Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Czy to tylko frustracja?

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
emid



Dołączył: 06 Paź 2006
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Paź 06, 2006 10:25 am    Temat postu: Czy to tylko frustracja? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam.
jestem nowy na tym forum, jest to mój pierwszy post.
piszę, bo potrzebuję rady. nie wiem czy trafiłem w odpowiednie miejsce, bo problem jest dość poważny, a to forum ma chyba charakter raczej psychologiczny. mam nadzieję, że będziecie mi w stanie pomóc, a może ktoś z was miał podobne doświadczenia.
sprawa członka mojej rodziny. to co się z nim dzieje znam tylko z relacji matki, więc właściwie niewiele wiem. mówiąc krótko człowiek oszalał. jest potwornie wściekły, nie do poznania, każda interwencja ze strony dzieci i żony kończy się przemocą. ponoć bije ich bez opamiętania. chce się wyprowadzić do pustego mieszkania w którym mieszkał w czasach młodości (nie jest to daleko, około kilometra). jest pełen frustracji, rozgoryczenia i pretensji do wszystkich. stało się to już nie pierwszy raz. kilka razy miał już takie napady, ale chyba krótsze, co około pół roku. zwykle jest spokojnym i zrównoważonym człowiekiem. jest chory, po dwóch zawałach, z bypassami, miażdżycą i cukrzycą. w czasie napadu jest w takim napięciu, że boimy się, że może tego nie wytrzymać i umrzeć. nie chce słyszeć o pomocy psychiatry. psychiatra powiedział jednak, że w razie potrzeby może sam do niego przyjść.
co radzicie w takiej sytuacji? co robić i skąd takie ataki i zaburzenia mogą się brać?
pozdrawiam.


---------edit by kobieta--------

Prosze pisac takie tematy postow ktore odzwierciedlaja bardziej szczegolowo tresc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agusia39



Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 780

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pią Paź 06, 2006 10:30 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

trudno powiedzieć z kąd to sie wzieło - nie podajesz jak przeiega jego codzienne życie,czy ma jakieś problemy.

MOże zwyczajnie jest to flustracja z powodu własnego życia - jak piszesz jest chory i to poważnie - prawdopodobnie dochodza do tego tez inne problemy.

Nie wiem jak jest w domu - może problem tkwi tez w nastawieniu najbliższej rodziny do niego.



Jak dla mnie pomysł z przeprowadzką jest dobry - jest bardzomożliwe ze w samotności te emocje ucichna,ze przemyśli wszystko na spokojnie i powróci do normalnego życia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emid



Dołączył: 06 Paź 2006
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Paź 06, 2006 10:33 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to nie jest frustracja. to jest choroba. on teraz jest innym człowiekiem. nie jest sobą. to jest poważne zaburzenie.
zwykle prowadzi spokojne życie. sprawiają wrażenie normalnej, kochającej się rodziny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agusia39



Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 780

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pią Paź 06, 2006 10:34 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

flustracja nie objawia sie ciagłym krzykiem i niezadowoleniem - czesto wystepuje napadowo.

I przy dłuższym trwaniu można nazwac to choroba.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emid



Dołączył: 06 Paź 2006
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Paź 06, 2006 10:59 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

rozumiem.
a czy może mieć związek z chorobą układu krwionośnego? chodzi mi o związek somatyczny (nie wiem czy dobrze to ująłem) nie psychiczny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agusia39



Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 780

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pią Paź 06, 2006 11:05 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

trudno mi tutaj odpowiedzieć gdyż nie jestem lekarzem - ale przypuszczalnie to nie - nie przypominam sobie jakiegokolwiek przypadku takich zaburzen powiazanego z problemem układu krwionośnego - to ma jedynie wpływ na przebyty zawał .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Patrycja2222
Gość









PostWysłany: Pią Paź 06, 2006 10:43 pm    Temat postu: witaj Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mysle,ze czlonek twojej rodziny przechodzi bardzo trudny okres w jego zyciu z ktorym niestety nie moze sobie sam poradzic,daje znaki przez agresie (np).ze potrzebuje pomocy,lecz gdy wy probujecie mu w jaki kolwiek sposob pomoc on odpycha ja sam nieswiadomie.
Napewno graja role inne problemy o ktorych moze nie wiecie.Moze twoj czlonek rodziny nie widzi dalszego wyjscia z sytuacji ktora go otacza i chce uciec od codziennosci,dlatego potrzebuje samotnosci i tego mieszkania.moze to dobry wybor,
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group