Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

D-dimery

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marlens



Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 24, 2009 12:06 pm    Temat postu: D-dimery Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie, robiłam ostatnio badania i wyszedł mi 6 razy większy poziom D-dimerów niż powinien być i niestety stale rośnie... Byłam u kardiologa i chirurga naczyniowego i nie stwierdzono żadnej zakrzepicy, nie jestem też w ciąży. Czy wie ktoś może jakie choroby mogą powodować taki wzrost D-dimerów, bo sama chciałabym poszukać w różnych książkach, ale niestety nie wiem jak na razie czego się "złapać"?
Pozdrawiam serdecznie i z góry dzięki za odpowiedzi Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
asas



Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 6:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

6 razy to znaczy ile one wynoszą? Bo norma jest w zależnosci od jednostki 5 lub pięśset, ale teżza leży od labolarorium. 6 razy to trochę dużo... za dużo. Wynik ok 2 tyś (przelicz sobie na innych jednostkach) może powodować zakrzep. Czy bierzesz tabl. anty? dlaczego wykonałaś to badanie, co się działo? Na jakiej podstawie stwierdzono, że nie grozi ci zakrzep?
ja bym tego tak nie zostawiła na Twoim miejscu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Marlens



Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Kwi 04, 2009 2:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Norma jest 0.5, ja mam 3.2. Tabletki biorę, jednak w ulotce nie ma napisane, że powodują zwiększoną ilość D-dimerów.Badania na D-dimery robiłam,bo zaczęła mnie boleć ręka i pomyśleliśmy, że to właśnie zakrzepica. Ginekolog mówi, że tabletki anty nie powodują wzrostu ich ilości. Papierosów nie palę, więc ich ilość powinna być normalna. Miałam robione echo serca, nic nie wykazało, byłam u chirurga naczyniowego i też nic nie wykazało. Tętnice i żyły wyglądają dobrze. Niedługo będę szła jeszcze do immunologa i może on coś poradzi, ale może wiesz jakie choroby mogą powodować taki wzrost D-dimerów... Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Nie Kwi 05, 2009 12:04 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a robiłaś tomografię komputerową głowy z kontrastem i/lub MRI?
jeśli chcesz uzyskać jakieś informacje to sięgnij do słownika lekarskiego, encyklopedii medycznej czy poradnika lekarza rodzinnego. niestety autorów nie pamiętam- nie dam też sobie ręki uciąć czy takie tytuły rzeczywiście są czy mi się coś pomyliło Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
asas



Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 08, 2009 12:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wiem co może powodować podniesienie d-dimerów, ale ja miałm lekko podnesione i natychmiast kazali odstawić tabletki anty. tyle mogę Ci napisać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group