Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Czy to grzybica?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
L.



Dołączył: 22 Lip 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lip 22, 2007 6:13 pm    Temat postu: Czy to grzybica? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
mam taki problem: w sobote rano pojawiły mi się liczne krostki na stopach (palce, przestrzenie między palcami, wierzch stopy, boki, podeszwa) są czerwone i raczej nie pieką. Dziś zauważyłam, że podobne wyskoczyły mi na rękach (tylko, że są bardziej 'cielistego koloru').
Tak to wygląda na 'gorszej' stopie:

http://img266.imageshack.us/img266/8060/p1030349ob7.jpg

W piatek wieczorem nic niezauważyłam, a rano coś takiego (nawet trochę gorszego). Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie ale w piątek się opalałam. Zastanawiam się czy to grzybica, ale z tego co czytałam to chyba nie zajęła by całej stopy. Są jakieś sposoby, żeby się tego pozbyć?
Mam nadzieję, że na zdjęciu coś widać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Lip 22, 2007 9:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hm.. na zdjeciu mało widać troche. ale faktycznie grzybek się chyba rozwija przy palcach najpierw, choć głowy nie dam. a swędzi Cię to? bo przy grzybicy to występuje świąd praktycznie zawsze. moze to jednak uczulenie po opalaniu? może powinnas posmarować jakąś łagodzącą maścią? mi to tak raczej na grzybicę nie wygląda. ja bym się poradziła dermatologa jeśli nie przejdzie. bo bez recepty to na grzybice, to jest chyba daktarin czy nizoral czy cuś... ale to na grzybka, a tutaj to nie jestem przekonana, że to to...
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
L.



Dołączył: 22 Lip 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lip 22, 2007 10:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fakt tutaj wyszło tylko przy palcach, ale mam takie czerwone kropki na całych stopach, nie swędzi chyba, że się przez przypadek gdzies zadrapię (np o kant szafki) to wtedy zaczyna. Z drugiej strony, chodziłam często na basen, więc bym mogła coś złapać... ale żeby tak jednej nocy mi na całe stopy wysypało?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Lip 23, 2007 12:05 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ale na rękach też tak by wysypało? tak patrząc na fotke, to mi to wygląda już prędzej na wysypkę... i jeszcze nie swędzi. może przyjmujesz jakieś leki lub posmarowałaś się kremem do opalania, po którym coś takiego wystąpiło?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
L.



Dołączył: 22 Lip 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 23, 2007 11:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No właśnie raczej to wysypka (a ja odrazu panika, że coś gorszego) bo już prawie nie wyszuwam na stopach nic, z dłoni też mi prawie zeszło.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group