Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Czy to bulimia?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zuza_26



Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 18, 2008 1:43 pm    Temat postu: Czy to bulimia? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od jakiś dwóch lat próbuję schudnąć, ale mam pewien problem - nie potrafię odchudzać się tak, żeby mój organizm na tym nie ucierpiał. Kiedy ostatnio odchudzałam się dość intensywnie, przestałam miesiączkować. Skóra zaczęła mi się łuszczyć, a włosy wypadać. Moja siostra, która jest lekarką powiedziała, że możliwe że miała na to wpływ moja dieta, więc jej zaprzestałam., ale ciągle myślę o innych. Niestety nie umiem się odpowiednio odżywiać. Jem albo za dużo (mam napady głodu, kiedy jem wszystko, co wpadnie mi w ręce), albo robię sobie głodówki. Codziennie piję herbatki przeczyszczające i wspomagające trawienie, kilka razy, ostatnio coraz częściej próbowałam zwymiotować, ale nie udało mi się. Ostatnio przeczytałam w pewnej książce artykuł o bulimii i nie wiem, co o tym myśleć...
Według BMI moja waga jest na pograniczu niedowagi, ale szczerze mówiąc moim zdaniem wcale na niedowagę nie wyglądam. Jadnak wcale nie to jest najgorsze... Nieraz jedzenie, a właściwie niejedzenie jest dla mnie najważniejsze. Ciągle staję przed lustrem, na wadze, mierzę się w talii.
Czy ja zwariowałam??? Skąd ten patologiczny strach przed jakimkolwiek przybraniem na wadze?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kinia_18
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Lip 2007
Posty: 712

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: z internetu
PostWysłany: Nie Maj 18, 2008 2:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może jeszcze nie całkiem bulimia ale jej początek. Przedewszystkim powinnaś sobie odpuścić i pójść do psychologa.
_________________
Wszyscy Ci których dotknie Miłość stają się nieśmiertelni, żyją w sercach tych, którzy tą miłością ich obdarzyli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Emilia



Dołączył: 16 Cze 2006
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Aberdeen
PostWysłany: Pią Lip 04, 2008 6:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mysle, ze bulimia! ja jechałam na srodkach przeczyszczajacych zamiast wymiotowac i trafilam do szpitala ze stwierdzona bulimia! w pozniejszym czasie zaczelam chorowac na anoreksje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lip 05, 2008 8:59 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Myślę, że to lenistwo! Po prostu dziewczyny które się odchudzają samą dietą a nie ćwiczą ani się nic nie ruszają... są jak najbardziej leniwe. Nie dziwne że później są takie stany patologiczne jakie są.
Weźcie się też za ruch a nie tylko za głupie diety. Choć pewnie i tak nie ma się z czego odchudzać, nie? Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Lip 28, 2008 1:16 am    Temat postu: Re: Czy to bulimia? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

opisane przez Ciebie objawy bardziej pasują mi do anoreksji. ale jest też tak zwana anoreksja bulimiczna.
żeby lekarz mógł stwierdzić bulimię napady muszą trwać przez jakieś pół roku i po kilka razy na dzień.
najlepiej zgłoś się do lekarza i/lub psychologa.
jeśli BMI wskazuje, że masz niedowagę to warto na to zwrócić uwagę. wszakże testy są obiektywne- Ty niekoniecznie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kasia785



Dołączył: 22 Sie 2008
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sie 26, 2008 5:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

cześć powiem ci że twoje sposoby to prosta droga do anoreksji nie powinnaś się głodzić bo stąd biorą się twoje napady głodu a jeżeli twoje bmi jest za niskie to tym bardziej nie powinnaś się odchudzać ale jak już chcesz schudnąc to idz do dietetyka niech ci napisze specjalną diete i ruszaj się więcej ale jedz normalnie mówie ci to jako anorektyczka wiem jak trudno z tago wyjść a jak szybko popadasz w tą chorobe nawet nie wiesz kiedy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group