Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

czy wkładka antykoncepcyjna mogła nie zadziałać?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
asas



Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 10, 2011 1:44 pm    Temat postu: czy wkładka antykoncepcyjna mogła nie zadziałać? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam wkładkę mirena od roku. ginekolog przepisał mi na 21 dni estrofem czyli sztuczny estrogen, ponieważ mam długie plamienia. Podczas brania estrofemu nie zabezpieczałam się dodatkowo, lekarz nic na ten temat nie wspomniał. Teraz zastanawiam się czy estrofem mógł obniżyć skuteczność antykoncepcyjną mireny, która jak wiadomo zawiera progesteron, który ma nie dopuścić do zapłodnienia? Z jednej strony progesteron z mireny,a z drugiej strony stymulujący jajeczkowanie estrofem...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Sty 12, 2011 12:12 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Estrofem nie stymuluje owulacji...Jest to lek stosowany w hormonalnej terapii zastępczej gdy u kobiet najczęściej po menopauzie występuje niedobór estrogenów.

Nie powinien wpływać na ochronę antykoncepcyjną.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
asas



Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 12, 2011 12:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziękuję za odpowiedz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group