Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Czyszczenie uszu u dziecka

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lipstick



Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Sulejówek
PostWysłany: Pią Lut 25, 2011 12:44 pm    Temat postu: Czyszczenie uszu u dziecka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Proszę o poradę dotyczącą czyszczenia uszu dziecka. Moja Karola jest strasznie ruchliwa, patyczki lub ampułki odpadają. Co polecacie innego?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
beti.wawa



Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 25, 2011 7:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

najszybszą i najskuteczniejsza metodą jest środek do czyszczenia ucha w sprayu ten, którego używam dostaje bez problemu w rossmanie, rozpuszcza woskowinę i oczyszcza ucho no i wygodnie się aplikuje. nie trzeba przechylać głowy ani nic z tych rzeczy. nie pamiętam nazwy w tej chwili bo wyrzuciłam pudełko, ale z tego co kojarzę to jest w pomarańczowe i niebieskie wzory, z obrazkiem ucha.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lipstick



Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Sulejówek
PostWysłany: Sob Lut 26, 2011 1:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O właśnie głównie o aplikację mi chodzi! Żeby była łatwa gdyż te ampułki to zupełnie nie do użycia. A od jakiego wieku tego można używać zapomniałam zapytać??Ponieważ to głównie dla dziecka chcę kupić…
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
beti.wawa



Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lut 27, 2011 11:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

środek jest dla dzieci od 3 mies życia tak więc bez obaw
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
doradcadm



Dołączył: 15 Maj 2012
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Wto Maj 15, 2012 6:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Uszu ani nosa nie należy czyścić patyczkami (ani u dorosłych, ani tym bardziej u dzieci), bo można spowodować uszkodzenie ważnych struktur (np. błony bębenkowej w uchu). Do czyszczenia powinno się używać specjalnych preparatów, najwygodniejsze są te w sprayu, bo jedno psiknięcie dawkuje odpowiednią ilość preparatu. Potem można ew. oczyścić z zewnątrz wacikiem, ręczniczkiem to co wypłynęło.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Snejpi



Dołączył: 18 Lut 2016
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 03, 2017 2:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kurcze mam u siebie ten sam problem. Do tego mocnego alergika. Polecacie coś do czyszcenia co by było w pełni bezpieczne?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tigerek



Dołączył: 18 Lut 2016
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lut 06, 2017 3:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Snejpi napisał:
Kurcze mam u siebie ten sam problem. Do tego mocnego alergika. Polecacie coś do czyszcenia co by było w pełni bezpieczne?


Jeśli alergik to większość preparatów już góry musisz wykluczyć, najlepiej by było coś takiego w pełni naturalnego co nie uczuli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Snejpi



Dołączył: 18 Lut 2016
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 07, 2017 12:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tigerek napisał:
Snejpi napisał:
Kurcze mam u siebie ten sam problem. Do tego mocnego alergika. Polecacie coś do czyszcenia co by było w pełni bezpieczne?


Jeśli alergik to większość preparatów już góry musisz wykluczyć, najlepiej by było coś takiego w pełni naturalnego co nie uczuli.


No tak to pewnie dostanie czegoś takiego graniczy z cudem. A na eksperymenty to trochę nie mam ochoty jeśli chodzi o dziecko ;(
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tigerek



Dołączył: 18 Lut 2016
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 08, 2017 2:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Snejpi napisał:
Tigerek napisał:
Snejpi napisał:
Kurcze mam u siebie ten sam problem. Do tego mocnego alergika. Polecacie coś do czyszcenia co by było w pełni bezpieczne?


Jeśli alergik to większość preparatów już góry musisz wykluczyć, najlepiej by było coś takiego w pełni naturalnego co nie uczuli.


No tak to pewnie dostanie czegoś takiego graniczy z cudem. A na eksperymenty to trochę nie mam ochoty jeśli chodzi o dziecko ;(


Musisz wybrać się do apteki, podpytać o coś dokładnie, panie Ci pomogą Wink Zapytaj może o voskolix z tego co w necie można znaleźć to ma bezpieczny skład na stronce mają napisane że nie ma konserwantów, naturalny i bez wody. Wypadałoby zapytać o jego działanie pań farmaceutek, na pewno wiedzą więcej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Snejpi



Dołączył: 18 Lut 2016
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lut 09, 2017 2:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki, właśnie z myślą o nim poszłam. W aptece powiedzieli że jeśli chodzi o problemy alergiczne to to najlepszy wybór, bo to sama farmaceutyczna oliwa z oliwek, nie ma szans uczulić. Także dziękuję bardzo za pomoc Wink Wczoraj na noc zapuściłam Michasiowi, nie skarżył się na żadne dolegliwości. Nadmiar odcisneliśmy chusteczką. Przynajmniej nie skarżył się na zatkane ucho i ból z pieczeniem jak po ostatnich kroplach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group