Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Depresja + niska samoocena

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
matt889



Dołączył: 28 Gru 2011
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Gru 28, 2011 6:32 am    Temat postu: Depresja + niska samoocena Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!

Mam 17 lat i po przeprowadzce do Chicago pojawilo sie cos w rodzaju depresji. Ten stan utrzymywal sie niemal bez przerwy z niewielkimi poprawami. Teraz tez nie jest dobrze. Mam bardzo niska samoocene, przez ktora prawie wcale nie mam przyjaciol. Uwazam sie za osobe brzydka i do niczego. Wydaje mi sie, ze kazdy gada ze mna z litosci. Prawie w ogole nie spotykam sie z nikim bo boje sie zapytac czy ktos gdzies pojdzie ze mna. Boje sie ze przeze mnie taki wypad bylby strasznie nudny. Do psychologa nie pojde z wiadomych chyba powodow. Chcialbym wrocic do tego stanu gdzie moja samoocena byla w miare wysoka. W latach podstawowki bylem bardzo czesto porownywany do innych, np. do kolezanki, ktora miala lepsze oceny, bylo tak "Co ta sasiadka powie, ze ona ma lepsze oceny niz ty" czy cos takiego. Prosze o rady jak ztego wyjsc! Dziekuje!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Gru 28, 2011 2:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Do psychologa nie pojde z wiadomych chyba powodow.

tzn z jakich?

masz kogoś z kim możesz szczerze porozmawiać?
kogo oceny się nie boisz lub kogo ewentualną krytykę mógłbyś przetrawić?

a jeśli nie terapia to może chociaż leczenie antydepresantami?
choć nie wiem w jakiej sytuacji jesteś i czy masz dostęp do specjalisty, względnie lekarza rodzinnego?

a co z powrotem do kraju? bierzesz taką opcję pod uwagę?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
matt889



Dołączył: 28 Gru 2011
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Gru 28, 2011 9:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z jakich powodow? To moze tak, jak zwykli ludzie, ktorzy nigdy nie mieli problemow, ktore wymagalyby wizyty u psychiatry odbieraja ludzi, ktorzy chodza do takich lekarzy? Czy nie mysla oni przypadkiem, o takiej osobie jak o jakims psychopacie? Nawet jesli nie boja sie takiej osoby to i tak sobie cos innego pomysla. Jak juz wspomnialem to brakuje mi przyjaciol, mam taka osobe, ktora ma niemal identyczny problem co ja ale ona mieszka w Polsce. Mozesz powiedziec cos wiecej o tych antydepresantach, czy one mi nie zaszkodza, chodzi o jakies otumanienie czy cos. Czy sprzedadza mi je bez recepty? O powrocie do kraju mysle bardzo czesto, ale tutaj jestem w drugiej klasie liceum, poziom jesc o wiele nizszy. Wiec w Polsce bym sobie nie poradzil czyli zostalaby tylko praca, wiec wyboru nie mam, musze tutaj zostac.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Gru 29, 2011 2:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

matt889
nie. antydepresantów nie dostaniesz bez recepty.
są wprawdzie tabletki ziołowe poprawiające nastrój (podobno) ale nie wiem czy działają one czy siła podświadomości. są to leki zawierające wyciąg z ziela dziurawca- dostępne w aptece lub sklepie zielarskim bez recepty.
a czy musisz komuś mówić, że chodzisz do psychiatry i psychologa?
przecież nie masz obowiązku tego nigdzie zgłaszać.
poza tym prowadziłam kilka lat temu badania na temat stereotypów wobec osób korzystających z pomocy psychiatry i psychologa i na ponad 400 osób ankietowanych na palcach jednej ręki można policzyć osoby które uprzedzenia wykazywały.

antydepresanty na początku leczenia mogą otumaniać, ale z czasem ten efekt mija. i stan psychiczny się poprawia.
zażywane zgodnie ze wskazaniami lekarza są bezpieczne- zwłaszcza te z grupy SSRI (najnowsza grupa leków przeciwdepresyjnych powodująca najmniej skutków ubocznych).
matt889 napisał:
O powrocie do kraju mysle bardzo czesto, ale tutaj jestem w drugiej klasie liceum, poziom jesc o wiele nizszy. Wiec w Polsce bym sobie nie poradzil czyli zostalaby tylko praca, wiec wyboru nie mam, musze tutaj zostac.

siedzisz tam tylko ze względu na szkołę?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
matt889



Dołączył: 28 Gru 2011
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Gru 29, 2011 8:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Miedzy innymi ze wzgledu na szkole, takze przez prace rodzicow. Wiem, ze pojscie do psychologa pomogloby mi ale nie wiem jak mam to zorganizowac. Nie powiem przeciez, "mamo tato zwariowalem".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pią Gru 30, 2011 2:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

rozumiem.
a nie możesz po prostu powiedzieć "mamo, tato nie radzę sobie i potrzebuję pomocy" ?
jeśli jednak chcesz się wstrzymać na razie z sięgnięciem po pomoc specjalisty to bardzo prostym sposobem na poprawę nastroju jest regularne uprawianie ćwiczeń fizycznych- najlepiej aerobów (czyli bieganie, szybki marsz, pływanie). regularne i odpowiednio długo trwające (min 30 minut) ćwiczenia powodują wydzielanie endorfin- tzw. hormonów szczęścia.

pomóc też może zapisanie się na jakieś dodatkowe zajęcia. rozwijanie hobby. doskonalenie umiejętności. wszystko żeby tylko nie siedzieć samemu w czterech ścianach . wiem, że to trudne ale musisz wyjść do ludzi. w przeciwnym razie zaczniesz się jeszcze bardziej pogrążać a wtedy na pewno nie obejdzie się bez ingerencji specjalistów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
julietlove



Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 42

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: sudan
PostWysłany: Sro Lip 25, 2012 10:14 am    Temat postu: witam. dobry dzień! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam. dobry dzień!
Nazywam się Julia, widziałem dzisiaj swój profil i stał zainteresowanych, proszę wysłać mi e-mail teraz w moim e-mail tutaj (juliet.kabashi@yahoo.com), tak aby można było wysłać Ci moje zdjęcia i powiedzieć wam więcej o mnie ... Pamiętaj, na odległość lub kolor i wiek nie ma znaczenia, ale miłość sprawach przydzieleniu w życiu ..Proszę pamiętać, aby wysłać mi e-maila w mojej skrzynce (juliet.kabashi@yahoo.com) z miłości Julii ,
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group