Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Czy to ... moze popsuc oczy ??

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
luki
Gość









PostWysłany: Pią Sty 27, 2006 3:08 pm    Temat postu: Czy to ... moze popsuc oczy ?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czesc,mam do was wazne pytanko jak tylko ot przeczytacie to odp,otoz chodzi mi o zamazane niewyrazne lekko obrazy czy tez czcionki (m.in w grach)Czy to moze popsuc oczy ??gry bede na to patrzyl ??



Jezeli jeszce nie wiesz o co mi chodzi to juz tlumacze,otoz niedawno sobie zaklupilem monitor lcd 8 ms i jak gram tzn jak sie poruszam w grach m.in biegne itp. to leciutko mam zamazane texstury tak minimalnie ale to widoczne,i jak na to bede patrzyl to czy oczu mi sie popsuja??

Sorry moze to glupie pytanie ale mam shize na to i bardzo prosze o odp(e.g ci co graja w diablo 2Razz to wiedza np jak postac biegnie to nazwy przedmiotow sa zamazane leciutko dopiero jak sie przesanie biec to jest git)
Powrót do góry
Netka



Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 238

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Dąbrowa Górnicza
PostWysłany: Pią Sty 27, 2006 3:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od dłuższego siedzenia przy komputerze wzrok może się popsuć i nie ważne czy zamazuje Ci się obraz podczas biegania w grze,czy też nie.Życze zdrowia a przede wszystkim ostrości widzenia Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
luki
Gość









PostWysłany: Pią Sty 27, 2006 4:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ok,ale te czcionki w grach jak biegne to widac tak jakbym mial jakies bryle i zamazane lekko wiesz o co chodzi , ale mowisz ze to nie ma znaczenia ?no ok,slyszalem ze lcd nie psuja oczu tak bardzo jak crt....

Ja i tak dlugo mam kompa cos ponad 6 lat (6 lat gralem na zwyklym crt 15 cali)i okulista ostatnio mi wykryl lekka nadwzrocznosc,i bede miec okularki i jak myslisz jak bede miec okularki to juz oczy nie powinny sie psuc?nie maja prawa??

nawet te zamazanie(ale te zamazanie w grach zalezy od czasu reackji (ms)
Powrót do góry
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Pią Sty 27, 2006 4:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze "wbijać i odp" nie jest grzeczną formą Wink radził bym na to uwarzać Wink

Po drogiej jako technik eletronik informatyk moge ciebie poinformować ze zamazane kontury nie są spowodowane odświeżaniem monitora Wink więc te 8 ms (mili sekund) nie ma tutaj wpływu.

Wzrok psuje sie powoli i w małym stopniu, dlatego jest to niebiezpieczne. Gdy zaczyna coś sie dziać ze wzrokiem w przeciągu tygodnia jesteśmy w stanie to zauwazyć ale jeżeli stopniowe pogarszanie sie ostrości widzenia trwa przez 4 lata to już trudniej.

Wzrok ogolnie "psuje sie" gdy nadwyrężamy go. Może być to różnie, czytanie w niedostatecznym świetle, małe literki, szybkie zmiany kolorów i natężenia jasności, patrzenie przez długi czas blisko lub w dal itd. Oczy są wstanie odpoczywać ale trzeba dać im na to szanse. Na zanik ostrości przy monitorze dobry sposób to przerwy co jakiś czas i popatrzenie przez około 5 min gdzieś daleko. Za okno naprzykład.

Okulary to nie cudowna bariera Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
luki
Gość









PostWysłany: Pią Sty 27, 2006 4:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sorry pawełku za to "wbijac i odp",niedawno sobie zaklupilem monitor lcd 17 (8ms) wsumie na gry bo jestem maniak,i jak zobaczylem te lekkie zamazania to sie wkurzylem troche i chcialem jak najszybszej odpowiedzi takze wybacz mi za to,i prosze cie zebys mi cos doradzil jeszce....
Powrót do góry
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Pią Sty 27, 2006 4:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Istieje cos takiego jak "antyrefleks" stosowany teraz powszechnie (mał kto wie że to technologia kosmiczna z lat 70 -tych Wink )

Odbija nadmiar światła tak że wzrok sie nie męczy, polecane jest to kierowcą, informatyką, mozna go zamówić odrazu robiąc okulary bądz też iść do optyka i nałożyć ten antyrefleks na juz gotowe okulary. To nie żadne przyciemnienie ani nic z tych rzeczy, czasem można zaobserować jedynie ale to stojąc z boku gdy ktoś ma założone takie okulary że nagle przejdą na nieco zielonkawy kolor, tak jak by kawalek tenczy sie odbil w nich. To właśnie działanie antyrefleksu, dla osoby noszacej efekt jest taki że żadko kiedy światlo go oślepi (oczywiście ma to swoje granice) ale jest bardzo skuteczne u kierowców gdzie nawet samochód nadjezdzający z przeciwka na dlugich światłach nie jest wstanie ich oślepić.

Koszt antyrefleksu to jakieś 50 do 100 zł. wzależności od optyka (to cena która znam ale przy wyrobieniu nowych szkieł czyli cena szkła + te 50 - 100 zł za antyrefleks + oprawki) nie wiem jaki koszt jest nalożenia antyrefleksu na już gotowe okulary.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
luki
Gość









PostWysłany: Pią Sty 27, 2006 4:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeszce chcialbym jednej odpowiedzi od was:

Czy?
lekkie zamazanie w monitorze ,a lekkie zamazania na obszar prawdziwy poprzez uzywanie niewlasciwych okularow to to samo czy to jedna wielka różnica ....?

Bo wiem ze jak sie nosi okulary niewlasciwe dla swoich oczu i widzi sie obszar zamazany to to psuje oczy,a nie wiem jak z monitorem....
Powrót do góry
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Pią Sty 27, 2006 6:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Założenie na chwile okularów od kogoś nie grozi ślepotą Wink Ale owszem noszenie niewłaściwych okularów działa poprostu szkodliwie. Oko jest tak sprytne że zawsze stara sie aby obraz był jak najleprzy, jeżeli okulary nie poleprzają a wręcz pogarszaą obraz to oko musi sie bardzie starać, a po pewnym czasie przyzwyczai sie do złego ustawienia soczewki.

okulary korekcyjne (czyli lecznicze) często niec sciemniają obraz. to naprawde nieduża różnica, która poprostu występuje ale nie włpywa na wzrok.

Gdy zaczyna nosić sie okulary ta gdzieś od 1 dioptri (bo mniejsze wartości nie powinny tego powodowac) powinno sie zaczynać od paru godzin (jeżeli to okulary do noszenia na codzień) mogą wystąpić bóle głowy, zawroty głowy, ogólne zmęczenie. Wzrok i cały organizm musi sie przyzwczaić do tego że obraz jest poprawny. Okulary na codzień powinno sie nosić na codzień a do czytania czy patrzenia blisko lub w dal w danej sytacji. Nie można sobie od tak określać kiedy nosze a kiedy nie. Jest tak duży rodzaj oprawek że nie ma problemu z wyglądem. Często ludzie nawet kupują okulary ze zwykłmi szkłami (nie korekcyjnymi) aby ładniej wygladać Wink

Jest też możliwość noszenia szkieł kontaktowych - jak kto woli, dokładne informacje udzieli optyk bądz okulista. (okulista to lekarz a optyk to osoba zajmująca sie tylko wyrobem szkieł oraz oprawkami Smile - czasem jest to mylone dlatego wole to dodać Smile )

A tak osobiście to jajuz bym nie zrezygnował z okularów bo nosze je od 1 klasy podstawówki i gdy ich nie mam na nosie to czuje że czegoś mi brakuje Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
luki
Gość









PostWysłany: Pią Sty 27, 2006 6:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hehe,pawle a co z monitorem ? tzn te lekkie zamazanie m.in w grach to nic nie popsuja wzroku ?

Ja wlasnie bede miec okulary korekcyjne tzn do kompa do TV do czytania i pisania,poniewaz mam lekka nadwzrocznosc.

A'propos zmeczenia oczu od zmiany monitora mam tak ze czesto mi sie patrzy w jeden punkt tak jakby oczy byly zmeczone albo chce mi sie spac nawet jak sie wyspie i od razu na kompa to po godzinie juz odczuwam sennosc mozliwe ze to od tego swiatla ktore wczesniej wspomniales?
Powrót do góry
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Pią Sty 27, 2006 6:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zmiana monitora może wywoływać senność zmęczenie ból głowy. Powinno to minąć za jakiś czas gdy sie przywyczaisz.

No ten rozmazany obraz po pierwsze wkórza Razz z czym sie chyba zgodzisz po drogie może męczyć wzrok. Może być to przyczyną jego osłabienia.

Najlepiej było by gdybyś zniwelował to, w tedy problem z glowy Wink Lepiej nie przesadzać z czasem, jeżeli dlugo grasz to lepiej żeby nie był to długo. Ciężko mi jest odpowiedzieć Ci czy tydzień czy miesiąc można tak pociągnąć bez większych konsekwęcji, to kwestia indywidualna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group