Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Czyraczność

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
victim



Dołączył: 11 Mar 2013
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: pomorskie
PostWysłany: Pon Mar 11, 2013 3:04 am    Temat postu: Czyraczność Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, od 7 miesięcy borykam się z dużym problem - podejrzewam tutaj czyraczność. Nękają mnie bolesne guzki wypełnione ropą. Co około 3 tygodnie pojawia się u mnie guzek wypełniony ropą z czopem martwiczym - najczęściej pojawiają się po goleniu. Ten rodzaj jednak, rzekłabym jest moim "ulubionym", ponieważ w tej sytuacji zawsze pomagam sobie środkami typu maść tormentiol i z łatwością ropę mogę usunąć. Nie dają mi jednak spokoju guzki, które pojawiły się około pół roku temu - jeden wielki na pośladku oraz 4 między piersiami. W końcu nie golę tych miejsc... Owe mimo wszystkich możliwych metod nigdy nie wydostały się na zewnątrz, rosną i maleją! I tak bez końca... Wszelkie próby "wyciągnięcia" na nic się zdały. Co około miesiąc bądź dwa rosną do dużych rozmiarów, by po 5 dniach znów dać o sobie zapomnieć. Jakie mogą być przyczyny? Muszę nadmienić, że od około półtora roku niemal dzień w dzień spożywam duże ilości alkoholu (najczęściej 4-5 piw) oraz jestem nałogową palaczką. No i cóż... niewiele jem. Mam również pewne obawy czy wirus HIV nie jest przyczyną, na ten moment nie wiem czy jestem zakażona ponieważ ostatnie testy wykonałam rok temu. Wobec tego również aż na język ciśnie mi się pytanie - czy pół roku po ewentualnym zakażeniu wirus HIV mógłby spowodować czyraczność? Ponieważ z tego co wiem wirus HIV poza objawami grypopodobnymi długo nie daje o sobie znać... Bardzo zależy mi na podpowiedzi od czego zacząć...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pasta



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 285

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 31 podziękowań w 31 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Wto Mar 12, 2013 6:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czyraków w żadnym wypadku nie można wyciskać! Więc nie próbuj tego więcej... !
należy stosować kompresy ichtiolowe w ostateczności trzeba udać się do lekarza i zastosowany będzie specialny zabieg chirurgiczny:/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group