Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Czy to kandydoza (grzybica) ?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
noipupa



Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Mar 21, 2009 2:08 am    Temat postu: Czy to kandydoza (grzybica) ? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Od początku tygodnia źle się czułem, objawy zwykłego przeziębienia. Od bodajże czwartku strasznie boli mnie gardło, język, podniebienie, mam katar, kaszel. Poza tym zauważyłem, że mój język jest bielszy, niż mi się zawsze wydawało. Do tego wyskoczyły mi krostki.
Czytając wypowiedzi i komentarze na różnych forach wyszukałem objawy, które mam od dłuższego czasu, a mogłyby na kandydozę wskazywać.
1. Od małego miałem problemy z migdałami (mam teraz 16 lat). Miałem je powiększone, miałem mieć wycięte, jednak wszystko jakoś przeszło i sprawa się uspokoiła (niby). Od jakiegoś roku ciągle męczy mnie coś w gardle, coś mi przeszkadza, muszę sobie odchrząknąć. Poza tym czuję taką suchość w gardle. Byłem z tym kilka razy u lekarza, jednakże za każdym razem stwierdzał, że migdały są w porządku, no i przyczyna niekomfortu w gardle nie została odnaleziona.
2. Znalazłem również na forach powiązanie kandydozy z helicobacter pyroli. Moja siostra miała z tym problem. Zaczęło się od strasznych bólów brzucha. Wylądowała w szpitalu. Była jednak leczona prywatnie u naprawdę dobrego gastrologa (bodajże najlepszy w Łodzi). Ostatnio na badaniach wyszło jej źle coś trzyliterowego (na A, jednak teraz nazwy nie podam, mama śpi ). Siostra bierze teraz jakieś antybiotyki na to.
W każdym bądź razie przedstawiłem problem siostry, bo może Helicobacter ma jakieś związki rodzinne. W każdym bądź razie jak miałem test na to jakiś rok/półtora temu, to wszystko w normie było.

Znalazłem jeszcze najczęstsze przyczyny i objawy kandozy, więc wymienię te, które u mnie występują.
PRZYCZYNY
• alkohol (lubię od czasu do czasu wyjść sobie z kolegami na piwko )
• dieta
bogata w proste weglowodany (ziemniaki, pieczywo) (strasznie dużo białego pieczywa jem)
• stres i wyczerpanie, brak snu i wypoczynku
• naduzywanie cukru

OBJAWY
• trądzik młodzieńczy
• biały język
• brak koncentracji
• ciagle zmeczenie

PS. zażywam również czasami drożdże z gotowaną wodą (przeciwko trądzikowi)

Narazie tyle oprócz wcześniej wymienionych zauważyłem.
[ No i straszna suchość w gardle ;/ ]

Tekst pisany w pośpiechu, więc narazie tyle przedstawiłem.
Proszę o zadawanie pytań w celu wyciągnięcia ode mnie więcej informacji, które mogłyby być pomocne w internetowych zdiagnozowaniu choroby
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sob Mar 21, 2009 2:47 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zrób sobie morfologię i wymaz z gardła. Wszystko się wyjaśni...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group