Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

czy to zapalenie opon mózgowych??

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
iwoncia



Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Gru 18, 2005 6:43 pm    Temat postu: czy to zapalenie opon mózgowych?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam silne bóle głowy ,szczególnie z tyłu.Boli mnie przy ruchach głową ,przy kaszlu.Nie potrafię schylić głowy w dół ,bo wydaje mi się ,że mam za krótką szyję a dodatkowo wzmaga to ból,przy obracaniu na boki mam również nasilony ból.Nie mam temperatury większej niż 37 .W ogóle głowa boli jakoś dziwnie.Zaczynam się bać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
root



Dołączył: 17 Sie 2005
Posty: 168

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Nie Gru 18, 2005 9:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem to zapaleniu opon mózgowych towarzyszy gorączka. Ale być może to nie reguła. Takie objawy to może być równie dobrze przewianie. Wystarczy wyjśc ma mróz bez czapki lub stać w przeciągu. Często takie objawy sa rano, kiedy w nocy w czasie snu miało się głowę ułożoną w nieprawidłowej pozycji. nie napisałś czy wcześniej chorowałaś np. na jakieś przeziębienie lub grypę - jeśli nie doleczyłąś tych chorób to są możliwe powikłania. Może być to też tzw. poszczał - w taki przypadek często wymaga zaszczyku rozkurczającego - powodem może być to co powyżej napisałem albo jakiś duży stes. Ale nie ma co mysleć o najgorszym. Poleż troche w domu jeśli możesz i nie wystawij się na mróz i wiatr - jeśli sytuacja będzie sie pogarszać to nie zwlekaj z pójściem do lekarza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
iwoncia



Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Gru 19, 2005 4:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za odpowiedż, trochę mi ulżyło .Jutro pójdę do lekarza .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group