Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Czy zakładanie cewnika jest bolesne?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kaskas



Dołączył: 26 Gru 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Gru 26, 2006 7:34 pm    Temat postu: Czy zakładanie cewnika jest bolesne? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej.
Powiedzcie mi czy zakładanie cewnika jest bolesne czy bezbolesne?
2 koleżanki miały cesarkę i miały zakładany cewnik i mówiły ze jest to bardzo bolesne, natomiast mama i teściowa i mówią ze jest prawie bezbolesne.
Proszę i waszą opinię
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Wto Gru 26, 2006 7:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie jest bolesne, jest co najwyzej nieprzyjemne.

Wybacz wlozenie rurki do cewki moczowej niej est naturalna czynnoscia i wiarze sie z pewnym lekkim dyskonfortem.

Lecz nie jest bolesne, czy tez strasznie uciazliwe.
A jesli lekarz zadecyduje o zastosowaniu cewnika nie nalezy stawiac duzych oporow Wink to bezcelowe Wink kilka sekund troche nieprzyjemnosci i po klopocie Wink

To tak jak z pobieraniem krwi, nie jest straszne no ale bez potrzeby raczej nikt go nie robi Razz

Nie ma sie czego obawiać. Pielegniarki które zakłądają cewniki mają wprawę i wiedzą doskonale jak to wykonać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agusia39



Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 780

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Wto Gru 26, 2006 8:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wszystko zależy jak zabieg jest przeprowadzony - jeżeli pożadnie,z doświadczeniem i delikatnie - to będziesz czuła tylko dyskomfort

w innym przypadku może to być bolesne - a niestety obecnie mało kto przejmuje sie pacjentem Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gosik77



Dołączył: 20 Paź 2006
Posty: 80

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Gru 26, 2006 11:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak tylko wtrące.. cewnik zakłada lekarz.. wyciąga pielegniarka..ale zakłada zawsze lekarz!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Sro Gru 27, 2006 1:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mialam zakladany cewnik przez pielegniarke i wyjmowany tez.A bólu nie czulam,tylko takie dziwne uczucie jak by chcialo mi sie siku,nie bolesne,ale bardzo nieprzyjemne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Sro Gru 27, 2006 1:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gosik77 napisał:
tak tylko wtrące.. cewnik zakłada lekarz.. wyciąga pielegniarka..ale zakłada zawsze lekarz!


tutaj sie nie zgodze!!! cewnik nie zawsze zaklada lekarz.. jezeli chodzi tu o mezczyzne to tak powinno byc- powinien zalozyc go lekarz ale w rzeczywistosci roznie to bywa...a jezeli chodzi o kobiete to lekarze bardzo zadko zakladaja cewnik.. robi to zazwyczaj pielegniarka albo polozna.... sama nawet bardzo czesto widzialam to na paraktykach i bardzo czesto sama cewnikowalam Smile

a jezeli chodzi o pytanie czy jest to bolesne... to jezeli jest wykonane cewnikowanie delikatnie to nie jest to bolesne.. raczej czuje sie lekki dyskomfort:) pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sysia



Dołączył: 13 Lut 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: rzeszow
PostWysłany: Wto Lut 13, 2007 10:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja tylko dodoam , ze to nie jestem prawda ze cewnik zalkada lekarz , cewnik zaklada położna ,!!!
---- edit by Paweł:
Pisz maksymalnie 3 znaki interpunkcyjne koło siebie (wykrzykniki).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Wto Lut 13, 2007 11:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

sysia napisał:
Ja tylko dodoam , ze to nie jestem prawda ze cewnik zalkada lekarz , cewnik zaklada położna ,!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


fakt Smile juz o tym napisalam hehe Very Happy dobrze ze ktos mnie poparl Smile pzodrowki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karotka



Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Pabianice
PostWysłany: Nie Mar 25, 2007 11:29 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tez mialam cesarke i nie czulam jak mi zakladaja cewnik bo akurat mialam skurcz ale nie przejmuj sie jesli nawet poczujesz cos to tylko przez chwilke. Przy zakladaniu pomysl o czyms innym to pomaga.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 11:43 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hmmm fakt cewnik zakłada położna i wyciąga również. Zakładania nie czułam bo byłam wykończona skurczami a wyciąganie w ogóle nie bolało.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group