Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Czy to depresja?

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sarsaparilla



Dołączył: 22 Maj 2014
Posty: 107

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sob Wrz 06, 2014 8:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chodzenie do psychologa czy też psychiatry nie jest powodem do wstydu czy też nie klasyfikuje nad jako osoby nienormalne Smile po prostu czasem lepiej jest porozmawiać z kimś obcym o swoich problemach który obiektywnie na to wszystko spojrzy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia67



Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lis 22, 2014 10:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dOBRZE BY BYŁO UDAĆ SIĘ DO PSYCHOLOGA A W MIĘDZYCZASIE MOŻESZ COŚ ZAŻYWAĆ DORAŹNIE NP. WALERIN CZY SZAFRACEUM
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
LulaSJennings



Dołączył: 25 Lis 2014
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Wto Lis 25, 2014 5:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gosia67 napisał:
dOBRZE BY BYŁO UDAĆ SIĘ DO PSYCHOLOGA A W MIĘDZYCZASIE MOŻESZ COŚ ZAŻYWAĆ DORAŹNIE NP. WALERIN CZY SZAFRACEUM


Kazdy lek bez recepty to zwykle placebo. Nie ma sie co oszukiwac.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
MarcinX46



Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Cze 25, 2015 3:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Wiele wskazuje na to, że problemy, które pani podała, są objawami depresji. Nigdy nie można jednak być w stu procentach pewnym. Wszystkim doświadczającym podobnych stanów radzę jak najszybciej skorzystać z pomocy psychologa lub psychiatry. Czekanie i zastanawianie się tylko pogorszy sprawę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zuziek111



Dołączył: 16 Lis 2015
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lis 16, 2015 3:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja walczyłam z depresją i walkę wygrałam, więc nie wstydzę się o tym mówić. Chodziłam do psychologa prawie 2 lata i zrozumiałam gdzie leży podłoże mojego problemu i powoli zaczęłam walczyć. No i się udało. Ktoś dobrze napisał, wstydzić to może się ten, który się nie leczy. Depresja jest chorobą jak każda inna. Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
meriks



Dołączył: 18 Lis 2015
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 10, 2016 1:35 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czasami depresja rozwija się jako skutek jakiś chorób, ważne żeby znaleźć nie tylko dobrego psychoterapeutę, ale też lekarza, który popatrzy całościowo na człowieka i podejmie odpowiednie leczenie, bo niestety często leczy się objawy, a nie właściwą chorobę :/
Depresja może być powiązana z niektórymi nowotworami, guzami mózgu, chorobami tarczycy czy nawet miażdżycą, dużo mówi się też o znaczeniu genów.
Jeżeli rzeczywiście mamy do czynienia z depresją, potrzebne są leki, mówienie komuś, żeby "się nie martwił", "był optymistą" lub "wreszcie wziął się za siebie" tylko pogarsza sytuację i wpędza chorego w jeszcze gorszy nastrój
Jasne, że na ma co się wstydzić swojej choroby! Każdego to może spotkać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Bartek0123



Dołączył: 16 Mar 2016
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 16, 2016 11:55 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie ma czego się wstydzić. Jeżeli takie objawy przeszkadzają Ci w życiu, zalecam pójście do specjalisty. Znam wiele osób, którzy po wizytach u DOBREGO psychologa zmieniali swoje życie na lepsze. Oczywiście, problem tkwi gdzieś w twojej głowie, ale psycholog pomoże Ci znaleźć źródło problemu. Także doradzam powstrzymać się od stosowania różnych leków antydepresyjnych, jeżeli dajesz radę funkcjonować bez nich. Wydaje mi się, że należałoby zrobić USG tarczycy i badanie z krwi hormonów tarczycy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
maksp



Dołączył: 31 Mar 2016
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 31, 2016 10:52 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie ma się co wstydzić. Jest to choroba jak każda inna, a lekceważenie jej może doprowadzić do bardzo poważnych, trudnych do leczenia zaburzeń psychicznych. Przy tego typu objawach polecam jakieś ćwiczenia fizyczne albo bieganie czy coś. Z pewnością wpłynie to pozytywnie na samopoczucie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marixis



Dołączył: 29 Lip 2016
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 29, 2016 11:53 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najlepiej skontaktować się ze specjalistą i on stwierdzi czy to depresja.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
katia207



Dołączył: 08 Lis 2016
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 08, 2016 2:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Arrow
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group