermokosmetyki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mandragora



Dołączył: 27 Paź 2011
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Pon Paź 31, 2011 4:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No właśnie czytałam o tych powikłaniach po lekach sterydowych, ale zastanawiam się czy mimo wszystko nie spróbować bo trochę mi się już ta łuszczyca daje we znaki, głównie ze względów estetycznych i chciałabym jak najszybciej się jej pozbyć (zaleczyć). A z tego co piszą sterydy raczej pomagają.
Dzięki za rady na PW, sprawdziłam stronki które polecaliście, min ktoś mi napisał link do strony producenta dermokosmetyków usuwam dosyć ciekawie się prezentują publikowane tam wyniki badań, i zastanawiam się czy zainwestować w leki sterydowe czy ww. dermokosmetyki, co sądzicie?

zapoznaj się z regulaminem.
następnym razem dostaniesz ostrzeżenie.
Gosia85
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mandragora



Dołączył: 27 Paź 2011
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Sro Lis 02, 2011 5:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No dobra, to jak ja mam w takim razie zapytać o skuteczność tych dermokosmetyków skoro nie mogę podać ich nazwy Shocked , czy to o linka chodziło?
Temat dla mnie istotny więc proszę o odpowiedź.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Lis 02, 2011 8:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mandragora
nie chodzi o nazwę ale o linka do strony www
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mandragora



Dołączył: 27 Paź 2011
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Czw Lis 03, 2011 3:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podaję w takim razie nazwę:
Żel myjący 200 ml Dr Michaels (Scalp& Body Cleansing Gel)


Czytałam różne pozytywne opinie ale szukam jakiś z pierwszej ręki.
Jeśli ktoś stosował ten żel, albo inne dermokosmetyki tego producenta, proszę o info na priv albo w wątku. [/img]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kowal28



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pią Lis 04, 2011 3:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, specjalnie założyłem konto żeby się tu wypowiedzieć na temat tego producenta preparatu, chodzi konkretnie o maść. Nie są to może moje osobiste doświadczenia ale bardzo bliskiej mi osoby która stosowała ww. preparat. otóż osoba ta nie miała dużych wykwitów, oprócz jednego na nodze - więc może dlatego pomogło, w każdym razie preparat po kilkunastu dniach stosowania dał wyraźne efekty i odpukać na razie od kilku miesięcy jest spokój - wcześniej wykwit powracał regularnie. Nie dam ci oczywiście gwarancji że w twoim przypadku zadziała ale wiem że przynajmniej niektórym bardzo pomaga.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Bianka16



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 87

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Nie Lis 13, 2011 7:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie ma czegoś takiego jak uniwersalna rada dla wszystkich chorych. Jednej osobie pomoże zwykła wazelina, inna musi niestety sięgnąć po leki biologiczne, dla danej osoby zbawienne okazują się kosmetyki z minerałami z MM, dla innej z dziegciem. To, co zupełnie nie działa na kogoś, dla Ciebie może być idealne. Trzeba samemu próbować. Sterydy warto mieć w domu, tak "na wszelki wypadek". Są sytuacje gdy niestety trzeba po nie sięgnąć. Nic w nich złego jeśli używa się ich właściwie i krótko. W tej chwili w medycynie jest trend,żeby na zmiany łuszczycowe działać krótko i agresywnie. Znam przypadki zaleczenia na bardzo długi czas właśnie po takiej kuracji. W przypadku sterydów problem pojawia się, gdy trzeba używać ich przez wiele tygodni, miesięcy czy lat. Żaden z dermokosmetyków nie wyrządzi Ci krzywdy, jedynie trochę kieszeń może okazać się lżejsza. Musisz szukać sama co na Ciebie działa najlepiej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
rachamnow



Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lis 27, 2011 6:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Łuszczyca to paskudna rzecz. Stosowałem jakiś czas clobex i jestem zadowolony z efektów. Ale jak tu słusznie mówi Bianka nie na każdego wszystko podziała, ja nim trafiłem na ten lek to chyba z 10 innych musiałem wypróbować
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group